turku-finsko

Letenky do Turku

Hledáte levné letenky do destinace Turku? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Turku

Turku leží v Finska. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Turku navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
FinskoFinsko
👀 Památky
🏛️ Architektura
🏺 Museum
🌊 Moře

Stručně a jasně

Stát
Finsko
Letiště
1 letiště (TKU)
Časový posun
+1h

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Turku.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 51min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Turku Airport se nachází 7 km od centra města Turku.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Turku od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Turku je letiště Turku Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Turku Airport (TKU)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Turku je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Turku

K cestě do destinace Turku lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Turku - 18 míst co vidět .

 • Turku Castle
   

  Turku Castle

  Hrad v Turku je největší dochovanou středověkou budovou ve Finsku. Jeho stavba začala okolo roku 1280 a sloužil jako sídlo správy provincie Österland. Dnes je zde umístěno muzeum, které zachycuje historii hradu od středověké pevnosti až po renesanční palác. Hrad se nachází na břehu řeky Aura a je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších památek ve Finsku. Prohlídky s průvodcem jsou k dispozici v angličtině a probíhají čtyřikrát až šestkrát denně od června do srpna.

 • Turku Cathedral
   

  Turku Cathedral

  Turku Cathedral, známá také jako Katedrála v Turku, je jedinou středověkou bazilikou v Finsku a mateřským kostelem Finské evangelické luteránské církve. Je to centrální sídlo luterského arcibiskupa Finska, Tapia Luomy. Katedrála je považována za jednu z nejvýznamnějších památek finské architektury a je symbolem města Turku. Její zvony se ozývají i mimo město.

 • Aboa Vetus Ars Nova
   

  Aboa Vetus Ars Nova

  Aboa Vetus & Ars Nova v centru Turku je kombinací muzea současného umění a archeologického muzea. Nachází se v budově Rettig Palace, postavené v roce 1928. Aboa Vetus ukazuje části města z doby středověku, zatímco Ars Nova je muzeum současného umění. Muzeum bylo otevřeno v roce 1995 jako dvě samostatná muzea, ale později byla archeologická část sloučena s muzeem současného umění. Aboa Vetus & Ars Nova je nyní jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v celém jihozápadním Finsku.

 • Turku Art Museum
   

  Turku Art Museum

  Turun taidemuseo je jedním z nejvýznamnějších uměleckých muzeí ve Finsku. Jeho impozantní budova z granitu se nachází na kopci na severním břehu řeky. V muzeu můžete obdivovat moderní umění, ale také tradiční finské krajiny a surrealistické a popové sbírky. V kavárně Victor si můžete odpočinout a vychutnat si výhled na město. Turun taidemuseo je ideálním místem pro milovníky umění, kteří chtějí objevovat nejnovější trendy i klasická umělecké díla.

 • IMG_5016
   

  Forum Marinum

  Forum Marinum v Turku je námořní muzeum, které nabízí komplexní pohled na lodě a námořní dopravu. V muzeu se nachází modely lodí, hydroplány a torpéda z druhé světové války. Mezi nejzajímavější exponáty patří kajuta z luxusní výletní lodě a loď Daphne, která byla domovem pro autora Görana Schilda. Venku před muzeem se nachází malá flotila muzejních lodí.

Počasí Turku

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Turku

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 47 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz