rostock

Rostock průvodce

Co vidět v Rostocku. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Rostock

Rostock je malebné přístavní město ležící na severu Německa. Nachází se na pobřeží Baltského moře a nabízí šarmantní historické centrum, bohatou architekturu a hustou síť kanálů. Město je známé svou univerzitou založenou v 15. století a svým ikonickým majákem na mysu Warnemünde. Navštivte Kröpelinskou ulici, vydejte se na výlet lodí nebo strávte čas v místních restauracích a kavárnách, kde si můžete vychutnat třeba tradiční německé pokrmy a pivo.

NěmeckoNěmecko
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum
🌊 Moře

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 960 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 390 Kč / lůžko

Co vidět v Rostocku

IGA Park
 

IGA Park

IGA Park je jedním z nejkrásnějších parků v Rostocku. Byl postaven v roce 2003 pro Světovou výstavu zahradnictví a je plný barevných květinových záhonů a zahrad. Park nabízí spoustu aktivit, jako jsou cyklistické stezky, turistické trasy, dětská hřiště a mnoho dalšího. Užijte si krásný den v přírodě a relaxujte v tomto nádherném parku.

Kunsthalle Rostock
 

Kunsthalle Rostock

Rostockská galerie umění, známá také jako Kunsthalle Rostock, je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se v centru města Rostock a nabízí širokou škálu uměleckých děl, od tradičních až po moderní. Galerie je také známá pro své zajímavé výstavy a kulturní akce. Navštivte toto místo a objevte krásu umění v Rostocku.

Marienkirche
 

Marienkirche

Kostel Panny Marie v Rostocku je jedním z nejvýznamnějších historických památek v severním Německu. Tento gotický kostel byl postaven v 13. století a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na město a pobřeží Baltského moře. Uvnitř kostela se nachází nádherné vitráže a umělecká díla.

Das Traditionsschiff Typ Frieden beherbergt als Museumsschiff sehr viel Wissenswertes aus dem Schiffbau in Rostock. Alle Decks können besichtigt…
 

Schifffahrtsmuseum Rostock

Schifffahrtsmuseum Rostock je muzeum v přístavu v historické lodi Frieden. Tato nádherná loď byla postavena v roce 1957 v bývalé NDR jako školní loď pro námořníky. Dnes je loď otevřená pro veřejnost a nabízí fascinující prohlídky. Vstupte na palubu a poznávejte historii této krásné lodě, která vás zavede do minulosti a ukáže vám, jak se plavilo na moři v minulosti.

Universitätskirche
 

Universitätskirche

Návštěva opatského kláštera Svatého Kříže v Rostocku je zážitek, který vás přenese do historie. Klášter byl založen v 13. století a je jedním z nejvýznamnějších středověkých památek v oblasti. Užijte si klid a ticho v klášterní zahradě a obdivujte nádhernou gotickou architekturu.

Rostock Zoo
 

Rostock Zoo

Navštivte Rostock Zoo a užijte si nezapomenutelný den v přírodě. Tento krásný zoologický park nabízí širokou škálu druhů zvířat a mnoho interaktivních aktivit pro celou rodinu. Prozkoumejte exotické zvířata, jako jsou tygři, sloni a žirafy, nebo se blíže podívejte na domácí zvířata a jejich mláďata. Rostock Zoo je ideální pro každého, kdo má rád přírodu a zvířata.

Rostock - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 474 km
Nejbližší letiště RLG
22 km od centra
Přímý let
~ 0h 52min
Německo Německo
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
RLG
rostock
rostockIGA ParkKunsthalle RostockMarienkircheDas Traditionsschiff Typ Frieden beherbergt als Museumsschiff sehr viel Wissenswertes aus dem Schiffbau in Rostock. Alle Decks können besichtigt…UniversitätskircheRostock ZooBrunnen der LebensfreudeInnenhof der Hochschule für Musik und Theater in RostockKulturhistorisches Museum RostockStändehaus RostockKropeliner Tor CenterSankt-Petri-Kirche

Počasí jaro

Březen
Max: 8 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 13 °C
Min: 3 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 14 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 4 °C
Min: 0 °C
Leden
Max: 3 °C
Min: -1 °C
Únor
Max: 4 °C
Min: -1 °C
Proč navštívit?
📜 Historie
🏛️ Architektura
🏺 Museum
🌊 Moře

Letiště obsluhující Rostocku

Letiště poblíž Rostocku

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz