Lubeck - An der Obertrave, listed buildings nr. 6-8 and 11-15, Lübeck, Schleswig-Holstein, Germany

Lubeck - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 20 míst, které musíš určitě navštívit v Lubeck.

Lubeck - co musíš vidět

Museum Holstentor
 

Museum Holstentor

Muzeum Holstentor je jednou z nejznámějších lubeckých památek. Tento impozantní gotický vstupní portál do města byl postaven v 15. století a dnes slouží jako muzeum. Návštěvníci se mohou těšit na fascinující expozice, které přibližují historii města a jeho význam pro obchod a řemesla. Muzeum Holstentor je skvělým místem pro milovníky historie a kultury.

European Hansemuseum
 

European Hansemuseum

Evropské Hanzy muzeum v Lübecku je největší muzeum věnované Hanze v Evropě. Návštěvníci se mohou podívat na více než 800 let historie této obchodní ligy, která ovlivnila obchod a kulturu v celé Evropě. Muzeum nabízí interaktivní výstavy a exponáty, které přibližují život v této obdobě. Určitě nevynechejte návštěvu tohoto fascinujícího muzea!

Lübeck Cathedral
 

Lübeck Cathedral

Lübeckský dóm je jedním z nejvýznamnějších stavebních skvostů v Lübecku. Tento gotický chrám z 12. století se pyšní nádherným interiérem, kde se nachází mnoho uměleckých děl a památek. Vystoupejte na věž a užijte si úchvatný výhled na historické centrum Lübecku. Navštivte tuto krásnou katedrálu a užijte si okamžik klidu a duchovního zážitku.

Museum Behnhaus Drägerhaus
 

Museum Behnhaus Drägerhaus

Muzeum Behnhaus Drägerhaus je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Lübecku. Nachází se v historické budově, která sama o sobě stojí za vidění. Muzeum je specializované na umění 19. století a má vynikající sbírku obrazů a soch. Pro milovníky umění a historie je to nevynechatelná zastávka při návštěvě Lübecku.

German seaside resort Travemuende, tall sailing ships Kruzenstern and Passat meeting
 

Passat

Museumsschiff Passat je historická loď, která se nachází v přístavu německého města Lübeck. Tato nádherná loď byla postavena v roce 1911 a sloužila jako obchodní loď. Dnes je však muzejním exponátem a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat historii plavby. Navštivte tuto památku a objevte tajemství námořníků a jejich života na moři.

Burgtor
 

Burgtor

Burgtor je vstupní brána do historického centra německého města Lübecku. Tato brána byla postavena v 15. století a sloužila jako obranný prvek. Dnes je to oblíbená turistická atrakce, která nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Navštivte Burgtor a prožijte kousek historie Lübecku.

St. Mary's Church
 

St. Mary's Church

Kostel svaté Marie je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Lübecku. Jeho impozantní gotická architektura a nádherné vnitřní výzdoba lákají návštěvníky z celého světa. Kostel je známý také pro své varhany, které patří k největším na světě. Navštivte tento historický kostel a prožijte nezapomenutelný zážitek z návštěvy Lübecku.

Buddenbrookhaus
 

Buddenbrookhaus

Buddenbrookhaus v Lübecku je muzeum věnované spisovateli Thomasu Mannovi a jeho rodině. Tato historická budova, postavená v roce 1758, sloužila jako inspirace pro Mannův román Buddenbrookové. Muzeum obsahuje exponáty, dokumenty a fotografie, které přibližují život rodiny Mannů. Návštěvníci se mohou projít po interiéru domu a poznat tak více o historii a kultuře Lübecku.

Museum of Theatre Puppets
 

Museum of Theatre Puppets

Muzeum divadelních loutek v Lübecku je největší svého druhu v Německu. Návštěvníci se zde mohou podívat na více než 10 000 loutek z celého světa, včetně loutek z Asie, Afriky a Evropy. Kromě toho zde najdete také expozice o historii divadelních loutek. Pokud máte rádi divadlo a umění, toto muzeum určitě stojí za návštěvu.

Trave
 

Trave

Trave je malebné město v severním Německu, které se nachází na břehu stejnojmenné řeky. Město je známé svými historickými památkami a klidnou atmosférou. Navštivte gotickou katedrálu svatého Vavřince, procházejte se po malebných uličkách a ochutnejte místní speciality v jedné z mnoha restaurací. Pro milovníky přírody doporučujeme projížďku po řece Trave, která nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Dräger Park
 

Dräger Park

Pokud hledáte klidné místo k odpočinku, navštivte Dräger Park v Lubecku. Tento krásný park nabízí příjemné procházky, pohled na kvetoucí zahrady a klidné posezení u jezírka. V parku najdete také dětské hřiště a venkovní fitness zařízení. Dräger Park je ideální pro rodiny s dětmi i pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v přírodě.

Willy Brandt House, Lübeck
 

Willy Brandt House, Lübeck

Willy Brandtův dům v Lübecku je zasvěcen životu a dílu německého kancléře Willyho Brandta. Muzeum nabízí poutavý pohled na jeho osobní i politické životní příběh a ukazuje jeho význam pro německou historii. Interaktivní expozice a originální artefakty vás přenesou do doby, kdy Brandt bojoval za své ideály a změny v Německu. Navštivte toto místo, kde se setkávají historie a politika.

Salzspeicher
 

Salzspeicher

Salzspeicher jsou historické skladiště soli v německém městě Lübeck. Tyto budovy byly postaveny v 16. století a sloužily k ukládání soli, která byla důležitým zdrojem bohatství pro město. Dnes jsou Salzspeicher turistickou atrakcí a jsou využívány pro kulturní akce a výstavy. Navštivte Salzspeicher a prohlédněte si tuto fascinující část lübecké historie.

Museumsquartier St. Annen
 

Museumsquartier St. Annen

Museumsquartier St. Annen je největší kulturní komplex v Lübecku. Nachází se v historické části města a je domovem mnoha muzeí, galerií a knihoven. V této oblasti můžete objevovat mnoho výjimečných artefaktů a uměleckých děl, které představují bohatou historii a kulturu Lübecku. Užijte si procházku historickými uličkami a návštěvu tohoto fascinujícího kulturního centra.

Günter Grass House
 

Günter Grass House

Günter Grass House je muzeum věnované německému spisovateli Günteru Grassovi. Nachází se v historickém centru města Lübeck. V muzeu najdete nejen knihy a dokumenty, které se vztahují k životu a dílu autora, ale také umělecká díla, která sám vytvořil. Pro milovníky literatury a umění je návštěva tohoto muzea nezapomenutelným zážitkem.

Holstentor square
 

Holstentor square

Náměstí Holstentor je jedno z nejkrásnějších míst v Lübecku. Nachází se před slavnou branou Holstentor, která je symbolem města. Na náměstí najdete řadu historických budov a památek, jako například gotický kostel sv. Petra. Navštivte také místní trh a ochutnejte tradiční lübecké speciality. Náměstí Holstentor je skvělým místem pro procházky a odpočinek v centru města.

Lübeck Museum of Theatre Puppets
 

Lübeck Museum of Theatre Puppets

Lübeckské muzeum divadelních loutek je skvělým místem pro milovníky umění a kultury. Muzeum nabízí pestré výstavy a sbírky loutek, které ukazují historii divadla a jeho vývoj. Prozkoumejte sbírky, které zahrnují jak tradiční, tak moderní loutky. Muzeum se nachází v historickém centru města Lübeck a je ideálním místem pro rodinný výlet.

Füchtingshof
 

Füchtingshof

Füchtingshof je krásné místo, které rozhodně stojí za návštěvu při cestě do Lubecku. Tento historický statek nabízí nádherné prohlídky a ukázky tradičního německého zemědělství. Užijte si pohled na krásnou krajinu a ochutnejte místní speciality. Nezapomeňte si zakoupit suvenýry na památku vaší návštěvy.

Lubecker Weihnachtsmarkt
 

Lubecker Weihnachtsmarkt

Lubeckský vánoční trh je jedním z nejkrásnějších v Německu. Užijte si atmosféru vánočního času při procházení stánků s tradičními vánočními pochoutkami, ručně vyrobenými dárky a ozdobami. Pro děti je připraven program s koňskými povozy a malými vláčky. Navštivte Lubeckský vánoční trh a prožijte nezapomenutelné Vánoce v Německu.

Maritimes Denkmal Passat
 

Maritimes Denkmal Passat

Maritimní Denkmal Passat je jedním z nejvýznamnějších památek Lübecku. Tento historický plachetník, postavený v roce 1911, sloužil jako školní loď až do roku 1957. Dnes je otevřen pro veřejnost a nabízí fascinující pohled do minulosti námořního průmyslu. Pro milovníky historie a námořních dobrodružství je Maritimní Denkmal Passat nezapomenutelným zážitkem.

Mapa

⭐ Vše (20)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Lubeck s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz