Aalborg - Aalborg

Prodloužený víkend Aalborg

Plánujete prodloužený víkend do destinace Aalborg? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Aalborg

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Aalborg na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Aalborg Zoo, Aalborg Historical Museum, Utzon Center a mnoho dalších. Aalborg se nachází ve Dánsku přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Aalborg je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
DánskoDánsko

Rychlý přehled

Stát
Dánsko
Letiště
1 letiště (AAL)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Aalborg - 22 míst co vidět .

 • Aalborg Zoo
   

  Aalborg Zoo

  Aalborg Zoo je jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Dánsku, kterou každoročně navštíví přibližně 375 000 hostů. Zoo se rozkládá na ploše 8 hektarů a nabízí domov více než 1 500 zvířat patřících k 126 druhům. Vstupní brána zdobí socha Det gode kup od umělce C.J. Bonnesena, kterou darovala pivovarská společnost Urban. Zoo se zaměřuje na udržitelnost a ochranu přírody a aktivně se zapojuje do mezinárodních projektů na ochranu zvířat, vzdělávání a výzkum.

 • Aalborg Historiske Musuem, building entrance from late 1800
   

  Aalborg Historical Museum

  Aalborg Historické Muzeum je historické a kulturní muzeum v dánském městě Aalborg. Založeno bylo již v roce 1863 a dnes je součástí Historického Muzea Severního Jutska. Muzeum nabízí stálé i přechodné výstavy, které představují historii a kulturu města a okolí. Mezi nejzajímavější sbírky patří sbírky stříbra a skla a také textilní kolekce z 18. století až do současnosti. Určitě nevynechte návštěvu Aalborgstuen 1602, dobře zachované renesanční místnosti s dřevěnými panely.

 • Utzon Center
   

  Utzon Center

  Utzon Center v Aalborgu je posledním dílem architekta Jørna Utzona, známého díky Sydney Opera House. Tento impozantní prostor o rozloze 700 metrů čtverečních s charakteristickou střechou stojí na nábřeží Limfjordu. Utzon zde vyrůstal a zemřel krátce po dokončení centra v roce 2008. Toto místo není muzeem, ale místem, kde se mohou setkávat a diskutovat studenti architektury. Centrum hostí výstavy o architektuře a designu a nabízí i vyhlášenou restauraci.

 • Budolfi Church
   

  Budolfi Church

  Budolfi Kirke je katedrálním kostelem luterského biskupství v Aalborgu na severu Jutska v Dánsku. Tento gotický kostel byl restaurován a má vysokou věž s výškou 63 metrů, skleněné okenní vitráže, rokoko varhany a fresky. Budolfi Kirke je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Dánsku a je zapsán jako kulturní památka.

 • Aalborg monastery of Order of the Holy Ghost from 1451 to the Reformation in 1536. The buildings are from 1431.
   

  Aalborg Kloster

  Klosterkirken v Aalborgu je historický katolický klášter z 15. století s 27 domovy pro seniory a obnoveným kostelem. Bývalý klášter řádu Svatého Ducha fungoval jako nemocnice v letech 1431 až 1953. Nachází se v Dánsku a je jednou z nejlépe zachovaných středověkých budov v Jutsku. Tento bývalý nemocniční komplex je nejstarší sociální institucí v Dánsku.

Počasí Aalborg

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Aalborg

K cestě do destinace Aalborg lze využít 1 letiště.

Aalborg - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Varna
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👍 1 159 Kč
Banja Luka
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 880 Kč

Srpnové letenky na Ibizu

Španělsko
Před 40 hodinami
hurghada
🌴 Dovolená
👍 12 490 Kč
londyn
Edinburgh- výhled
🤘 Multi-city
🔥 2 343 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz