milan

Letenky do Milána

Hledáte levné letenky do Milána? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Milán

Vydejte se do italského města módy, třeba jen na prodloužený víkend. Z Prahy se do Milána dostanete na křídlech letecké společnosit EasyJet a WizzAir a to na letiště Milán Malpensa, které je hlavní letiště v Miláně. Dále se můžete na křídlech letecké společnosti Ryanair vydat na vzdálenější letiště - Milán Bergamo.

Letenky na milánské letiště Malpensa lze sehnat v akci od 900 Kč, do Bergama pak od 600 Kč. Použijte vyhledávač letenek, který podporuje hledání na delší časový interval a najděte nejlevnější letenku. 

Optimální doba na zakoupení letenky do Milána je cca 80 dní před odletem. Pokud poletíte mimo sezónu, lze zakoupit letenky v akci i měsíc před odletem. Do Milána lze cestovat celý rok, nejpříznivější teploty jsou od dubna do listopadu, kdy panují ideální teploty na poznávání celého města.

Evropa
ItálieItálie
☕ Kavárny
🏛️ Architektura
👀 Památky
🍸 Noční život

Stručně a jasně

Stát
Itálie
Letiště
3 letiště (LIN,MXP,BGY)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Milán.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 5min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Linate Airport se nachází 7 km od centra města Milán.

Letiště Malpensa International Airport se nachází 40 km od centra města Milán.

Letiště Bergamo / Orio Al Serio Airport se nachází 47 km od centra města Milán.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Milán od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Milán jsou a letiště Linate Airport. a letiště Malpensa International Airport. letiště Bergamo / Orio Al Serio AirportPoblíž ale najdete i tato letiště: a Linate Airport (LIN).a Malpensa International Airport (MXP). Bergamo / Orio Al Serio Airport (BGY)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Milán je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Milán

Milán disponuje 3 letišti. Nejčastěji přiletíte na letiště Milán Malpensa či vzdálenější Milán Bergamo. Třetím je pak letiětě Milán Linate, které je hned po Milánu Malpensa druhé nejvytíženější letiště v Miláně.

Doprava z/na letiště Milán MXP

 • Malpensa Bus Express

  Autobus společnosti Autostradale jezdí každou půlhodinu.


  ~ 50 min
  8 €
  Rezervace online
 • Bus Terravision

  Jezdí každou půlhodinu.


  ~ 50 min
  8 €
  Rezervace online
 • Vlak Malpensa Express

  Nejrychlejší způsob, jak se dostat do centra Milána.


  ~ 45 min
  13 €
  Rezervace online

Doprava z/na letiště Milán BGY

 • Autobus Terravision

  Pro cesty do centra využijte autobusy společnosti Terravision.


  ~ 55 min
  10 €
  Rezervace online
 • Autobus Autostradale

  Z letiště se dostanete do centra Milána se společností Autostradale.


  ~ 50 min
  10 €
  Rezervace online

Co vidět v Miláně

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 26 míst, co vidět v Miláně .

 • Duomo di Milano
   

  Duomo di Milano

  Milánský dóm je jedním z největších gotických katedrál na světě. Stojí v samém srdci města, blízko dalších milánských památek. Milánský dóm se začal stavět v roce 1286, dostavěn byl až v roce 1887. Poslední detaily byly dokončeny až dokonce až roku 1965. Vystoupejte na střech dómu a užijte si výhled na celý Milán. Na nejvyšším místě chrámu stojí socha Panny Marie, známá jako Madonnina.

 • Sforzesco
   

  Sforzesco

  Castello Sforzesco je pevnost z cihel, kterou zde rod Sforzsů zrekonstruoval z původního hradu do krásné rezidence. První opevnění na tomto místě bylo postaveno v roce 1368 a po celou svou historii bylo několikrát poškozeno a dokonce i zbouráno. V roce 1905 došlo k obnově pevnosti do původního stavu. Nyní zde sídlí Muzeum antického umění (Museo d´Arte Antica) a Muzeum prehistorie (Museo della Preistoria).

 • Galleria Vittorio Emanuele II
   

  Galleria Vittorio Emanuele II

  Nejstarší nákupní pasáž v Itálii byla postavena v roce 1877. Název dostala podle Viktora Emanuela II., který byl prvním králem italského království. Architektem tohoto díla je Giuseppe Mengoni. Nachází se jen pár kroků od slavného milánského dómu, mezi Piazza del Duomo a Piazza della Scala. Mozaikové vzory na podlaze představují různá italská města: vlk symbolizuje Řím, býk reprezentuje Turín, lilie je charakteristická pro Florencii.

 • Santa Maria delle Grazie
   

  Santa Maria delle Grazie

  Chrám Santa Maria delle Grazie byl postaven v roce 1490. Není významný architekturou, nýbrž tím, co se ukrývá vevnitř. Naleznete zde jeden z nejznámějších obrazů mistra Leonarda da Vinci – Poslední večeře Páně. Dílo zachycuje okamžik, kdy Kristus sděluje svým následovníkům, že jeden z nich ho zradí.

 • Sempione Park
   

  Sempione Park

  Největší milánský park, kam chodí odpočívat místní. Nachází se hned vedle pevnosti Sforzesco. Byl vybudován v roce 1893 a dohromady má přes 47 hektarů. Naleznete zde Arco della Pace, nebo-li vítězný oblouk, který byl dokončen v roce 1838 na oslavu sjednocení Itálie.

Počasí v Miláně

Kdy jet do Milána? Počasí v Miláně na celý rok přehledně. Naplánujte si dovolenou v Miláně podle počasí.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Milán

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz