Stockholm

Počasí Stockholm - všechny informace

Připravte se na svou cestu do Stockholmu s naším průvodcem po typickém počasí. Zjistěte, kdy potřebujete sluneční brýle a kdy raději vezměte deštník. Čtěte dál!

Počasí v Stockholmu

Pokud se chystáte navštívit slavné město Stockholm, je dobré být připraven na jeho charakteristické počasí. Švédská metropole má specifický klimatický profil s mírnými léty a chladnými a suchými zimami. Abyste se lépe připravili na svou cestu, přinášíme vám přehledný průvodce, který vám poskytne důležité informace o počasí v jednotlivých měsících a pomůže vám přizpůsobit své plány v souladu s aktuálními klimatickými podmínkami.

Kdy vyrazit do Stockholmu

Pokud se chystáš na cestu do Stockholmu, je dobré si uvědomit, jaké počasí tam vládne. Leden a únor jsou nejchladnější měsíce s průměrnou teplotou přes den okolo 0-1 °C a průměrnou rychlostí větru kolem 30 km/h. Srážky se pohybují kolem 30-38 mm. V březnu a dubnu je již o něco tepleji s běžnou teplotou přes den okolo 4-9 °C a rychlostí větru kolem 20-26 km/h. Srážky se pohybují kolem 28-34 mm. V květnu a červnu se můžeš těšit na příjemné teploty okolo 16-23 °C přes den a rychlost větru se snižuje na 14-15 km/h. Srážky jsou v červnu kolem 54 mm a v červenci a srpnu 53 mm. V září a říjnu se dostáváme zpět k chladnějším teplotám okolo 5-16 °C přes den a srážky se pohybují okolo 40-45 mm. Pro pozdější měsíce listopad a prosinec je typické chladné a větrné počasí s běžnou teplotou přes den okolo 1-5 °C a rychlostí větru kolem 24-28 km/h. Srážky jsou v prosinci okolo 45 mm. Při plánování cesty do Stockholmu je nutné mít na paměti přizpůsobit se danému počasí a vybavit se vhodným oblečením.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Stockholmu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

V lednu se v Stockholmě běžně pohybuje teplota přes den kolem 0 °C a přes noc klesá na -4 °C. V nejteplejších dnech se však teplota může vyšplhat až na 5 °C. Průměrná rychlost větru se v lednu pohybuje kolem 30 km/h a srážky dosahují 38 mm. Doporučujeme se na pobyt v lednu dobře připravit a v oblékání být na podmínky připraven.

Počasí únor

Únor v Stockholmu je stále velmi chladný, s průměrnou teplotou přes dne 1 °C a běžnou teplotou přes noc -4 °C. Nicméně, pokud máš v plánu cestovat do města v únoru, můžeš se těšit na to, že srážky jsou o něco nižší než v předchozím měsíci, totiž pouze 30 mm. Průměrná rychlost větru se také mírně snižuje na 28 km/h. Pokud zabalíš dostatek teplých vrstev a deštník, můžeš si užít krásnou procházku po městě. Nezapomeň si vyhledat i nejteplejší den v únoru s průměrnou teplotou 6 °C a naplánovat svou cestu podle toho.

Počasí březen

Pokud plánujete cestovat do Stockholmu v březnu, můžete očekávat průměrnou teplotu přes den kolem 4°C a průměrnou teplotu nejteplejších dnů asi 11°C. V noci bude chladněji s průměrnou teplotou -2°C. Průměrná rychlost větru v březnu dosahuje 26 km/h, takže nezapomeňte vzít si s sebou více vrstev oblečení a větru odolné oblečení. Srážkové úhrny budou kolem 28 mm, takže je dobré mít po ruce i deštník.

Počasí duben

Duben je v Stockholmu měsícem, kdy už lze očekávat mírnější počasí. Běžná denní teplota dosahuje 9 °C a nejteplejší dny se mohou vyšplhat až na 18 °C. Noční teploty stoupají na průměrných 1 °C. Rychlost větru se postupně snižuje a činí průměrně 20 km/h. Srážky se zvyšují na 34 mm, takže se doporučuje vzít si s sebou deštník a vhodné oblečení pro změnu počasí.

Počasí květen

Květen je v Stockholmu období mírných teplot, kdy běžná teplota přes den dosahuje 16 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech se v květnu dostává až na 23 °C. Běžná teplota přes noc se drží kolem 6 °C. Rychlost větru se zpomaluje na průměrných 15 km/h a srážky se pohybují okolo 30 mm. Pokud plánujete návštěvu Stockholmu v květnu, doporučujeme s sebou vzít lehké oblečení, ale zároveň i nepromokavou bundu kvůli možnosti dešťů. Nezapomeňte si také vzít s sebou dostatečné vrstvy oblečení na noc, kdy teploty klesají o několik stupňů.

Počasí červen

Červen je v Stockholmu obvykle teplý měsíc. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje přes den kolem 21 stupňů (běžná teplota přes den 23°C). Nejteplejší dny nabídnou až 29 stupňů (průměrná teplota v nejteplejších dnech 29°C) a běžná teplota přes noc se udržuje kolem 14 stupňů (běžná teplota přes noc 14°C). Pokud se chystáš do Stockholmu v červnu, měj na paměti, že může být vlhko, protože průměrné srážky se pohybují kolem 54 milimetrů. (Červen srážky 54 mm) Pokud se budeš pohybovat po městě, bude Ti větrem foukat kolem 14 km/h (Červen průměrná rychlost větru 14 km/h).

Počasí červenec

Pokud se chystáte navštívit Stockholm v červenci, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 23 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 14 °C. Nejteplejší dny nabídnou průměrnou teplotu až 29 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 13 km/h. Za měsíc můžete očekávat srážky kolem 53 mm. Přizpůsobte si své plány s ohledem na povětrnostní podmínky a užijte si svůj pobyt ve Stockholmu naplno.

Počasí srpen

Srpen je v Stockholmu typicky relativně teplý měsíc, s běžnou teplotou přes den 21 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 27 °C, což je ideální počasí pro turisty, kteří si chtějí užít letní aktivity. Běžná teplota přes noc je 14 °C, takže se doporučuje vzít sebou lehčí oblečení pro letní večery. Průměrná rychlost větru dosahuje 14 km/h a srážky se pohybují kolem 53 mm.

Počasí září

Pokud se chystáte navštívit Stockholm v září, můžete očekávat průměrné teploty kolem 16 °C přes den a 9 °C v noci. S průměrnou rychlostí větru 17 km/h a srážkami okolo 40 mm, je nezbytné být připraven na chladnější počasí a občasné deštivé dny. Je vhodné si s sebou vzít teplejší oblečení a deštník. Pro milovníky pěší turistiky a prohlídek města je září stále oblíbeným měsícem, protože turistické atrakce nejsou tak přeplněné jako v létě a počasí je stále vhodné k aktivitám venku.

Počasí říjen

Pokud se chystáš do Stockholmu v říjnu, měj na paměti, že běžná teplota přes den je pouze 11 °C a v nejteplejší dny se teploty pohybují kolem 17°C. Běžná teplota přes noc klesá na 5 °C`, takže si určitě vem teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru činí 19 km/h, což znamená, že bude chladno a větrno. Srážky v říjnu dosahují průměru 45 mm.

Počasí listopad

Pokud se chystáš cestovat do Stockholmu v listopadu, měj na paměti, že bývá velmi chladno. Běžná teplota přes den činí pouze 5 °C a v noci klesá na 1 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 24 km/h a srážky jsou přibližně 46 mm. I když je listopad v Stockholmu poměrně suchý, nezapomeň si s sebou vzít dostatečné vybavení proti chladu. Buď připraven na mrazivé počasí s teplotami pod 0 °C.

Počasí prosinec

Pro prosinec je typická běžná denní teplota okolo 1 °C a noční teploty kolem -3 °C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci činí 28 km/h a srážky dosahují 45 mm. Průměrná teplota v nejteplejších dnech je 6 °C. Pokud plánujete cestovat do Stockholmu v prosinci, mějte na paměti, že se jedná o chladnější období, proto se určitě vyplatí přibalit teplejší oblečení. Přichystejte si teplou bundu, šálu a rukavice, abyste se mohli pohodlněji procházet městem i v zimních měsících.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí ve Stockholmu, jste na správném místě. Níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a následující několik dní. Pokud chcete získat více detailů, například východ a západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do nádherného Stockholmu v Švédsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
0 °C -4 °C
Únor
1 °C -4 °C
Březen
4 °C -2 °C
Duben
9 °C 1 °C
Květen
16 °C 6 °C
Červen
20 °C 11 °C
Červenec
23 °C 14 °C
Srpen
21 °C 14 °C
Září
16 °C 9 °C
Říjen
11 °C 5 °C
Listopad
5 °C 1 °C
Prosinec
1 °C -3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Stockholmu

Pokud plánujete návštěvu Stockholmu, nejlepší dobu si vybírejte podle svých preferencí. V létě (červenec a srpen) se můžete těšit na příjemné teploty kolem 23 °C přes den a kolem 14 °C přes noc. Mírné rychlosti větru (13-14 km/h) a srážky kolem 53 mm. Pokud byste raději vyrazili mimo hlavní turistickou sezónu, pak ideální čas pro návštěvu Stockholmu je od května do září. Tyto měsíce nabízejí příjemné teploty, menší riziko deště a nižší rychlost větru. Naopak zimní měsíce bývají poměrně chladné s teplotami kolem 0 °C přes den a -4 °C přes noc. Vítr zvyšuje pocitovou teplotu a srážky se pohybují kolem 38-46 mm za měsíc.

Jaké je počasí v Stockholmu během léta?

Pokud plánujete cestu do Stockholmu během léta, můžete se těšit na teplé počasí. Průměrná teplota v červenci a srpnu během dne dosahuje příjemných 22 - 23 °C, zatímco v noci se teploty snižují na přibližně 14 °C. S rychlostí větru kolem 13 - 14 km/h a srážkami okolo 50 - 54 mm měsíčně, můžete očekávat příjemné a slunečné léto v tomto nádherném švédském městě. Pamatujte ale, že počasí může být nepředvídatelné, takže nezapomeňte si s sebou vzít i něco teplejšího na převléknutí v případě ochladnutí.

Jaké je počasí v Stockholmu během zimy?

Pokud plánujete cestu do Stockholmu v zimních měsících, mějte na paměti, že běžné denní teploty v lednu a únoru dosahují okolo 0 °C, zatímco běžná teplota přes noc se pohybuje kolem -4 °C. Průměrná rychlost větru v těchto měsících dosahuje 30 km/h. Srážky jsou v lednu asi 38 mm a v únoru asi 30 mm. Pokud se tedy chystáte do Stockholmu v zimě, nezapomeňte si vzít s sebou dostatečné oblečení na ochranu před chladem a větrem.

Jaké jsou běžné teploty v zimních měsících v Stockholmu?

Běžná teplota v lednu se pohybuje kolem 0 °C přes den a -4 °C přes noc. V prosinci pak přes den 1 °C a -3 °C přes noc.

Jaké jsou nejteplejší měsíce v Stockholmu a jaké jsou průměrné teploty v těchto měsících?

Červen a červenec jsou nejteplejší měsíce v Stockholmu s průměrnými teplotami přes den kolem 22-23 °C a průměrnými nočními teplotami kolem 14 °C.

Jaké jsou srážkové poměry v Stockholmu v průběhu roku?

Nejvíce srážek v roce připadá na červen s průměrnými srážkami 54 mm. Nejméně srážek je v květnu s průměrnými srážkami 30 mm. Celkový roční průměr srážek v Stockholmu je přibližně 500 mm.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz