Malmö

Malmö průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Malmö

Malmö je město v jižním Švédsku, které se nachází na východním pobřeží země. Je to třetí největší město ve Švédsku a je známé svou bohatou historií, kulturní rozmanitostí a inovativním duchem. Malmö má dlouhou historii, jejíž kořeny sahají až do 16. století, kdy bylo důležitým obchodním centrem. Dnes je to prosperující a dynamické město známé svým inovativním přístupem k městskému plánování a udržitelnosti. Město má několik parků a také rozsáhlou síť cyklostezek. Jednou z nejznámějších památek města je Turning Torso, mrakodrap, který je jednou z nejvyšších budov ve Skandinávii. Malmö je také známé svou živoucí uměleckou a kulturní scénou se širokou škálou muzeí, galerií a kulturních institucí. Město je po celý rok domovem několika festivalů a akcí, včetně festivalu Malmö, který je jednou z největších kulturních akcí ve Švédsku.

Evropa
ŠvédskoŠvédsko
👀 Památky
📜 Historie
🌲 Příroda
☕ Kavárny

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 400 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 650 Kč / lůžko

Co vidět

Turning Torso, Malmö, Skåne County, Southern Sweden
 

Turning Torso

Turning Torso je moderní mrakodrap v Malmö, který je inspirován návrhem španělského architekta Santiago Calatravy. Je to nejvyšší budova ve Skandinávii a nabízí úchvatné výhledy na město a Baltské moře. Ve věži se nachází byty, kanceláře a konferenční místnosti. Pokud hledáte moderní architekturu a panoramatické výhledy, Turning Torso je tím pravým místem pro vás!

Malmöhus slott (Innerstaden 10:284)
 

Hrad Malmö

Hrad Malmö je dominantou města Malmö a jednou z nejvýznamnějších památek v celém Švédsku. Hrad byl postaven v 16. století a sloužil jako pevnost a královské sídlo. Dnes je zde muzeum s bohatou sbírkou umění a historických artefaktů. Navštivte hrad a prožijte jedinečnou atmosféru minulosti i současnosti.

Moderna Museet
 

Moderna Museet

Moderna Museet je jedním z nejvýznamnějších muzeí moderního umění v Malmö. Nachází se v centru města a nabízí návštěvníkům širokou škálu výstav a sbírek od švédských i mezinárodních umělců. Muzeum se pyšní moderní architekturou a interaktivními expozicemi, které přinášejí umění blíž k návštěvníkům. Pro milovníky moderního umění je návštěva Moderna Museet v Malmö nezapomenutelným zážitkem.

Kostel svatého Petra v Malmö
 

Kostel svatého Petra v Malmö

Kostel svatého Petra v Malmö je jedním z nejvýznamnějších historických památek města. Tento gotický kostel byl postaven v 14. století a nabízí návštěvníkům nádherný pohled na město z věže. Uvnitř kostela se nachází mnoho zajímavých artefaktů a uměleckých děl. Kostel svatého Petra je nejen duchovním centrem, ale také významnou turistickou atrakcí Malmö.

Pildammsparken
 

Pildammsparken

Pildammsparken je obrovský park v Malmö, který nabízí nádherné zelené prostranství a klidné místo k relaxaci. Park je ideální pro pikniky, procházky a sportovní aktivity. Navštivte park v květnu, kdy se zde koná slavnostně nazdobená Pildammsdagarna, největší festival květin v celé Skandinávii. Pildammsparken je skvělým místem pro odpočinek od městského ruchu a užití si krásy přírody v Malmö.

Malmö Konsthall
 

Malmö Konsthall

Malmö Konsthall je jedním z nejvýznamnějších uměleckých center v Malmö. Nachází se v moderní budově, která sama o sobě stojí za návštěvu. V Konsthallu můžete vidět nejen výstavy současného umění, ale také se zúčastnit různých workshopů a přednášek. Pokud jste milovníky umění, Malmö Konsthall by neměl chybět na vašem seznamu míst, která musíte navštívit v Malmö.

Malmö - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 622 km
Nejbližší letiště MMX
24 km od centra
Přímý let
~ 1h 3min
Švédsko Švédsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
MMX
Malmö
MalmöTurning Torso, Malmö, Skåne County, Southern SwedenMalmöhus slott (Innerstaden 10:284)Moderna MuseetKostel svatého Petra v MalmöPildammsparkenMalmö KonsthallStortorget SquareFolkets ParkKungsparken, MalmöEmporiaRörsjöparkenMalmö Opera

Počasí jaro

Březen
Max: 6 °C
Min: 0 °C
Duben
Max: 12 °C
Min: 2 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 21 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 21 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 13 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 7 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 4 °C
Min: 0 °C
Leden
Max: 3 °C
Min: -1 °C
Únor
Max: 3 °C
Min: -2 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
📜 Historie
🌲 Příroda
☕ Kavárny

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 43 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz