Aarhus - Choir of the Cathedral St. Clement, Aarhus

Aarhus průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Aarhus

Aarhus, druhé největší město Dánska, je svou historickou atmosférou a moderní architekturou ideálním místem pro objevování skandinávské kultury. Prohlédněte si impozantní katedrálu Aarhus Domkirke, dějiště dánské historie, a navštivte fascinující Muzeum Moesgaard, které vás zasvětí do dánské a severské historie. Projděte se po malebných uličkách Latinské čtvrti a nezapomeňte navštívit přístav Dokk1, kde můžete zároveň do během procházky ochutnat lahodné dánské smørrebrød.

DánskoDánsko

Co vidět

Den Gamle By
 

Den Gamle By

Den Gamle By v Dánsku je fascinujícím muzeem na čerstvém vzduchu, které nabízí více než 70 historických budov z celé země. Tyto budovy byly přemístěny do Aarhusu a rekonstruovány jako městské centrum z doby Hansa Christiana Andersena. Kromě toho zahrnuje i oblast z roku 1974. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé muzea, včetně Dánského muzea plakátů, Muzea hraček nebo Galerie dekorativního umění. Muzeum je otevřeno po celý rok a nabízí různé aktivity pro děti i dospělé.

Tivoli Friheden
 

Tivoli Friheden

Tivoli Friheden je zábavní park nacházející se v dánském městě Aarhus. Park nabízí více než 40 atrakcí a je rozdělen do několika tematických sekcí. K dispozici je i vodní část o rozloze 5 000 m2. I přesto, že není tak velký jako Tivoli v Kodani, stále je to skvělé místo pro celou rodinu se starými oblíbenými atrakcemi i novými rychlými jízdami. Park se nachází na severním okraji lesa Marselisborg, kam se dostanete autobusem č. 16.

Aarhus Cathedral
 

Aarhus Cathedral

Katedrála v Aarhusu je nejdelší a nejvyšší kostel v Dánsku. Stavba této katedrály započala již v 12. století a je hlavním sídlem diecéze Aarhus pro Dánskou církev, zasvěcenou patronovi námořníků, sv. Klementovi. Katedrála se nachází na nábřeží centrálního náměstí Store Torv v centru města. Kostel pojme kolem 1200 lidí a je ozdoben freskami a pěti panelovým zlatým oltářem z 15. století.

Denmark, Jutland, Aarhus-Hojbjerg, Moesgard Museum, new exhibition buildling designed by Henning Larsen, exterior and roof
 

Moesgaard Museum

Moesgaard Museum je skvělým místem pro milovníky archeologie a etnografie. Nachází se v předměstí Beder nedaleko Aarhusu a nabízí řadu výstav s nejlepšími archeologickými nálezy z Dánska. Hlavní atrakcí je Grauballe Man, nejlépe dochované tělo z rašeliniště na světě. Kromě toho zde najdete také velké zbraně z doby železné a sedm místních runových kamenů. Muzeum spolupracuje s univerzitou v Aarhusu a nabízí také dočasné výstavy z celého světa.

Revninge-woman. Found in april 2014. Made of silver and dated to around year 800. At exhibition at Vikingmuseum Ladby
 

The Viking Museum

Viking Museum v centru dánského města Aarhus je malé podzemní muzeum nacházející se pod budovou Nordea banky. Muzeum bylo založeno v roce 1968 a v roce 2008 prošlo renovací. Výstavy zahrnují artefakty z vikingské éry, včetně lidských kostí, rekonstruovaného obydlí, nástrojů na tesařské práce a keramiky. Muzeum poskytuje informace o historii vikingské éry v Aarhusu a také zobrazuje kopie předmětů většího Muzea Moesgaard jižně od Aarhusu.

Botanical Garden
 

Botanical Garden

Botanická zahrada v Aarhusu je ideálním místem pro milovníky rostlin a akademické studium. Zahrada byla založena v roce 1875 a dnes pokrývá plochu 21,5 hektarů. Zahrnuje velké skleníky, jež hostí tisíce druhů rostlin, z nichž každá je popsána v dánském i latinském jazyce. Zahrada nabízí také amfiteátr pod širým nebem, dva malé rybníky, dětské hřiště a rozlehlé trávníky ideální pro pikniky a různé akce po celý rok.

Aarhus - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 733 km
Nejbližší letiště AAR
29 km od centra
Přímý let
~ 1h 11min
Dánsko Dánsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
AAR
Aarhus - Choir of the Cathedral St. Clement, Aarhus
Aarhus - Choir of the Cathedral St. Clement, AarhusDen Gamle ByTivoli FrihedenAarhus CathedralDenmark, Jutland, Aarhus-Hojbjerg, Moesgard Museum, new exhibition buildling designed by Henning Larsen, exterior and roofRevninge-woman. Found in april 2014. Made of silver and dated to around year 800. At exhibition at Vikingmuseum LadbyBotanical GardenMindeparkenARoS Art MuseumAarhus Concert HallMøllestien StreetMarselisborg PalaceNatural History Museum Aarhus

Počasí jaro

Březen
Max: 7 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 16 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 18 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 21 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 13 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 4 °C
Min: 1 °C
Leden
Max: 3 °C
Min: 0 °C
Únor
Max: 4 °C
Min: -1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Hurghada
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
😍 1 371 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🚀 1 302 Kč

Vánoce v Algarve

Portugalsko
Před 12 hodinami
Katánie
✈️ Zpátečka
👌 1 437 Kč
Malta - zátoka
✨ Víkendovka
🔥 1 140 Kč

Zimní víkendy na Maltě

Malta
Před 34 hodinami
Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
💣 1 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz