Stockholm

Průvodce Stockholm

Co vidět v Stockholmu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Stockholm

Hlavní město Švédska nabízí nepřeberné množství muzeí a galerií a nádherné parky. Stockholm je obklopen Baltským mořem a jezerem Mälaren. Vydejte se na Královský palác, poté k dominantě města – na Stockholmskou radnici či navštivte Nobelovo muzeum.

Evropa
ŠvédskoŠvédsko
🏺 Museum
📜 Historie
🏛️ Architektura
👀 Památky

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 600 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 650 Kč / lůžko

Co vidět v Stockholmu

Stockholms Stadshuset
 

Stockholms Stadshuset

Stockholmská radnice je sídlem městské rady. Nachází se v centru Stockholmu. Budova byla navržena švédským architektem Ragnarem Östbergem a byla dokončena v roce 1923. Je postavena z červených cihel, s centrální věží zakončenou zlatou věží. Průčelí budovy dominuje velké schodiště vedoucí k hlavnímu vchodu, který lemují dvě sochy lvů. Interiér budovy je bohatě zdobený, s četnými uměleckými díly. Nejpozoruhodnější z nich je velká nástěnná malba na stropě Modrého sálu, kterou namaloval švédský umělec Carl Milles. Budova je přístupná veřejnosti a jsou k dispozici prohlídky s průvodcem.

Stockholms slott
 

Stockholms slott

Stockholmský palác je jednou z nejznámějších budov ve Švédsku. Palác byl postaven ve 13. století a po staletí je domovem švédské královské rodiny. Palác se nachází na ostrově v centru Stockholmu a je obklopen vodním příkopem a krásným parkem. Je to velká, impozantní budova s ​​bohatou historií, která je přístupná veřejnosti.

Drottningholms slott
 

Drottningholms slott

Palác Drottningholm je soukromá rezidence švédské královské rodiny. Jedná se o nejstarší a největší ze všech královských paláců ve Švédsku. Palác je obklopen krásnými zahradami a parkem. Nachází se na ostrově ve Stockholmském souostroví a je jednou ze švédských památek světového dědictví. Palác byl původně postaven v 16. století, ale v průběhu let byl výrazně pozměněn a rozšířen. V areálu je také divadlo, které je jedním z mála dochovaných divadel z 18. století v Evropě. Palác je přístupný veřejnosti.

výhled na Stockholm
 

Gamla Stan

Gamla Stan nebo-li "Staré město" je historická čtvrť v centru Stockholmu. Najdeme tu jedny z nejdůležitějších památek města, včetně královského paláce, katedrály Storkyrkan, Nobelova muzea a kostela Riddarholmen. Prozkoumejte úzké křivolaké uličky lemované středověkými barevnými budovami, zastavte se v jedné z mnoha kaváren a užijte si výhled na město z jednoho z mnoha mostů spojujících Gamla Stan se zbytkem Stockholmu.

Vasamuseet
 

Vasamuseet

Vasamuseet je námořní muzeum ve Stockholmu. Muzeum je věnováno historii švédského námořnictva a představuje nejstarší neporušenou válečnou loď na světě Vasa. Vasa byla postavena na počátku 17. století a potopila se při své první plavbě v roce 1628. Znovuobjevena byla ve 20. století a na povrch byla vynesena v roce 1961. Vasamuseet byla otevřena pro veřejnost v roce 1990 a od té doby se stala jednou z nejnavštěvovanějších ve Stockholmu.

Fjällgatan
 

Fjällgatan

Fjällgatan je známý jako "balkón Stockholmu". Jedná se o tbetonovou terasu s lavičkami a s fantastickým výhledem na město. Je zde také kavárna, kde si můžete dát kávu a pozorovat Stockholm z dálky.

Stockholm - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1055 km
Nejbližší letiště BMA
7 km od centra
Přímý let
~ 1h 36min
Švédsko Švédsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
NYO, VST, ARN, BMA
Stockholm
StockholmStockholms StadshusetStockholms slottDrottningholms slottvýhled na StockholmVasamuseetFjällgatanEricsson GlobeNobelmuseetFotografiskaSwedish History MuseumSkansenRum i Hallwylska museet.

Počasí jaro

Březen
Max: 4 °C
Min: -2 °C
Duben
Max: 9 °C
Min: 1 °C
Květen
Max: 16 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 21 °C
Min: 14 °C

Počasí podzim

Září
Max: 16 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 11 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 5 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 1 °C
Min: -3 °C
Leden
Max: 0 °C
Min: -4 °C
Únor
Max: 1 °C
Min: -4 °C
Proč navštívit?
🏺 Museum
📜 Historie
🏛️ Architektura
👀 Památky

Letiště obsluhující Stockholm

Letiště poblíž Stockholmu

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 44 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz