turku-finsko

Turku průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Turku

Turku je starobylé finské město, které kdysi sloužilo jako hlavní město finského království. Leží na jihozápadě země u pobřeží Baltského moře. Turku je známé historickým a kulturním bohatstvím, jako je impozantní katedrála Turun tuomiokirkko a středověký hrad Turun linna. Turku nabízí také řadu muzeí, galerií a divadel. Ponořte se do místní atmosféry ve čtvrti Aura a nezapomeňte navštívit tradiční finské sauny. Turku je skvělým výchozím bodem pro výlety do Finska.

FinskoFinsko
👀 Památky
🏛️ Architektura
🏺 Museum
🌊 Moře

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 200 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 480 Kč / lůžko

Co vidět

Turku Castle
 

Turku Castle

Hrad v Turku je největší dochovanou středověkou budovou ve Finsku. Jeho stavba začala okolo roku 1280 a sloužil jako sídlo správy provincie Österland. Dnes je zde umístěno muzeum, které zachycuje historii hradu od středověké pevnosti až po renesanční palác. Hrad se nachází na břehu řeky Aura a je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších památek ve Finsku. Prohlídky s průvodcem jsou k dispozici v angličtině a probíhají čtyřikrát až šestkrát denně od června do srpna.

Turku Cathedral
 

Turku Cathedral

Turku Cathedral, známá také jako Katedrála v Turku, je jedinou středověkou bazilikou v Finsku a mateřským kostelem Finské evangelické luteránské církve. Je to centrální sídlo luterského arcibiskupa Finska, Tapia Luomy. Katedrála je považována za jednu z nejvýznamnějších památek finské architektury a je symbolem města Turku. Její zvony se ozývají i mimo město.

Aboa Vetus Ars Nova
 

Aboa Vetus Ars Nova

Aboa Vetus & Ars Nova v centru Turku je kombinací muzea současného umění a archeologického muzea. Nachází se v budově Rettig Palace, postavené v roce 1928. Aboa Vetus ukazuje části města z doby středověku, zatímco Ars Nova je muzeum současného umění. Muzeum bylo otevřeno v roce 1995 jako dvě samostatná muzea, ale později byla archeologická část sloučena s muzeem současného umění. Aboa Vetus & Ars Nova je nyní jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v celém jihozápadním Finsku.

Turku Art Museum
 

Turku Art Museum

Turun taidemuseo je jedním z nejvýznamnějších uměleckých muzeí ve Finsku. Jeho impozantní budova z granitu se nachází na kopci na severním břehu řeky. V muzeu můžete obdivovat moderní umění, ale také tradiční finské krajiny a surrealistické a popové sbírky. V kavárně Victor si můžete odpočinout a vychutnat si výhled na město. Turun taidemuseo je ideálním místem pro milovníky umění, kteří chtějí objevovat nejnovější trendy i klasická umělecké díla.

IMG_5016
 

Forum Marinum

Forum Marinum v Turku je námořní muzeum, které nabízí komplexní pohled na lodě a námořní dopravu. V muzeu se nachází modely lodí, hydroplány a torpéda z druhé světové války. Mezi nejzajímavější exponáty patří kajuta z luxusní výletní lodě a loď Daphne, která byla domovem pro autora Görana Schilda. Venku před muzeem se nachází malá flotila muzejních lodí.

The Old Great Square
 

The Old Great Square

Staré Velké Náměstí je náměstí v centru města Turku. Toto místo bylo administrativním a obchodním centrem města až do Velkého požáru v roce 1827. Je obklopeno mnoha historickými budovami, včetně katedrály v Turku, která je nejstarší kostelem ve Finsku a pochází z 13. století. Další významné budovy kolem náměstí zahrnují palác Brinkkala, který nyní slouží jako městské muzeum v Turku, a Starou radnici, která je nejstarší dochovanou radnicí ve Finsku. Staré velké náměstí je také domovem několika restaurací a kaváren. Během celého roku se na náměstí konají různé akce, včetně koncertů, festivalů a vánočních trhů.

Turku - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1255 km
Nejbližší letiště TKU
6 km od centra
Přímý let
~ 1h 51min
Finsko Finsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
TKU
turku-finsko
turku-finskoTurku CastleTurku CathedralAboa Vetus Ars NovaTurku Art MuseumIMG_5016The Old Great SquareLuostarinmäkiEcumenical Art Chapel of St. Henry in Turku.Sibelius MuseumKupittaa ParkSuomen JoutsenSt. Mary's Church

Počasí jaro

Březen
Max: 1 °C
Min: -4 °C
Duben
Max: 8 °C
Min: 0 °C
Květen
Max: 15 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 20 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 9 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 4 °C
Min: 0 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 1 °C
Min: -4 °C
Leden
Max: -1 °C
Min: -6 °C
Únor
Max: -2 °C
Min: -7 °C
Proč navštívit?
👀 Památky
🏛️ Architektura
🏺 Museum
🌊 Moře

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 3 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 25 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
kaunas
✨ Víkendovka
👌 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz