Lubeck - An der Obertrave, listed buildings nr. 6-8 and 11-15, Lübeck, Schleswig-Holstein, Germany

Lubeck průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Lubeck

Lübeck je německé město položené v severní části země, které se vyznačuje svým bohatým historickým centrem a půvabnými středověkými stavbami. Lübeck je také známý díky svému významu v obchodu a kulturní výměně během minulých staletí. Návštěvníci si zde mohou vychutnat proslulé marcipánové speciality, procházky kolem kanálů a fascinující historické památky, jako je ikonická Holstentor a impozantní Lübecký katedrála. Město nabízí také množství galerií, muzeí a tradičních německých restaurací k objevování místní kultury a kuchyně.

Evropa
NěmeckoNěmecko

Co vidět

Museum Holstentor
 

Museum Holstentor

Muzeum Holstentor je jednou z nejznámějších lubeckých památek. Tento impozantní gotický vstupní portál do města byl postaven v 15. století a dnes slouží jako muzeum. Návštěvníci se mohou těšit na fascinující expozice, které přibližují historii města a jeho význam pro obchod a řemesla. Muzeum Holstentor je skvělým místem pro milovníky historie a kultury.

European Hansemuseum
 

European Hansemuseum

Evropské Hanzy muzeum v Lübecku je největší muzeum věnované Hanze v Evropě. Návštěvníci se mohou podívat na více než 800 let historie této obchodní ligy, která ovlivnila obchod a kulturu v celé Evropě. Muzeum nabízí interaktivní výstavy a exponáty, které přibližují život v této obdobě. Určitě nevynechejte návštěvu tohoto fascinujícího muzea!

Lübeck Cathedral
 

Lübeck Cathedral

Lübeckský dóm je jedním z nejvýznamnějších stavebních skvostů v Lübecku. Tento gotický chrám z 12. století se pyšní nádherným interiérem, kde se nachází mnoho uměleckých děl a památek. Vystoupejte na věž a užijte si úchvatný výhled na historické centrum Lübecku. Navštivte tuto krásnou katedrálu a užijte si okamžik klidu a duchovního zážitku.

Museum Behnhaus Drägerhaus
 

Museum Behnhaus Drägerhaus

Muzeum Behnhaus Drägerhaus je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Lübecku. Nachází se v historické budově, která sama o sobě stojí za vidění. Muzeum je specializované na umění 19. století a má vynikající sbírku obrazů a soch. Pro milovníky umění a historie je to nevynechatelná zastávka při návštěvě Lübecku.

German seaside resort Travemuende, tall sailing ships Kruzenstern and Passat meeting
 

Passat

Museumsschiff Passat je historická loď, která se nachází v přístavu německého města Lübeck. Tato nádherná loď byla postavena v roce 1911 a sloužila jako obchodní loď. Dnes je však muzejním exponátem a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat historii plavby. Navštivte tuto památku a objevte tajemství námořníků a jejich života na moři.

Burgtor
 

Burgtor

Burgtor je vstupní brána do historického centra německého města Lübecku. Tato brána byla postavena v 15. století a sloužila jako obranný prvek. Dnes je to oblíbená turistická atrakce, která nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Navštivte Burgtor a prožijte kousek historie Lübecku.

Lubeck - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 493 km
Nejbližší letiště LBC
7 km od centra
Přímý let
~ 0h 53min
Německo Německo
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
LBC
Lubeck - An der Obertrave, listed buildings nr. 6-8 and 11-15, Lübeck, Schleswig-Holstein, Germany
Lubeck - An der Obertrave, listed buildings nr. 6-8 and 11-15, Lübeck, Schleswig-Holstein, GermanyMuseum HolstentorEuropean HansemuseumLübeck CathedralMuseum Behnhaus DrägerhausGerman seaside resort Travemuende, tall sailing ships Kruzenstern and Passat meetingBurgtorSt. Mary's ChurchBuddenbrookhausMuseum of Theatre PuppetsTraveDräger ParkWilly Brandt House, Lübeck

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 13 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 14 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 4 °C
Min: 0 °C
Leden
Max: 4 °C
Min: -1 °C
Únor
Max: 5 °C
Min: -1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz