Umea - Pentecostal church in Umeå.

Umea - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 18 míst, které musíš určitě navštívit v Umea.

Umea - co musíš vidět

Västerbotten museum
 

Västerbotten museum

Muzeum Västerbotten v Umeå je skvělým zdrojem informací o historii a kultuře regionu. Expozice nabízí pohled na život v minulosti a současnosti. Muzeum také hostí řadu výstav, které ukazují kulturní a historické dědictví Västerbottenu. Navštivte toto fascinující muzeum a objevte kouzlo severního Švédska.

Bildmuseet
 

Bildmuseet

Bildmuseet je moderní galerie a muzeum umění v Umeå, Švédsko. Nachází se na břehu řeky Ume, poblíž univerzity. Tento architektonický skvost nabízí nevšední zážitky pro milovníky umění a architektury. Vystavuje nejnovější trendy v oblasti vizuálního umění a vědy. Navštivte Bildmuseet a objevte inspiraci a kreativitu skrze umění.

The Twintowns Park
 

The Twintowns Park

The Twintowns Park v Umeå je ideálním místem pro piknik s rodinou a přáteli. Park je obklopen krásnými lesy a jezerem Nydalasjön. Projděte se po stezkách, poseděte u jezera nebo si zahrajte na dětském hřišti. Park je také oblíbeným místem pro pořádání kulturních akcí, jako jsou koncerty a festivaly.

Döbelns Park
 

Döbelns Park

Döbelns Park v Umeå je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Tento park je plný zeleně a květin, které vám dodají energii a uvolní vaše smysly. Procházka parkem je skvělý způsob, jak se vzdálit od rušného města a užít si klidné okolí. Navštivte Döbelns Park a užijte si krásný přírodní zážitek v srdci Umeå.

Guitars the Museum
 

Guitars the Museum

Muzeum kytar v Umeå je ideálním místem pro milovníky hudby. Vystavuje více než 500 kytar a ukazuje historii tohoto nástroje. Mezi exponáty jsou kytary slavných osobností jako například Jimi Hendrix nebo Eric Clapton. Navštivte toto muzeum a objevte svět kytarové hudby.

Arboretum Norr
 

Arboretum Norr

Arboretum Norr je ideálním místem pro milovníky přírody. Nachází se v blízkosti města Umea a nabízí návštěvníkům krásné výhledy a klidnou atmosféru. Zahrnuje rozsáhlou sbírku rostlin z celého světa, které jsou pečlivě udržovány a prezentovány. Procházka tímto krásným parkem je skvělý způsob, jak se odpojit od každodenního shonu a užít si přírodu v plné kráse.

The construction of Umeå's old city prison started in 1859 and the first interns was put there in 1861. The prison had interns up until 1981. On the…
 

Stará věznice v Umeå

Stará věznice v Umeå je historickou budovou, která byla přestavěna na stylový bar a restauraci. Interiér zachovává původní prvky, jako jsou mříže a cihlové zdi. Navštivte toto jedinečné místo a ochutnejte švédskou kuchyni v autentickém prostředí. Během víkendů se zde konají koncerty a večírky. Určitě stojí za návštěvu!

Umeå Energicentrum
 

Umeå Energicentrum

Umeå Energicentrum je největší zařízení svého druhu v severní Evropě a nabízí návštěvníkům fascinující pohled na energetickou budoucnost. Interaktivní výstavy a ukázky představují nejnovější technologie v oblasti obnovitelné energie a udržitelného rozvoje. Navštivte tuto moderní atrakci a nechte se inspirovat pro své vlastní ekologické projekty.

Umedalen skulpturpark
 

Umedalen skulpturpark

Umeå je domovem Umedalen skulpturparku, kde můžete procházet mezi více než 40 sochami a instalacemi, které jsou rozprostřeny po celém parku. Tento park je skvělým místem pro milovníky umění a pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy švédské přírody. Užijte si klidné procházky a nechte se inspirovat těmito úžasnými uměleckými díly.

Umeå City Church
 

Umeå City Church

Umeå City Church je krásným příkladem švédské architektury. Tento kostel, postavený v roce 1894, je centrem města Umeå a nabízí návštěvníkům klidné místo pro odpočinek a zamyšlení. Interiér kostela zdobí nádherné vitráže a věže kostela poskytují úchvatný výhled na město. Navštivte Umeå City Church a prožijte jedinečný zážitek v srdci severního Švédska.

Kulturväven
 

Kulturväven

Kulturväven v Umeå je největším kulturním centrem ve Švédsku. Tento moderní komplex nabízí návštěvníkům mnoho možností pro zábavu a relaxaci. Kulturväven je domovem mnoha uměleckých výstav, divadelních představení a koncertů. Navštivte toto místo a objevte kulturní bohatství Umeå!

Placeholder image.
 

Kvinnohistoriskt Museum

Kvinnohistorické muzeum v Umeå je fascinujícím místem pro ty, kteří chtějí objevovat historii žen a genderových rolí. Muzeum nabízí širokou škálu výstav a programů, které dokumentují a oslavují ženské příběhy a zápasy. Zajímavé interaktivní výstavy a bohatá sbírka artefaktů poskytují návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Navštivte toto jedinečné muzeum a objevte historii žen v novém světle!

Bölesholmarna
 

Bölesholmarna

Bölesholmarna jsou ostrovy v blízkosti Umeå. Tyto malebné ostrovy nabízejí klidný únik z města a jsou ideálním místem pro piknik nebo koupání v krásné přírodě. S nádherným výhledem na moře a okolní lesy, jsou Bölesholmarna ideálním místem pro relaxaci a odpočinek od každodenního shonu.

Curiosum
 

Curiosum

Curiosum je interaktivní muzeum v Umeå, které nabízí zábavné a vzdělávací zážitky pro celou rodinu. Vystavuje se zde řada exponátů a interaktivních her, které ukazují, jak funguje svět kolem nás. V muzeu se můžete třeba projít po obřím modelu mozku nebo se přiblížit k mikroskopickému světu. Curiosum je skvělou volbou pro rodinný výlet nebo pro zábavné odpoledne s přáteli.

Umedalen Skulptur
 

Umedalen Skulptur

Umeå je domovem k několika neuvěřitelným uměleckým dílům v rámci Umedalen Skulptur. Tento park je plný soch a instalací od některých z nejtalentovanějších umělců z celého světa. Užijte si procházku mezi těmito nádhernými díly a objevte krásu, která vás jistě ohromí. Umedalen Skulptur je skutečným klenotem Umeå a musíte ho navštívit, pokud se vydáte do této oblasti.

Nydalasjön
 

Nydalasjön

Nydalasjön je krásné jezero v Umeå, které je obklopeno zelení a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Je ideálním místem pro pikniky, procházky nebo jízdu na kole. V létě jezero láká k plavání a v zimě k bruslení na ledu. Navštivte Nydalasjön a užijte si krásu švédské přírody v srdci města.

City Hall Park
 

City Hall Park

Městský park radnice v Umeå je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Park je obklopen krásnými květinovými záhony a zelení. Procházka parkem Vás zavede kolem jezírka a různých soch. Umeå je známé svými parky a Městský park radnice je jedním z nejkrásnějších. Navštivte tento park a užijte si přírodu v srdci města!

Broparken
 

Broparken

Broparken je krásný park v centru Umeå. Můžete si zde užít klidné procházky, pikniky nebo jen relaxovat. Park je obklopen zelení a je ideálním místem pro odpočinek od rušného města. Broparken je také domovem pro mnoho druhů ptáků a dalších zvířat, takže si můžete vychutnat přírodu v srdci města. Navštivte Broparken a užijte si příjemný den v přírodě.

Mapa

⭐ Vše (18)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Umea s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz