turku-finsko

Počasí Turku - všechny informace

Plánujete cestu do Turku? Zjistěte vše o místním počasí, abyste se připravili na každou možnou situaci.

Počasí Turku

Průvodce počasím ve finském městě Turku

Vítejte v našem podrobném průvodci počasím ve finském městě Turku. Pokud plánujete cestu do tohoto fascinujícího města, přehledné informace o průměrném počasí, které jsme pro vás zdarma připravili, zahrnují teploty během dne i noci, průměrné teploty během nejteplejších dnů, rychlost větru a množství srážek pro každý měsíc v roce. Tyto údaje vám pomohou lépe se připravit na cestu a maximalizovat váš pobyt v tomto nádherném městě.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte do Turku, doporučuje se navštívit tuto destinaci v letních měsících. V červnu až srpnu jsou průměrné denní teploty okolo 19-22 °C. Noční teploty se pohybují kolem 10-14 °C, takže ani nebudete trpět vedrem, ani zimou. Jste-li milovníky slunce, pak průměrné teploty v nejteplejších dnech těchto měsíců mohou dosáhnout až 26-27 °C. Větrno průměrně bývá jen kolem 13 km/h. Nicméně, srážkový průměr těchto měsíců je vyšší, a to mezi 53-61 mm, především v červenci a srpnu. Pro milovníky chladnějšího počasí je ideální říjen, kdy průměrné denní teploty bývají okolo 9 °C. Očekávat ale můžete vyšší srážky, v řádu 62 mm.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Turku? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cestu do finského města Turku v lednu, měli byste se připravit na chladné počasí. Běžnou denní teplotou můžete očekávat okolo -1 °C, přičemž v nejteplejších lednových dnech může teplota vystoupat až na 3 °C. V noci průměrné teploty klesají na -6 °C. Leden je v Turku také poměrně větrný měsíc s průměrnou rychlostí větru 29 km/h. Co se týče srážek, průměrně můžete očekávat 43 mm. Nezapomeňte, prosím, vzít s sebou teplé oblečení a vhodnou obuv na mokro.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do města Turku v únoru, připravte se na chladné počasí. Běžná denní teplota v tomto měsíci bývá obvykle okolo -2 °C. V nejteplejších únorových dnech může v Turku teplota vystoupit až na 3 °C. Po setmění obvykle teploty klesají na hodnoty okolo -7 °C. Je typické, že v únoru převažuje vyšší rychlost větru, průměrně dosahující 28 km/h. Doporučuje se tedy mít u sebe teplou bundu a šálu. Úhrn srážek v únoru v Turku je zhruba 34 mm, takže je nezbytné mít s sebou deštník.

Počasí březen

```html

Pokud plánujete cestu do města Turku v březnu, je vhodné se předem informovat o počasí. Teploty během dne se obvykle pohybují kolem 1 °C, přičemž v nejteplejších dnech měsíce mohou dosáhnout až 6 °C. V noci klesá teplota obvykle na -4 °C. Větrno bývá průměrně s rychlostí 27 km/h. Březen v Turku také často přináší srážky, konkrétně v průměru 34 mm. Proto je vhodné připravit se na proměnlivé podmínky a zvolit adekvátní oblečení.

```

Počasí duben

Plánujete cestovat do Turku v dubnu? Připravte se na různorodé počasí. Během dne můžete očekávat běžné teploty kolem 8 stupňů Celsia, avšak v nejteplejších dnech se teplota může vyšplhat až na průměrných 16 stupňů Celsia. Noční teploty v dubnu bývají však chladnější a obvykle klesají k nule. Průměrná rychlost větru v dubnu je zhruba 22 km/h, takže zvažte přibalit teplé oblečení. Turku je také známé svými dubnovými srážkami, které činí v průměru 34 mm, takže nezapomínejte na deštník!

Počasí květen

Pokud plánujete cestu do finského Turku v květnu, můžete očekávat příjemné jarní počasí. Denní teploty se pohybují kolem 15 stupňů Celsia a v nejteplejších dnech mohou dosáhnout až 24 stupňů. Noční teploty se průměrně pohybují kolem 6 stupňů. Květnové počasí ve Finsku je stále proměnlivé, proto je třeba počítat i s možností deště. Průměrné srážky v tomto měsíci činí 34 milimetrů a průměrná rychlost větru je kolem 15 km/h. Při plánování návštěvy Turku v květnu, nezapomeňte se přizpůsobit počasí a nechte se unést krásou finské přírody v plném jarním rozkvětu.

Počasí červen

Pokud plánujete cestu do města Turku v červnu, je důležité znát průměrné klimatické podmínky. Ve dne obvykle dosahuje teplota okolo 19 °C, ale v nejteplejších dnech měsíce se může vyšplhat až na 26 °C. Naopak, během noci byste měli očekávat teploty kolem 10 °C. Průměrná rychlost větru v červnu je asi 13 km/h, připravte se tedy na lehký vánek. Zajímavé je, že průměrné srážky v tomto měsíci činí jen okolo 53 mm, což dělá z Turku ideální destinaci pro ty, kteří preferují méně deštivou atmosféru.

Počasí červenec

Pokud se chystáte v červenci cestovat do města Turku, můžete během dne očekávat běžné teploty okolo 22 °C. V nejteplejších dnech měsíce může průměrná teplota vystoupit až na 27 °C. Během noci by teplota měla klesnout na příjemných 14 °C. Co se týče větru, jeho průměrná rychlost v červenci bývá kolem 13 km/h. Můžete také očekávat srážky, jejichž celkové množství během tohoto měsíce by mělo činit zhruba 61 mm. Připravte se proto na mírně větrné a vlhké počasí s vyššími teplotami během dne.

Počasí srpen

Pokud se chystáte na cestu do města Turku v srpnu, můžete očekávat relativně příjemné počasí. Během dne se teplota obvykle pohybuje kolem 20 °C, ale v nejteplejších dnech může stoupnout až na 27 °C. Po setmění pak teplota obvykle klesne na příjemných 13 °C. V srpnu se můžete setkat také s průměrnou rychlostí větru 13 km/h. Co se týče srážek, měli byste se připravit na celkem 61 mm srážek během měsíce. Takže nezapomeňte přibalit lehkou pláštěnku nebo deštník.

Počasí září

```html

Pokud plánujete cestu do Turku v září, můžete očekávat příjemně teplé počasí. Denní teploty se obvykle pohybují kolem 15 stupňů Celsia, ale v nejteplejších dnech může teplota dosáhnout až 21 stupňů Celsia. Noční teploty klesají přibližně na 9 stupňů, takže doporučujeme vzít s sebou nějakou vrstvu oblečení pro chladnější večery. V září je v Turku také průměrná rychlost větru 15 km/h, což může občas přinést určitý chlad, zejména pokud teplota klesne. Měsíční úhrn srážek v září je 54 mm, proto se vyplatí mít s sebou deštník nebo pláštěnku. Správně připravená návštěva Turku v září by měla být skvělou volbou.

```

Počasí říjen

Pokud plánujete cestu do finského města Turku v říjnu, můžete očekávat poměrně chladné počasí. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 9 °C, přičemž v nejteplejších dnech může dosáhnout až průměrných 14 °C. Přes noc je v Turku během října o něco chladněji, průměrná teplota klesá na 5 °C. Připravte se i na silný vítr, průměrná rychlost větru v říjnu je v Turku 19 km/h. Co se týče srážek, můžete očekávat průměrný měsíční úhrn 62 mm. Nezapomeňte si přibalit deštník a teplé oblečení, aby byl váš pobyt v Turku co nejpohodlnější.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestu do finského města Turku v listopadu, měli byste se připravit na chladnější počasí. Průměrná denní teplota v Turku během tohoto měsíce se pohybuje kolem 4 °C, přičemž teplota v nejteplejších dnech může vzrůst až na 8 °C. Noční teploty mohou klesnout až k 0 °C, takže je důležité mít s sebou dostatečně teplý oblečení. Listopad v Turku je často poměrně větrný, s průměrnou rychlostí větru okolo 25 km/h. Srážky jsou relativně časté - průměrný úhrn srážek za listopad je 53 mm, což znamená, že byste měli mít vždy po ruce deštník. Pokud jste odolní vůči chladu a nepřekáží vám občasné deště, může být cesta do Turku v listopadu příjemnou zkušeností.

Počasí prosinec

Pokud se chystáte v prosinci na výlet do města Turku, připravte se na chladné počasí. Průměrná denní teplota se pohybuje okolo 1 °C, zatímco během noci může klesnout až na -4 °C. Někdy můžeme mít štěstí a teplota vystoupá až na 5 °C v nejteplejších dnech. Doporučujeme si vzít teplé oblečení. Co se týče větru, v prosinci je průměrná rychlost větru 28 km/h, takže je dobré mít na paměti, že pohyb na otevřených prostranstvích může být nepříjemný. Rovněž nezapomeňte vzít s sebou deštník nebo plášť; v prosinci totiž průměrně vypadá kolem 48 mm srážek. Navštivte Turku v prosinci a užijte si jeho zimní atmosféru.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
"""Plánujete cestu do útulného Turku?""" Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
-1 °C -6 °C
Únor
-2 °C -7 °C
Březen
1 °C -4 °C
Duben
8 °C 0 °C
Květen
15 °C 6 °C
Červen
19 °C 10 °C
Červenec
22 °C 14 °C
Srpen
20 °C 13 °C
Září
15 °C 9 °C
Říjen
9 °C 5 °C
Listopad
4 °C 0 °C
Prosinec
1 °C -4 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Turku

Informace o cestování do Turku

Pokud plánujete cestu do finského města Turku a zajímá vás, kdy je nejlepší doba pro návštěvu, nepřekvapí vás, že nejlepší období je od května do září. Statistiky uvádějí, že během těchto měsíců je průměrná denní teplota 15 až 20 stupňů, přičemž v nejteplejších dnech může teplota dosáhnout až 21 až 27 stupňů. Večery bývají příjemně chladnější s teplotou mezi 6 a 13 stupni. Rychlost větru se obvykle pohybuje okolo 13 až 15 km/h a množství srážek se pohybuje od 34 do 61 mm. Navíc, počasí v Turku je v těchto měsících velmi příznivé pro outdoorové aktivity.

Jaké je počasí v destinaci Turku během léta?

Letní dovolená ve Finsku

Pokud plánujete letní dovolenou v finském městě Turku, můžete očekávat velmi příjemné počasí. Obvyklá denní teplota v červnu se pohybuje okolo 19 °C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 26 °C. Noční teplota se pak obvykle pohybuje kolem 10 °C.

V červenci se teploty mohou vyšplhat až na 27 °C během dne, přičemž průměrná denní teplota je 22 °C a noční teplota 14 °C. Srpen nabízí podobné podmínky jako červenec s průměrnou denní teplotou 20 °C a teplotou v nejteplejších dnech dosahující 27 °C. Noční teplota se pohybuje kolem 13 °C.

Průměrná rychlost větru během letních měsíců je 13 km/h a srážky se pohybují mezi 53-61 mm. Turku je tedy ideální destinací pro ty, kteří hledají mírné letní počasí.

Jaké je počasí v destinaci Turku během zimy?

HTML Text

Pokud plánujete cestu do Turku v zimních měsících, měli byste očekávat chladnější počasí. V lednu bývá běžná denní teplota okolo -1 °C, zatímco v noci může klesnout až na -6 °C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci je 29 km/h a můžete očekávat celkové srážky zhruba 43 mm. Únorové teploty se pohybují kolem -2 °C během dne a -7 °C v noci, přičemž rychlost větru je 28 km/h a celkové srážky dosahují zhruba 34 mm. V březnu teploty mírně stoupají, když se během dne pohybují kolem 1 °C a po setmění mohou klesnout až na -4 °C. Celkové srážky v březnu jsou přibližně 34 mm a průměrná rychlost větru je 27 km/h. Pro detailnější představu o počasí v Turku doporučujeme sledování aktuálních předpovědí.

Jaké jsou typické teploty v létě v Turku?

V létě má Turku mírné podnebí s průměrnými denními teplotami v rozmezí 15 až 22 °C. Průměrná noční teplota se pohybuje mezi 6 a 14 °C. Obvykle nejteplejší měsíc je červenec, kdy teploty mohou dosáhnout až 27 °C. Mějte na paměti i možnost srážek, které v letních měsících dosahují 53 až 61 mm.

Jaké počasí bych mohl čekat v Turku během zimy?

Teploty v Turku v zimě

V zimě může být v Turku chladno, průměrné denní teploty se pohybují od -2 do 1 °C a noční teploty pak od -7 do -4 °C. Nejteplejším měsícem je leden, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 3 °C. Během zimních měsíců také očekávejte průměrné srážky v rozmezí 34-43 mm.

Jaké jsou klimatické podmínky v Turku na podzim?

Podzim v Turku bývá chladný, s průměrnými denními teplotami pohybujícími se od 9 do 15 °C. Noční teploty jsou obecně nižší a pohybují se mezi 5 a 9 °C. Průměrné srážky v podzimních měsících dosahují 54 až 62 mm. Obecně je říjen nejdeštivějším měsícem v roce s průměrným srážkovým úhrnem 62 mm.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz