výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Hledáte levné letenky do Barcelony? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Barcelona

Vydejte se prozkoumat dechberoucí zákoutí Barcelony. Na svých toulkách městem můžete navštívit dominantu města Sagradu Família stejně tak jako hlavní ulici La Rambla, Gaudího park Güell, čtvrť Barri Gòtic nebo proslulou pláž La Barceloneta a spoustu dalších památek.

A jak na levné letenky do Barcelony?
Optimální je letenky do Barcelony, především na hlavní turistickou sezonu, pořiďte s předstihem alespoň 40 dní. Do Barcelony létá několik dopravců a často lze získat nejlepší cenu kombinací dvou nekooperujících dopravců. Nejpohodlnější je využijte vyhledávač letenek, který podporuje tento typ hledání a ideálně umožňuje třeba ceny třeba na celé léto pro pobyty na 2-5 dní.

Do Barcelony lze cestovat celý rok, od jara tu hlavní turistická sezona, která trvá až do podzimu. Na to nejlepší z Barcelony stačí 2-3 dny (víkend). Ale nudit se rozhodně nebude ani na týdenní dovolené. Navštívit můžete Monserrat nebo zajít na fotbal (většinou se hraje od konce srpna do konce května). Lístky kromě pár zápasů lze vždy koupit cca týden předem na stránkách FC Barcelona (lístky jdou do volného prodeje, až přibližně týden před zápasem).

Evropa
ŠpanělskoŠpanělsko
👀 Památky
⚽ Fotbal
🏛️ Architektura
🍸 Noční život
🌊 Moře
⛱️ Písečné pláže

Stručně a jasně

Stát
Španělsko
Letiště
3 letiště (BCN,GRO,REU)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Barcelona.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 58min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Josep Tarradellas Barcelona-El Prat se nachází 13 km od centra města Barcelona.

Letiště Girona Airport se nachází 75 km od centra města Barcelona.

Letiště Reus Air Base se nachází 88 km od centra města Barcelona.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Barcelona od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Barcelona jsou a letiště Josep Tarradellas Barcelona-El Prat. a letiště Girona Airport. letiště Reus Air BasePoblíž ale najdete i tato letiště: a Josep Tarradellas Barcelona-El Prat (BCN).a Girona Airport (GRO). Reus Air Base (REU)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Barcelona je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Barcelona

K cestě do Barcelony lze využít 3 letiště nicméně primární letiště je El Prat (BCN) které je asi 40 min autobusem od centra (20 min taxi ve 4 lidech stojí za zvážení). Zbylé dvě letiště slouží primárně k cestám do letovisek na pobřeží Costa Brava. Nicméně historicky existovali levné spojení například z Bratislavy. Nicméně je třeba započítat cenu dopravy do Barcelony, pokud by byla vaším cílem.

Doprava z/na letiště Barcelona BCN

 • Autobusová linka 46

  Běžná autobusová linka. Pozor nejezdí přes noc.


  ~ 45 min
  2 €
 • Metro (L9S)

  Metro jezdí každých 30 min. Na zastávku metra však půjdete přes 10 minut.


  ~ 30 min
  5 €
 • Aerobus

  Odjíždí do centra města každých 5 minut.


  ~ 35 min
  6 €
  zpáteční cena 10 €
  Rezervace online
 • Taxi

  Nejrychlejší doprava z barcelonského letiště. Uber zde nefunguje, pouze služba Free Now a Cabify.


  ~ 20 min
  28 €
  Rezervace online

Co vidět v Barceloně

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 60 míst, co vidět v Barceloně .

 • sagrada familia
   

  Sagrada Família

  Počátky Sagrada Familia se datují kolem roku 1882, kdy byl položen první stavební kámen. Teprve o rok později se díla ujal Antonio Gaudí a dal chrámu dnešní podobu. Katedrála má být dokončena ke stému výročí úmrtí architekta Gaudího v roce 2026. Sagrada Família (Chrám smíření zasvěcený Svaté rodině) má tři hlavní fasády, které představují zrození, utrpení a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Dvanáct věží symbolizuje apoštoly, vysoká věž zosobňuje Ježíše Krista, který je obklopen čtyřmi evangelisty. Zbývající věž zastupuje Pannu Marii. Vstupné doporučujeme zakoupit online, na místě většinou lísky neseženete.

 • Park Güell
   

  Park Güell

  Park Güell se nachází na hoře Turó del Carmel a je jedním z nejznámějších děl architekta Antonia Gaudího. Z tohoto parku pokrytým barevnou mozaikou a sochami jsou nádherné panoramatické výhledy na celou Barcelonu. Park je od roku 1984 na seznamu UNESCO. Vstup do parku je před 8 hodinou ranní zdarma, jinak se platí 7 euro - nutné koupit online. Veškeré peníze jsou investovány do oprav parku.

 • La Rambla
   

  La Rambla

  Známý bulvár v centru Barcelony, který se táhne od Plaça de Catalunya až po Kolumbův památník. Naleznete zde obchody, květinové stánky, retaurace, pouliční umělce a také známý místní trh čerstvým ovocem, zeleninou a rybami - La Boqueria. U jedné z lamp (Font de Canaletes) poblíž Plaça de Catalunya se slaví každé vítěztví FC Barcelony.

 • Camp Nou
   

  Camp Nou

  Chlouba hrdých Katalánců, stadion jejich nejslavnějšího fotbalového klubu FC Barcelona. Jde o největší stadion v Evropě, který pojme až 99 500 diváků. Jeho současná podoba byla dokončena v roce 1957. Díky obrovské kapacitě není problém zakoupit lístky den před zápasem na většinu zápasů Barcelony (komplikované je jen El Clásico a vyřazovací fáze Ligy mistrů). Na stadionu je také zajímavé muzeum, kde se můžete podívat i těsně k trávníku, do šaten a celého zázemí FC Barcelony.

 • Playa de La Barceloneta
   

  Playa de La Barceloneta

  Pláž Barceloneta je písečná pláž poblíž centra Barcelony. Jedná se o jednu z nejstarších a nejtradičnějších městských pláží ve městě. Je oblíbeným cílem místních a zahraničních turistů, bývá proto často přeplněná.

Počasí v Barceloně

Barcelona má středomořské klima s horkými léty a mírnými zimami, přičemž počasí ovlivňují proudy Atlantiku. V Barceloně je v létě chladněji a naopak v zimě tepleji než ve španělském vnitrozemí​.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Barcelona

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz