Legolend v Dánsku

Počasí Billund - všechny informace

Plánujete cestu do Billundu? Nezapomeňte se podívat na naše informace o typickém počasí v této oblasti. Zde najdete vše, co musíte vědět pro příjemný a bezproblémový pobyt!

Počasí Billund

Pokud se chystáte na návštěvu dánského města Billund, je důležité být informovaný o aktuálním počasí. Billund, ležící na západě Dánska, má vlhké podnebí ovlivněné často přívalovými srážkami, které se vyskytují především v zimě a na jaře. V tomto článku se dozvíte podrobnosti o počasí v různých měsících a jak se na něj připravit.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáš cestovat do města Billund, měj na paměti, že počasí bývá chladné, hlavně v zimních měsících. V lednu a únoru se běžná denní teplota pohybuje kolem 3-4 °C, s průměrnou rychlostí větru okolo 30 km/h. Srážky jsou v těchto měsících kolem 50-70 mm. V březnu a dubnu se teploty postupně zvyšují, běžná denní teplota se pohybuje okolo 7-13 °C, s průměrnou rychlostí větru kolem 20-30 km/h. Květen až září jsou nejteplejší měsíce, běžná denní teplota v červenci a srpnu dosahuje kolem 20 °C s nižší průměrnou rychlostí větru a podobnými srážkami jako v zimních měsících. Pokud cestuješ na podzim, počítej s teplotami kolem 8-17 °C a s průměrnou rychlostí větru okolo 20-25 km/h.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Billund? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

V lednu je v Billundu běžná teplota přes den 3 °C a běžná teplota přes noc 0 °C. Průměrná rychlost větru je 30 km/h a srážky činí 69 mm. V nejteplejších dnech může být průměrná teplota až 7 °C. Je tedy nezbytné se při pobytu v Billundu v lednu vhodně obléknout a být připraven na chladné a větrné dny.

Počasí únor

V únoru můžeš v Billundu očekávat běžnou teplotu přes den kolem 4 °C a běžnou teplotu přes noc okolo 0 °C. Nejteplejší dny v únoru by mohly mít průměrnou teplotu až 8 °C. Průměrná rychlost větru v únoru je kolem 29 km/h. Měj na paměti, že srážky jsou také časté a dosahují průměrně 55 mm.

Počasí březen

Pokud se chystáš do Billundu v březnu, bude ti tam poměrně příjemně. Běžná teplota přes den dosahuje 7 °C, což může být sice trochu chladnější, ale stále příjemné. Nicméně je nutné mít na paměti, že teploty se mohou snadno snížit na běžnou noční teplotu 1 °C. Průměrná rychlost větru je 27 km/h, což může způsobit poměrně výrazné ochlazení pocitu teploty. Pokud jde o srážky, v březnu se očekávají srážky v průměru asi 53 mm.

Počasí duben

V dubnu se v Billundu můžeš těšit na příjemné teploty, které dosahují běžně až 12°C. V nejteplejších dnech se dokonce může teplota vyšplhat až na 19°C (průměrná teplota). Počasí se také stává o něco více stabilní, srážky (40 mm) klesají a rychlost větru (20 km/h) se mírně snižuje. Bude to ideální čas na procházky, ale nezapomeň si vzít s sebou i bundu pro chladnější večery.

Počasí květen

Květen je v Billundu poměrně mírný, s běžnou denní teplotou 16°C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech 24°C. Běžnou noční teplotou je 6°C, což může být chladnější než někteří cestovatelé očekávají. Průměrná rychlost větru v květnu je 18 km/h, což je relativně mírné. Během tohoto měsíce se očekává 50 mm srážek.

Počasí červen

Pokud se chystáte navštívit Billund v červnu, očekávejte teploty okolo 9 °C během dne a 18 °C v noci. Nezapomeňte si s sebou vzít deštník, protože množství srážek je nadprůměrné s 69 mm srážek během měsíce. Avšak průměrná rychlost větru je relativně nízká - 18 km/h. Pokud plánujete návštěvu v nejteplejších dnech, připravte se na teploty kolem 26 °C. Pamatujte však na to, že měsíc červen je obdobím s nejvyššími srážkami a může být dostatečně chladno i během dne, takže si přibalte oblečení na každé počasí.

Počasí červenec

Pokud plánuješ cestu do Billundu v červenci, můžeš se těšit na teploty kolem 20 °C přes den a 11 °C v noci. Průměrná rychlost větru je 17 km/h a srážky dosahují 66 mm. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 27 °C. Nezapomeň tedy na lehké oblečení a deštník pro případné přeháňky.

Počasí srpen

Srpen je v Billundu relativně teplý měsíc s běžnou teplotou přes den 20°C a běžnou teplotou přes noc 12°C. Nejteplejší dny pak nabídnou průměrnou teplotu okolo 28°C. Rychlost větru se pohybuje kolem 18 km/h a srážky dosahují průměrně 69 mm. Přestože není tak suchý jako červen či červenec, srpen stále nabízí relativně suché počasí vhodné pro venkovní aktivity.

Počasí září

Pokud cestujete do Billundu v září, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 17 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 10 °C. Průměrná rychlost větru v září činí 19 km/h a průměrné srážky jsou 64 mm. Nezapomeňte si tedy přibalit teplejší oblečení a deštník pro případné deštivé dny.

Počasí říjen

Říjen v Billundu bývá chladnější s běžnou teplotou přes den kolem 13 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje asi 19 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 7 °C, takže si zabalte teplejší oblečení. V říjnu můžete očekávat srážky kolem 70 mm, při průměrné rychlosti větru 21 km/h, což zvyšuje pocit chladu. Doporučujeme se připravit na chladnější a vlhčí počasí, ale stále si můžete užívat krásy města Billund.

Počasí listopad

Pokud se chystáš navštívit Billund v listopadu, měj na paměti, že běžná teplota přes den činí pouhých 8 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 12 °C. Během noci může klesnout teplota na 3 °C. Průměrná rychlost větru v listopadu dosahuje 24 km/h a srážky činí 59 mm. Aby ses cítil pohodlně, nezapomeň si s sebou vzít teplejší oblečení a nepromokavý plášť. Buď připraven na chladné a větrné počasí a nezapomeň si zabalit dostatek vrstev oblečení.

Počasí prosinec

Pro plánování cesty do Billundu v prosinci bude zásadní mít na paměti běžnou teplotu přes den pouze 5 °C a průměrnou rychlost větru 26 km/h. V průměru se dá očekávat pouze 1 °C v noci, což je nutné vzít v úvahu při balení oblečení. Srážky by mohly být vysoké, až 71 mm, proto je vhodné přibalit deštník nebo pláštěnku. V případě, že cestujete na vánoční trhy, zvažte teplejší oblečení a větrací pomůcky pro vnitřní prostory, kde může být příliš teplo.

Aktuální počasí

Pokud se zajímáte o aktuální počasí v Billundu v Dánsku, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik dalších dnů. Pokud se chcete dozvědět více detailů, jako je například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, prostřednictvím rozkliknutí obrázku si můžete zobrazit další informace.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do dánského města Billundu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
3 °C 0 °C
Únor
4 °C 0 °C
Březen
7 °C 1 °C
Duben
12 °C 3 °C
Květen
16 °C 6 °C
Červen
18 °C 9 °C
Červenec
20 °C 11 °C
Srpen
20 °C 12 °C
Září
17 °C 10 °C
Říjen
13 °C 7 °C
Listopad
8 °C 3 °C
Prosinec
5 °C 1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Billund

Pokud plánujete návštěvu Billundu, nejlepší období na cestování je od dubna do října, kdy jsou v průměru teploty příjemnější a srážky méně časté. V dubnu můžete očekávat běžné teploty přes den okolo 12 °C a v nejteplejších dnech se může teplota dostat až na 19 °C. V květnu a červnu jsou teploty ještě teplejší s běžnými teplotami přes den až okolo 16 °C a 20 °C a můžete si užít i vyšší teploty v noci. V červenci a srpnu se teploty udržují kolem 20 °C přes den, což je ideální pro rodinné výlety. V září jsou teploty mírněji kolem 17 °C, ale stále velmi příjemné pro procházky po městě. Počasí v listopadu a prosinci je chladnější a vlhčí, s běžnými teplotami přes den kolem 8 °C a 5 °C, ale díky vánoční atmosféře v Billundu, může být návštěva města během zimních měsíců pěkným zážitkem. Mějte na paměti také, že průměrná rychlost větru bývá vysoká v lednu a únoru, s průměrnou rychlostí až 30 km/h.

Jaké je počasí v destinaci Billund během léta?

Pokud plánujete cestu do Billundu během letních měsíců, můžete se těšit na příjemné teploty. V průběhu června a července dosahují průměrné teploty v nejteplejších dnech až 26 °C. Běžná teplota přes den se pohybuje okolo 20 °C a běžná teplota přes noc okolo 11-12 °C. Pokud jde o srážky, srpen je nejdeštivějším měsícem s průměrnými srážkami 69 mm. Rychlost větru v létě je mírná, průměrná rychlost je 17-18 km/h. Přestože se může vyskytnout nějaký přeháňka, většinu času je v létě slunečno, ideální počasí pro vaše plány v Billundu.

Jaké je počasí v destinaci Billund během zimy?

Pokud plánuješ cestovat do Billundu v zimě, měj na paměti, že teploty se pohybují kolem 3 °C během dne a padají na 0 °C v noci v lednu. V únoru se teploty mírně zvyšují, s průměrnými hodnotami kolem 4 °C během dne a 0 °C v noci. Rychlost větru dosahuje průměrných 30 km/h v lednu a 29 km/h v únoru. Srážky jsou nejvyšší během ledna a srpna, s hodnotami 69 mm a 71 mm. Nezapomeň si tedy přibalit teplé oblečení a deštník.

Jaké jsou průměrné teploty v nejteplejších dnech v jednotlivých měsících v Billundu?

V lednu dosahují průměrné teploty v nejteplejších dnech 7 °C, v dubnu 19 °C, v květnu 24 °C a v červenci a srpnu až 28°C.

Jaké jsou průměrné srážky v měsících s největším počtem srážkových dnů v Billundu?

Nejvíc srážek v průměru spadne v listopadu a prosinci, kdy činí 59-71 mm. V lednu se očekává 69 mm srážek a v červnu pak taky 69 mm.

Jaká je průměrná rychlost větru v Billundu a v jakých měsících je nejvyšší?

V průměru dosahuje rychlost větru v Billundu 17 až 30 km/h. Nejrychlejší vítr fouká v listopadu a prosinci, kdy dosahuje průměrné rychlosti 24-26 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz