rim-pohled

Letenky do Říma

Hledáte levné letenky do Říma? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Řím

Zaleťte si do historického Říma, třeba jen na prodloužený víkend. Letenky do Říma z Prahy seženete zpravidla s leteckou společností Ryanair, WizzAir nebo ČSA. Do Říma přiletíte na letiště Fiumicino nebo Ciampino. Levné letenky pořídíte z Prahy od 900 Kč, z Vídně pak od 600 korun. Využijte vyhledávač letenek, který podporuje hledání na delší časový interval, abyste zjistili vhodný termín s nejlevnější cenou. 

Optimální doba na zakoupení letenky do Říma je cca 80 dní před odletem. Pokud poletíte mimo sezónu, lze zakoupit letenky v akci i měsíc před odletem. Do Říma lze cestovat celý rok, nejpříznivější teploty jsou od května do prosince.  Během letních prázdnin v Římě panují teploty kolem 30-ti stupňů Celsia. Vhodnější je tak letět mimo červenec a srpen.

Evropa
ItálieItálie
☕ Kavárny
🏛️ Architektura
👀 Památky
🏺 Museum
📜 Historie

Stručně a jasně

Stát
Itálie
Letiště
2 letiště (FCO,CIA)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Řím.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 26min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Leonardo Da Vinci (Fiumicino) International Airport se nachází 21 km od centra města Řím.

Letiště Ciampino Airport se nachází 14 km od centra města Řím.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Řím od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Řím jsou a letiště Leonardo Da Vinci (Fiumicino) International Airport. letiště Ciampino AirportPoblíž ale najdete i tato letiště: a Leonardo Da Vinci (Fiumicino) International Airport (FCO). Ciampino Airport (CIA)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Řím je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Řím

V Římě najdete 2 letiště. Nejfrektovanějším letištěm je Řím Fiumicino, kam pravděpodobně dorazíte z Prahy. Jedná se o mezinárodní letiště v Římě a nejvíce navštěvované letiště v Itálii. Druhé letiště Řím Ciampino se již pro lety z Prahy nevyužívá a létají sem především pouze italské nízkonákladovky.

Doprava z/na letiště Řím FCO

 • Leonardo Express

  Jezdí non-stop každou půlhodinu a doveze Vás rovnou na nádraží Termini.


  ~ 32 min
  14 €
  Rezervace online
 • Taxi


  ~ 25 min
  48 €
  Rezervace online
 • Vlak (FL1)

  Vlak společnosti Trenitalia odjíždí každou čtvrthodinu.


  ~ 25 min
  8 €
  Rezervace online
 • Bus


  ~ 55 min
  6 €
  Rezervace online

Doprava z/na letiště Řím CIA

 • Autobus

  Pro cesty do centra využijte autobusy společnosti Terravision.


  ~ 40 min
  5 €
  Rezervace online
 • Airlink

  Kombinace autobusu AirLink k nádraží v Ciampinu a vlaku na hlavní římské nádraží Termini.


  ~ 35 min
  3 €
  Rezervace online
 • Autobus + metro

  Kombinace autobusu č. 520 + metra A


  ~ 75 min
  2 €
  ~ 75 min
 • Taxi

  Pro cesty do centra využijte Uber.


  ~ 25 min
  25 €
  Rezervace online

Co vidět v Římě

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 33 míst, co vidět v Římě .

 • rim-koloseum
   

  Colosseo

  Flaviánský amfiteátr je jednou z nejznámějších římských památek a jedním ze symbolů starověkého Říma. Koloseum je oválný amfiteátr, 50 metrů vysoký, 190 metrů dlouhý a 156 metrů široký. Byl uveden do provozu kolem 70-72 n.l. a odehrávaly se zde gladiátorské boje a boje s divokými zvířaty. V důsledku zemětřesení se v roce 1349 zhroutila celá jižní strana.

 • pantheon v římě
   

  Pantheon

  Nachází se na náměstí Piazza della Rotonda a je nejzachovalejší antickou stavbou v Římě. Pantheon je kruhová stavba zaklenutá obrovskou kopulí o průměru 43 metrů, v jejímž středu je 9 metrů široký otvor, zvaný okulus. K této stavbě přiléhá předsíň se šestnácti mohutnými sloupy, vždy z jednoho kusu kamene. Jeho stavbu původně nechal postavit Marcus Agrippa za vlády Augusta jako chrám všech bohů starověkého Říma.

 • Fontána di Trevi v Římě
   

  Fontána di Trevi

  Fontana di Trevi je nejznámější ze všech římských fontán a jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst. První fontána na tomto místě stála již v roce 1453. Fontánu inspirovanou římskými vítěznými oblouky navrhl Nicola Salvi v roce 1732. K fontáně se sbíhají úzké uličky, od nichž je odvozen její název (tre vie – tři ulice). Fontana di Trevi krásně zdobí celé průčelí paláce. Na místě se nehází několik kaváren se zahrádkou s výhledem na fontánu.

 • Forum Romanum v Římě
   

  Forum Romanum

  Forum Romanum je nejstarším místem v Římě. Odehrávály se tu všechny důležité události Říma. Nacházel se zde soudní dvůr, chrámy, ale také tržnice. Odehrávaly se zde i projevy mnoha významných řečníků – např. Cicera nebo Marca Antonia, který zde pronášel smuteční řeč po zavraždění Caesara. Nejvýznamnějšími památky Fora jsou vítězné oblouky Tita, Augusta a Severa. Můžete si prohlédnout budovu Kurie, kde zasedal římský senát. Sloupy, které se tyčí ve Foru, patří tehdejšímu chrámu Julia Caesara, Saturnovu chrámu (nejstaršímu chrámu v Římě), Romulovu chrámu, Titovu chrámu, chrámu Antonia a mnoha dalším.

 • Piazza Navona v Římě
   

  Piazza Navona

  Nejslavnější barokní římské náměstí Piazza Navona se nachází na místě původního Domiciánova stadionu z roku 79 př. n. l., kde se odehrávaly atletické hry. Dnes se na náměstí konají nejrůznější představení. Náměstí Piazza Navona je známé především díky Fontáně Čtyř řek (Fontana dei Fuimi) od Berniniho, dále se zde nachází menší fontána – Neptunova kašna (Fontana del Nettuno) a Maurova fontána (Fontana del Moro). Ve večerních hodinách náměstí ožívá klasickým italským nočním životem.

Počasí v Římě

Kdy jet do Říma? Při plánovaní dovolené v Římě se podívejte na přehledné počasí.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Řím

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 47 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz