Legolend v Dánsku

Billund průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Billund

Billund je malebné dánské město, které láká turisty především díky světoznámému zábavnímu parku Legoland. Děti i dospělí se zde mohou těšit na nespočet atrakcí, stavění z lego kostiček a nezapomenutelné zážitky. Billund nabízí také zajímavá muzea, jako je muzeum vintage automobilů Teddy Bear Art Museum. Přírodní krásy okolí města lákají k pěší turistice a cyklistice. Navštivte Billund a užijte si nezapomenutelnou dánskou dovolenou.

DánskoDánsko

Co vidět

LEGOLAND® Billund Resort
 

LEGOLAND® Billund Resort

LEGOLAND® Billund Resort je nejstarší park Legoland na světě. Nachází se v dánském městě Billund vedle továrny na Lego a letiště Billund. Park nabízí celou řadu atrakcí pro rodiny s dětmi, včetně horských drah a zábavných jízd. Oblíbenou částí parku je Miniland, který je tvořen miliony Lego kostek. V roce 2011 park navštívilo více než 1,9 milionu hostů a od otevření se sem sjelo více než 50 milionů návštěvníků, což z něj dělá největší turistickou atrakci v Dánsku mimo Kodaň.

Lalandia i Billund
 

Lalandia i Billund

Lalandia v Billundu je ideálním místem pro rodinnou dovolenou s mnoha aktivitami a zábavou pro všechny věkové kategorie. Užijete si zde nejen vodní park a fitness centrum, ale také bowlingové centrum, sportovní halu a mini-golf. Navíc je Lalandia v blízkosti LEGOLANDu a jen 20 minut jízdy od ZOO Givskud. Zažijte nádhernou středomořskou atmosféru a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.

Legoland Billund
 

Legoland Billund

Legoland Billund je zábavní park, který nabízí nekonečné množství zábavy pro celou rodinu. Zde můžete zažít adrenalinové jízdy na horských dráhách a užít si rodinné atrakce. Park je rozdělen do tematických oblastí a nabízí také miniaturní svět z lega. Legoland Billund je ideálním místem pro všechny fanoušky Lega, kteří chtějí prožít nezapomenutelný den plný zábavy a dobrodružství.

GIVSKUD ZOO ZOOTOPIA
 

GIVSKUD ZOO ZOOTOPIA

GIVSKUD ZOO ZOOTOPIA je skvělá volba pro všechny milovníky zvířat a safari. Zoo nabízí dvě části - jednu pro soukromé automobily nebo autobusy v africkém stylu a druhou menší část pro procházky. Toto místo je ideální pro rodinné výlety, kde si můžete užít nezapomenutelné zážitky s vašimi blízkými.

Teddy Bear Art Museum
 

Teddy Bear Art Museum

Muzeum medvídků Teddy Bear Art se nachází v srdci města Billund v bývalém soukromém domě rodiny LEGO. Muzeum o rozloze více než 700 metrů čtverečních zahrnuje galerie, obchod a dílnu - vše s tématem medvídků! Sbírka muzea, s více než 1200 medvídky, odráží všestrannost stylu, materiálů a kreativity medvídka jako umělecké formy. Užijte si kousek dortu a šálek kávy, nebo lehký oběd v kavárně Teddy Bear Cafe. Projděte se krásným parkem plným stromů a květin v "Edith's Garden".

LEGOLAND® Holiday Village
 

LEGOLAND® Holiday Village

LEGOLAND® Holiday Village v Billundu nabízí ubytování tematických pokojů a apartmánů, včetně restaurace s pirátskou tématikou, minigolfu a dětského hřiště. Tento barevný komplex je ideálním místem pro rodiny s dětmi, kteří se chtějí ponořit do světa LEGO stavebnic. Kromě toho je zde k dispozici také venkovní bazén, sauna a fitness centrum. Vstup do LEGOLANDu je v ceně pobytu.

Billund - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 722 km
Nejbližší letiště BLL
2 km od centra
Přímý let
~ 1h 10min
Dánsko Dánsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
BLL
Legolend v Dánsku
Legolend v DánskuLEGOLAND® Billund ResortLalandia i BillundLegoland BillundGIVSKUD ZOO ZOOTOPIATeddy Bear Art MuseumLEGOLAND® Holiday VillageAquadome Billund

Počasí jaro

Březen
Max: 7 °C
Min: 1 °C
Duben
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 16 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 20 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 13 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 5 °C
Min: 1 °C
Leden
Max: 3 °C
Min: 0 °C
Únor
Max: 4 °C
Min: 0 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 3 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 25 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
kaunas
✨ Víkendovka
👌 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz