Aalborg - Aalborg

Aalborg průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Aalborg

Aalborg je malebné město na severu Dánska, které je ideálním místem pro relaxační dovolenou. Prohlédněte si historické centrum města s působivým hradem Aalborghus nebo nádhernou katedrálou Budolfi. Nechte se okouzlit jedinečnou atmosférou místního přístavu a zavítejte do městského parku Kildeparken, kde se konají různé akce a koncerty. Navštivte také tradiční skandinávský trh v Jomfru Ane Gade či moderní Muzeum moderního umění Kunsten. Aalborg je skvělou destinací pro všechny milovníky kultury a přírody.

Evropa
DánskoDánsko

Co vidět

Aalborg Zoo
 

Aalborg Zoo

Aalborg Zoo je jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Dánsku, kterou každoročně navštíví přibližně 375 000 hostů. Zoo se rozkládá na ploše 8 hektarů a nabízí domov více než 1 500 zvířat patřících k 126 druhům. Vstupní brána zdobí socha Det gode kup od umělce C.J. Bonnesena, kterou darovala pivovarská společnost Urban. Zoo se zaměřuje na udržitelnost a ochranu přírody a aktivně se zapojuje do mezinárodních projektů na ochranu zvířat, vzdělávání a výzkum.

Aalborg Historiske Musuem, building entrance from late 1800
 

Aalborg Historical Museum

Aalborg Historické Muzeum je historické a kulturní muzeum v dánském městě Aalborg. Založeno bylo již v roce 1863 a dnes je součástí Historického Muzea Severního Jutska. Muzeum nabízí stálé i přechodné výstavy, které představují historii a kulturu města a okolí. Mezi nejzajímavější sbírky patří sbírky stříbra a skla a také textilní kolekce z 18. století až do současnosti. Určitě nevynechte návštěvu Aalborgstuen 1602, dobře zachované renesanční místnosti s dřevěnými panely.

Utzon Center
 

Utzon Center

Utzon Center v Aalborgu je posledním dílem architekta Jørna Utzona, známého díky Sydney Opera House. Tento impozantní prostor o rozloze 700 metrů čtverečních s charakteristickou střechou stojí na nábřeží Limfjordu. Utzon zde vyrůstal a zemřel krátce po dokončení centra v roce 2008. Toto místo není muzeem, ale místem, kde se mohou setkávat a diskutovat studenti architektury. Centrum hostí výstavy o architektuře a designu a nabízí i vyhlášenou restauraci.

Budolfi Church
 

Budolfi Church

Budolfi Kirke je katedrálním kostelem luterského biskupství v Aalborgu na severu Jutska v Dánsku. Tento gotický kostel byl restaurován a má vysokou věž s výškou 63 metrů, skleněné okenní vitráže, rokoko varhany a fresky. Budolfi Kirke je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Dánsku a je zapsán jako kulturní památka.

Aalborg monastery of Order of the Holy Ghost from 1451 to the Reformation in 1536. The buildings are from 1431.
 

Aalborg Kloster

Klosterkirken v Aalborgu je historický katolický klášter z 15. století s 27 domovy pro seniory a obnoveným kostelem. Bývalý klášter řádu Svatého Ducha fungoval jako nemocnice v letech 1431 až 1953. Nachází se v Dánsku a je jednou z nejlépe zachovaných středověkých budov v Jutsku. Tento bývalý nemocniční komplex je nejstarší sociální institucí v Dánsku.

The castle Aalborghus or Aalborghus Slot in Aalborg, Denmark is built 1539-1555.
 

Aalborg Castle

Aalborghus Castle je polodřevěný hrad v dánském městě Aalborg. Byl postaven králem Kristiánem III. v letech 1539 až 1555 jako opevnění. Původní budova stávala jižně od hradu a byla vlastněna královnou Markétou I. Zde také zemřel v roce 1513 král Hans při nehodě na koni. Hrad se nachází u Limfjordu a je v současnosti využíván jako administrativní budova. Nicméně, můžete navštívit malou kobku, kde se kdysi vězni zadržovali.

Aalborg - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 830 km
Nejbližší letiště AAL
6 km od centra
Přímý let
~ 1h 18min
Dánsko Dánsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
AAL
Aalborg - Aalborg
Aalborg - AalborgAalborg ZooAalborg Historiske Musuem, building entrance from late 1800Utzon CenterBudolfi ChurchAalborg monastery of Order of the Holy Ghost from 1451 to the Reformation in 1536. The buildings are from 1431.The castle Aalborghus or Aalborghus Slot in Aalborg, Denmark is built 1539-1555.Musikkens HusNorth Jutland Art MuseumNordkraftMaritime Experience CentreKunsten Museum of Modern Art AalborgChurch of Our Lady

Počasí jaro

Březen
Max: 6 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 16 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 20 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 20 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 7 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 4 °C
Min: 1 °C
Leden
Max: 3 °C
Min: 0 °C
Únor
Max: 3 °C
Min: -1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz