Aarhus - Choir of the Cathedral St. Clement, Aarhus

Prodloužený víkend Aarhus

Plánujete prodloužený víkend do destinace Aarhus? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Aarhus

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Aarhus na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Den Gamle By, Tivoli Friheden, Aarhus Cathedral a mnoho dalších. Aarhus se nachází ve Dánsku přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Aarhus je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
DánskoDánsko

Rychlý přehled

Stát
Dánsko
Letiště
1 letiště (AAR)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Aarhus - 23 míst co vidět .

 • Den Gamle By
   

  Den Gamle By

  Den Gamle By v Dánsku je fascinujícím muzeem na čerstvém vzduchu, které nabízí více než 70 historických budov z celé země. Tyto budovy byly přemístěny do Aarhusu a rekonstruovány jako městské centrum z doby Hansa Christiana Andersena. Kromě toho zahrnuje i oblast z roku 1974. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé muzea, včetně Dánského muzea plakátů, Muzea hraček nebo Galerie dekorativního umění. Muzeum je otevřeno po celý rok a nabízí různé aktivity pro děti i dospělé.

 • Tivoli Friheden
   

  Tivoli Friheden

  Tivoli Friheden je zábavní park nacházející se v dánském městě Aarhus. Park nabízí více než 40 atrakcí a je rozdělen do několika tematických sekcí. K dispozici je i vodní část o rozloze 5 000 m2. I přesto, že není tak velký jako Tivoli v Kodani, stále je to skvělé místo pro celou rodinu se starými oblíbenými atrakcemi i novými rychlými jízdami. Park se nachází na severním okraji lesa Marselisborg, kam se dostanete autobusem č. 16.

 • Aarhus Cathedral
   

  Aarhus Cathedral

  Katedrála v Aarhusu je nejdelší a nejvyšší kostel v Dánsku. Stavba této katedrály započala již v 12. století a je hlavním sídlem diecéze Aarhus pro Dánskou církev, zasvěcenou patronovi námořníků, sv. Klementovi. Katedrála se nachází na nábřeží centrálního náměstí Store Torv v centru města. Kostel pojme kolem 1200 lidí a je ozdoben freskami a pěti panelovým zlatým oltářem z 15. století.

 • Denmark, Jutland, Aarhus-Hojbjerg, Moesgard Museum, new exhibition buildling designed by Henning Larsen, exterior and roof
   

  Moesgaard Museum

  Moesgaard Museum je skvělým místem pro milovníky archeologie a etnografie. Nachází se v předměstí Beder nedaleko Aarhusu a nabízí řadu výstav s nejlepšími archeologickými nálezy z Dánska. Hlavní atrakcí je Grauballe Man, nejlépe dochované tělo z rašeliniště na světě. Kromě toho zde najdete také velké zbraně z doby železné a sedm místních runových kamenů. Muzeum spolupracuje s univerzitou v Aarhusu a nabízí také dočasné výstavy z celého světa.

 • Revninge-woman. Found in april 2014. Made of silver and dated to around year 800. At exhibition at Vikingmuseum Ladby
   

  The Viking Museum

  Viking Museum v centru dánského města Aarhus je malé podzemní muzeum nacházející se pod budovou Nordea banky. Muzeum bylo založeno v roce 1968 a v roce 2008 prošlo renovací. Výstavy zahrnují artefakty z vikingské éry, včetně lidských kostí, rekonstruovaného obydlí, nástrojů na tesařské práce a keramiky. Muzeum poskytuje informace o historii vikingské éry v Aarhusu a také zobrazuje kopie předmětů většího Muzea Moesgaard jižně od Aarhusu.

Počasí Aarhus

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Aarhus

K cestě do destinace Aarhus lze využít 1 letiště.

Aarhus - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz