Stockholm

Prodloužený víkend v Stockholmu

Plánujete prodloužený víkend v Stockholmu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Stockholmu

Vydejte se na nezapomenutelný víkend ve Stockholmu. Kde koupit letenky, co vidět a jaké památky při návštěvě Stockholmu během prodlouženého víkendu nevynechat?
ŠvédskoŠvédsko
🏺 Museum
📜 Historie
🏛️ Architektura
👀 Památky

Rychlý přehled

Stát

Švédsko

Letiště

4 letiště (NYO,ARN,VST,BMA)

Co vidět v Stockholmu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 8 míst, co vidět v Stockholmu .

 • Stockholmská radnice z výšky
   

  Stockholms Stadshuset

  Stockholmská radnice je sídlem městské rady. Nachází se v centru Stockholmu. Budova byla navržena švédským architektem Ragnarem Östbergem a byla dokončena v roce 1923. Je postavena z červených cihel, s centrální věží zakončenou zlatou věží. Průčelí budovy dominuje velké schodiště vedoucí k hlavnímu vchodu, který lemují dvě sochy lvů. Interiér budovy je bohatě zdobený, s četnými uměleckými díly. Nejpozoruhodnější z nich je velká nástěnná malba na stropě Modrého sálu, kterou namaloval švédský umělec Carl Milles. Budova je přístupná veřejnosti a jsou k dispozici prohlídky s průvodcem.

 • kungliga
   

  Stockholms slott

  Stockholmský palác je jednou z nejznámějších budov ve Švédsku. Palác byl postaven ve 13. století a po staletí je domovem švédské královské rodiny. Palác se nachází na ostrově v centru Stockholmu a je obklopen vodním příkopem a krásným parkem. Je to velká, impozantní budova s ​​bohatou historií, která je přístupná veřejnosti.

 • Drottningholms slott
   

  Drottningholms slott

  Palác Drottningholm je soukromá rezidence švédské královské rodiny. Jedná se o nejstarší a největší ze všech královských paláců ve Švédsku. Palác je obklopen krásnými zahradami a parkem. Nachází se na ostrově ve Stockholmském souostroví a je jednou ze švédských památek světového dědictví. Palác byl původně postaven v 16. století, ale v průběhu let byl výrazně pozměněn a rozšířen. V areálu je také divadlo, které je jedním z mála dochovaných divadel z 18. století v Evropě. Palác je přístupný veřejnosti.

 • výhled na Stockholm
   

  Gamla Stan

  Gamla Stan nebo-li "Staré město" je historická čtvrť v centru Stockholmu. Najdeme tu jedny z nejdůležitějších památek města, včetně královského paláce, katedrály Storkyrkan, Nobelova muzea a kostela Riddarholmen. Prozkoumejte úzké křivolaké uličky lemované středověkými barevnými budovami, zastavte se v jedné z mnoha kaváren a užijte si výhled na město z jednoho z mnoha mostů spojujících Gamla Stan se zbytkem Stockholmu.

 • Vasamuseet - muzeum lodí
   

  Vasamuseet

  Vasamuseet je námořní muzeum ve Stockholmu. Muzeum je věnováno historii švédského námořnictva a představuje nejstarší neporušenou válečnou loď na světě Vasa. Vasa byla postavena na počátku 17. století a potopila se při své první plavbě v roce 1628. Znovuobjevena byla ve 20. století a na povrch byla vynesena v roce 1961. Vasamuseet byla otevřena pro veřejnost v roce 1990 a od té doby se stala jednou z nejnavštěvovanějších ve Stockholmu.

Počasí v Stockholmu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Stockholm

K cestě do destinace Stockholm lze využít 4 letiště.

Ubytování v Stockholmu

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

pohled na přístav Cagliari, na Sardinii
✈️ Zpátečka
🤩 1 889 Kč
Apulie - Bari
Milán
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
pohled z výšky na Zanzibar
🌴 Dovolená
👌 19 990 Kč
Malta - zátoka
✈️ Zpátečka
🎉 1 445 Kč

Malta během dubna

Malta
Před 32 hodinami
Rimini
✈️ Zpátečka
🎉 1 170 Kč
Korfu
✈️ Zpátečka
😍 992 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz