Linkoping - In the RAÄ buildings database.

Linkoping průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Linkoping

Linköping je švédské město s historickým centrem a univerzitou. Mezi hlavní turistické zajímavosti patří Katedrála Linköpings domkyrka, která je nejstarší a největší ve městě, a otevřené muzeum Gamla Linköping, kde si můžete prohlédnout dobové domy a obchody. Navštivte také letecké muzeum Flygvapenmuseum, které zachycuje historii švédského letectva. Pokud máte rádi přírodu, můžete se projít po nedalekém krajském parku Tinnerö Eklandskap a obdivovat zdejší krajinu.

ŠvédskoŠvédsko

Co vidět

Gamla Linköping Open Air Museum
 

Gamla Linköping Open Air Museum

Muzeum pod širým nebem Gamla Linköping přináší návštěvníkům autentický pohled na život ve Švédsku v minulosti. Procházejte se uličkami a obdivujte historické domy, kostely a obchody. Muzeum nabízí také řadu interaktivních aktivit pro děti i dospělé. Užijte si odpoledne v této malebné části Linköpingu.

Air Force Museum
 

Air Force Museum

Muzeum letectva v Linköpingu je největším muzeem letadel a významných předmětů spojených s letectvím ve Švédsku. V muzeu najdete mnoho exponátů, včetně letadel, vrtulníků a dalších strojů používaných ve vojenském letectví. Návštěvníci si mohou prohlédnout i interaktivní výstavy a zúčastnit se exkluzivních prohlídek. Muzeum letectva je ideálním místem pro milovníky letectví a historie.

Linköpings Trädgårdsförening
 

Linköpings Trädgårdsförening

Linköpings Trädgårdsförening je krásný park plný květin a zeleně, který stojí za návštěvu. Tento park nabízí klidné a relaxační prostředí, kde si můžete vychutnat krásné výhledy a příjemnou atmosféru. Pokud hledáte krásné místo na procházku nebo piknik, Linköpings Trädgårdsförening je tou správnou volbou pro vás.

Linköping Cathedral
 

Linköping Cathedral

Katedrála v Linköpingu je jedním z nejvýznamnějších gotických kostelů ve Švédsku. Stojí na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na město. Interiér katedrály zdobí mnoho uměleckých děl a vitráží. Katedrála pochází z 12. století a je jednou z nejstarších budov ve městě. Navštivte tuto krásnou katedrálu a prozkoumejte historii Linköpingu.

Ekenäs castle
 

Ekenäs castle

Hrad Ekenäs se nachází v Linköpingu a je jednou z nejvýznamnějších historických památek ve Švédsku. Tento krásný hrad byl postaven v 17. století a je obklopen malebným parkem. Navštivte hradovou kapli, která je považována za jednu z nejkrásnějších ve Švédsku. Prozkoumejte hradní muzeum, kde se dozvíte o historii a kultuře této oblasti. Hrad Ekenäs je skvělým místem pro výlet s rodinou nebo přáteli.

Tinnerö Eklandskap
 

Tinnerö Eklandskap

Tinnerö Eklandskap je nádherným kouskem přírody v okolí Linköpingu. Tento úchvatný park nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu s mnoha jezery a lesy. Pro milovníky outdoorových aktivit je toto místo ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku a rybaření. Užijte si klid a krásu švédské přírody v Tinnerö Eklandskapu!

Linkoping - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 930 km
Nejbližší letiště LPI
3 km od centra
Přímý let
~ 1h 26min
Švédsko Švédsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
LPI
Linkoping - In the RAÄ buildings database.
Linkoping - In the RAÄ buildings database.Gamla Linköping Open Air MuseumAir Force MuseumLinköpings TrädgårdsföreningLinköping CathedralEkenäs castleTinnerö EklandskapLinköping's Castle- and Cathedral MuseumLill-Valla lekparkMuseum of ÖstergötlandVisit Linköping & Co och Turistinformation

Počasí jaro

Březen
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 2 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 22 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 5 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 2 °C
Min: -2 °C
Leden
Max: 1 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 2 °C
Min: -4 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rhodos z výšky
✈️ Zpátečka
🔥 1 633 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz