Vaxjo - Cathedral of Växjö, Sweden

Vaxjo průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Vaxjo

Vaxjo je malebné švédské město, které se může pochlubit svou jedinečnou atmosférou. Nachází se obklopeno nádhernými lesy a jezery, což dělá Vaxjo ideálním místem pro milovníky přírody a venkovní aktivity. Navštivte tamní majestátní katedrálu, odpočiňte si v parku Växjösjön nebo prozkoumejte místní historii v Muzeu Småland. Nezapomeňte ochutnat tradiční švédské pochoutky a vychutnat si klid tohoto krásného města, které je jako stvořené pro pohodový a nezapomenutelný pobyt.

Evropa
ŠvédskoŠvédsko

Co vidět

Vaxjo Domkyrka
 

Vaxjo Domkyrka

Vaxjo Domkyrka, také známá jako Katedrála Växjö, je největší kostel ve Växjö a jednou z nejvýznamnějších památek v celém regionu Småland. Katedrála byla postavena v 12. století a nabízí návštěvníkům nádherné umělecké dílo a architekturu. Užijte si klidné procházky po zahradách a uctěte si historii tohoto krásného místa.

Linnéparken
 

Linnéparken

Linnéparken je krásný park v centru města Vaxjo. Park nabízí klidné a příjemné prostředí pro odpočinek a relaxaci. Můžete se projít po krásné zeleni, navštívit zahradu s květinami nebo se podívat na sochy a umělecká díla. Linnéparken je ideálním místem pro pikniky a procházky s rodinou nebo přáteli. Navštivte tento park a užijte si krásný den v přírodě.

Medley Vaxjo Simhall & Aqua Mera
 

Medley Vaxjo Simhall & Aqua Mera

Medley Vaxjo Simhall & Aqua Mera je moderní plavecký areál, který nabízí nejen bazény, ale i sauny a fitness centrum. Vhodný pro celou rodinu, kde si každý najde to své. Užijte si relaxaci v parních lázních nebo se protáhněte na cvičebních strojích. Pro děti je zde k dispozici aquapark s tobogány a vodopády. Vstupné je velmi přijatelné a určitě stojí za návštěvu.

Swedish Emigrant Institute
 

Swedish Emigrant Institute

Navštivte Švédský institut pro emigranty, kde se dozvíte více o historii emigrace ze Švédska. Muzeum nabízí zajímavé informace o životě a osudech emigrantů, kteří opouštěli svou vlast v minulosti. Vstupné je zdarma a prohlédnout si můžete mnoho zajímavých exponátů. Určitě neváhejte a zavítejte sem během své návštěvy Vaxja.

Granhults Kyrka
 

Granhults Kyrka

Granhults Kyrka je malebný kostel v městečku Vaxjo. Tento historický kostel byl postaven v 18. století a nabízí návštěvníkům krásné interiéry a klidné prostředí. Užijte si okouzlující atmosféru tohoto místa a poznejte historii této oblasti. Pokud hledáte klidnou a pohodovou zastávku během své cesty, Granhults Kyrka je tím pravým místem pro vás.

Teleborg Slott
 

Teleborg Slott

Teleborg Slott je nádherný zámek v krásném prostředí lesů a jezer nedaleko města Vaxjo. Tento impozantní zámek byl postaven v roce 1900 a v současnosti slouží jako luxusní hotel. Pro milovníky historie a architektury je to ideální místo k návštěvě. Užijte si romantickou procházku v parku a obdivujte krásu této historické památky.

Vaxjo - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 757 km
Nejbližší letiště VXO
7 km od centra
Přímý let
~ 1h 13min
Švédsko Švédsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
VXO
Vaxjo - Cathedral of Växjö, Sweden
Vaxjo - Cathedral of Växjö, SwedenVaxjo DomkyrkaLinnéparkenMedley Vaxjo Simhall & Aqua MeraSwedish Emigrant InstituteGranhults KyrkaTeleborg SlottGlass MuseumKronoberg Castle

Počasí jaro

Březen
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 2 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 21 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 11 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 5 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 2 °C
Min: -2 °C
Leden
Max: 1 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 1 °C
Min: -4 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Paříž
✨ Víkendovka
🔥 1 770 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👌 969 Kč
Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz