Kiruna - IORE passing Vassijaure station

Kiruna - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 9 míst, které musíš určitě navštívit v Kiruna.

Kiruna - co musíš vidět

Kiruna Church
 

Kiruna Church

Kostel v Kiruně je největší dřevěný kostel na světě a nejvýznamnější turistickou atrakcí města. Kostel byl postaven v roce 1912 a je jedinečný svým architektonickým stylem. Uvnitř kostela najdete nádherné malby a sochy. Navštivte tento historický kostel a zhluboka se nadechněte atmosféry míru a klidu.

Midnattssolstigen
 

Midnattssolstigen

Midnattssolstigen je jedinečným zážitkem, který vám umožní pozorovat polární slunce v Kiruně na horách Luossavaara. Tato stezka vás zavede na nejvyšší bod, kde si můžete vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu a nezapomenutelný zážitek z polárního slunce. Užijte si tento nezapomenutelný zážitek v jednom z nejkrásnějších míst na světě.

Krystallen Stadshus
 

Krystallen Stadshus

Krystallen Stadshus je moderní budova v Kiruně, která slouží jako radnice a kulturní centrum. Architektura budovy je velmi zajímavá a vyniká svým skleněným vzhledem. Vnitřek budovy je plný uměleckých děl a kulturních akcí. Pokud se chystáte do Kiruny, určitě navštivte Krystallen Stadshus a užijte si moderní umění a kulturu v jednom.

Samegarden Museum
 

Samegarden Museum

Muzeum Samegården v Kiruně nabízí unikátní pohled na život a kulturu sámského lidu. Návštěvníci se dozví více o tradičním způsobu života, řemeslech a zvyklostech této původní arktické kultury. Expozice zahrnují historické i současné artefakty, jako jsou oděvy, nádobí a lovecké vybavení. Prohlédněte si také sbírku fotografií a dokumentů.

Treniksroset
 

Treniksroset

Treniksroset je jedinečné místo, kde se setkávají tři země - Švédsko, Norsko a Finsko. Nachází se v malebné oblasti Kiruna, která je obklopena krásnou přírodou a nabízí mnoho aktivit pro turisty. Treniksroset je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít unikátní zážitek a zdokonalit své fotografické dovednosti. Navštivte toto místo a získejte nezapomenutelné zážitky!

Nutti Sámi Siida
 

Nutti Sámi Siida

Navštivte Nutti Sámi Siida a objevte kulturu Sámů, původního obyvatelstva severní Skandinávie. Tento turistický areál nabízí autentické zážitky, jako například jízdu na saních tažených soby, tradiční jídlo a příběhy místních obyvatel. Užijte si nádhernou přírodu a získejte hlubší porozumění pro tuto fascinující kulturu. Nutti Sámi Siida je skvělou volbou pro celou rodinu.

Kiruna in Swedish Lapland
 

Kiruna in Swedish Lapland

Vydejte se na nezapomenutelnou cestu do Kiruny ve švédské Laponsku a objevte krásy této arktické oblasti. Navštivte místní ledovou hotelovou komplex a sledujte polární záři z okna svého pokoje. Prozkoumejte okolní lesy a jezera na sněžných skútrech nebo se vydejte na husí safari. Kiruna je ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství.

Placeholder image.
 

Lights Over Lapland

Zářivé polární záře nad Laplandem jsou k nezaplacení. Lights Over Lapland vám nabízí nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou. Užijte si neuvěřitelné výhledy na polární záři, zimní krajiny a arktickou přírodu. Využijte nabídky pro individuální i skupinové zájezdy, včetně ubytování a vybavení. Staňte se součástí této jedinečné cesty a zažijte nezapomenutelné dobrodružství v srdci severu.

Luossabacken
 

Luossabacken

Luossabacken je největší lyžařské středisko v severním Švédsku. Nabízí nejen skvělé lyžařské tratě, ale také možnost snowboardingu a skialpinismu. Pro návštěvníky je zde připraveno mnoho aktivit, jako jsou výlety na sněžnicích, psí zápřahy a mnoho dalšího. Po náročném dni na svahu si můžete odpočinout v místní sauně a ochutnat místní speciality v restauraci.

Mapa

⭐ Vše (9)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Kiruna s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz