Stockholm

Letenky do Stockholmu

Hledáte levné letenky do Stockholmu? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Stockholm

Zaleťte si do severské metropole, třeba jen na prodloužený víkend. Letenky do Stockholmu z Prahy seženete zpravidla s leteckou společností Ryanair, Norwegian nebo ČSA. Do Stockholmu přiletíte na vzdálenější letiště Skavsta nebo letiště poblíž centra - Arlanda. Levné letenky pořídíte z Prahy od 600 Kč, z Vídně či Katowic pak od 400 korun. Využijte vyhledávač letenek, který podporuje hledání na delší časový interval, abyste zjistili vhodný termín s nejlevnější cenou. 

Optimální doba na zakoupení letenky do Stockholmu je cca 50 dní před odletem. Pokud poletíte mimo sezónu, lze zakoupit letenky v akci i měsíc před odletem. Do Stockhomu lze cestovat celý rok, nejpříznivější teploty jsou od května do října.

Evropa
ŠvédskoŠvédsko
🏺 Museum
📜 Historie
🏛️ Architektura
👀 Památky

Stručně a jasně

Stát
Švédsko
Letiště
4 letiště (NYO,ARN,VST,BMA)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Stockholm.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 36min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Stockholm Skavsta Airport se nachází 89 km od centra města Stockholm.

Letiště Stockholm-Arlanda Airport se nachází 37 km od centra města Stockholm.

Letiště Stockholm Vasteras Airport se nachází 86 km od centra města Stockholm.

Letiště Stockholm-Bromma Airport se nachází 8 km od centra města Stockholm.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Stockholm od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Stockholm jsou a letiště Stockholm Skavsta Airport. a letiště Stockholm-Arlanda Airport. a letiště Stockholm Vasteras Airport. letiště Stockholm-Bromma AirportPoblíž ale najdete i tato letiště: a Stockholm Skavsta Airport (NYO).a Stockholm-Arlanda Airport (ARN).a Stockholm Vasteras Airport (VST). Stockholm-Bromma Airport (BMA)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Stockholm je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Stockholm

K cestě do destinace Stockholm lze využít 4 letiště.

Co vidět v Stockholmu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 23 míst, co vidět v Stockholmu .

 • Stockholms Stadshuset
   

  Stockholms Stadshuset

  Stockholmská radnice je sídlem městské rady. Nachází se v centru Stockholmu. Budova byla navržena švédským architektem Ragnarem Östbergem a byla dokončena v roce 1923. Je postavena z červených cihel, s centrální věží zakončenou zlatou věží. Průčelí budovy dominuje velké schodiště vedoucí k hlavnímu vchodu, který lemují dvě sochy lvů. Interiér budovy je bohatě zdobený, s četnými uměleckými díly. Nejpozoruhodnější z nich je velká nástěnná malba na stropě Modrého sálu, kterou namaloval švédský umělec Carl Milles. Budova je přístupná veřejnosti a jsou k dispozici prohlídky s průvodcem.

 • Stockholms slott
   

  Stockholms slott

  Stockholmský palác je jednou z nejznámějších budov ve Švédsku. Palác byl postaven ve 13. století a po staletí je domovem švédské královské rodiny. Palác se nachází na ostrově v centru Stockholmu a je obklopen vodním příkopem a krásným parkem. Je to velká, impozantní budova s ​​bohatou historií, která je přístupná veřejnosti.

 • Drottningholms slott
   

  Drottningholms slott

  Palác Drottningholm je soukromá rezidence švédské královské rodiny. Jedná se o nejstarší a největší ze všech královských paláců ve Švédsku. Palác je obklopen krásnými zahradami a parkem. Nachází se na ostrově ve Stockholmském souostroví a je jednou ze švédských památek světového dědictví. Palác byl původně postaven v 16. století, ale v průběhu let byl výrazně pozměněn a rozšířen. V areálu je také divadlo, které je jedním z mála dochovaných divadel z 18. století v Evropě. Palác je přístupný veřejnosti.

 • výhled na Stockholm
   

  Gamla Stan

  Gamla Stan nebo-li "Staré město" je historická čtvrť v centru Stockholmu. Najdeme tu jedny z nejdůležitějších památek města, včetně královského paláce, katedrály Storkyrkan, Nobelova muzea a kostela Riddarholmen. Prozkoumejte úzké křivolaké uličky lemované středověkými barevnými budovami, zastavte se v jedné z mnoha kaváren a užijte si výhled na město z jednoho z mnoha mostů spojujících Gamla Stan se zbytkem Stockholmu.

 • Vasamuseet
   

  Vasamuseet

  Vasamuseet je námořní muzeum ve Stockholmu. Muzeum je věnováno historii švédského námořnictva a představuje nejstarší neporušenou válečnou loď na světě Vasa. Vasa byla postavena na počátku 17. století a potopila se při své první plavbě v roce 1628. Znovuobjevena byla ve 20. století a na povrch byla vynesena v roce 1961. Vasamuseet byla otevřena pro veřejnost v roce 1990 a od té doby se stala jednou z nejnavštěvovanějších ve Stockholmu.

Počasí v Stockholmu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Stockholm

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz