Vaasa - The former steam mill in Vaasa. Now occupied by a section of Åbo Akademi University. The foremost building is the former house of A. A. Levón (planed by C. A. Setterberg).

Vaasa průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Vaasa

Vaasa je malebné finské město ležící na západním pobřeží země. Procházejte se po jeho historickém centru s nádhernými budovami a památkami nebo navštivte místní muzea a galerie. Okouzlete se panoramatickým výhledem na moře v přístavu a ochutnejte tradiční finskou kuchyni v místních restauracích. Vaasa je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolních malebných vesnic a přírodních parků. Přijměte finskou pohostinnost a užijte si nezapomenutelný zážitek v tomto krásném městě.

Evropa
FinskoFinsko

Co vidět

Tropiclandia
 

Tropiclandia

Tropiclandia - aquacentrum nabízí zábavu pro celou rodinu. S větším počtem bazénů, skluzavek a saun, je to ideální místo pro relaxaci a odpočinek. Aquacentrum je otevřeno po celý rok, takže si můžete užít zábavu až do pozdních nočních hodin. Tropiclandia je také populární díky svému termálnímu bazénu, který nabízí blahodárné účinky na zdraví .

Ostrobothnian Museum
 

Ostrobothnian Museum

Ostrobothnian Museum v centru města Vaasa nabízí rozmanité výstavy z oblasti přírodních věd a umění, stejně jako kulturní historie místního regionu. Budova muzea, navržená architektem Eino Forsmanem v roce 1927, a výstavní křídlo, plánované architektem Erikem Kråkströmem v roce 1967, se nachází vedle parku Marianpuisto. Kromě výstav si můžete v muzeu také dopřát odpočinek v kavárně.

Meteoria Söderfjärden
 

Meteoria Söderfjärden

Návštěvnické centrum, které se nachází poblíž Vaasy, je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat více o meteoritech a historii dopadu meteoritu, který zde vytvořil kráter. V centru najdete mnoho interaktivních výstav, které vám ukážou, jakým způsobem se vědci snaží pochopit vesmír a jeho tajemství. Vstupné je zdarma.

Kuntsi Museum of Modern Art
 

Kuntsi Museum of Modern Art

Kuntsi Museum of Modern Art v městě Vaasa je ideálním místem pro milovníky moderního umění. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí širokou škálu výstav a programů. Kromě stálých expozic je zde také mnoho přechodných výstav, které zahrnují nejnovější trendy v umění. Vstup do muzea je zdarma a je otevřeno každý den kromě pondělí. Navštivte Kuntsi Museum of Modern Art a objevte svět moderního umění.

Tikanoja Art Museum
 

Tikanoja Art Museum

Tikanoja Art Museum v městě Vaasa nabízí umělecká díla finských i mezinárodních umělců z 19. a 20. století. Kromě stálých expozic jsou zde také zajímavé speciální výstavy. Pokud máte zájem o umění, určitě si nenechte ujít tuto galerii. Tikanoja Art Museum je skvělým místem pro kulturní zážitek v centru Vaasy.

Huutoniemi Church
 

Huutoniemi Church

Huutoniemen kirkko je moderní kostel nacházející se ve švédském městě Vaasa. Tento kostel byl postaven v roce 1966 a je známý svým unikátním designem, který kombinuje kruhovou a obdélníkovou architekturu. Interiér kostela je prostorný a světlý, s velkými okny propouštějícími přirozené světlo. Huutoniemen kirkko je oblíbeným místem pro mnoho místních obyvatel i turistů, kteří si zde rádi odpočinou a užijí si klidného prostředí.

Vaasa - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1511 km
Nejbližší letiště VAA
8 km od centra
Přímý let
~ 2h 10min
Finsko Finsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
VAA
Vaasa - The former steam mill in Vaasa. Now occupied by a section of Åbo Akademi University. The foremost building is the former house of A. A. Levón (planed by C. A. Setterberg).
Vaasa - The former steam mill in Vaasa. Now occupied by a section of Åbo Akademi University. The foremost building is the former house of A. A. Levón (planed by C. A. Setterberg).TropiclandiaOstrobothnian MuseumMeteoria SöderfjärdenKuntsi Museum of Modern ArtTikanoja Art MuseumHuutoniemi ChurchKaupungintalo - City HallOjbergetBragen ulkoilmamuseoEdvinin Taidepuisto Ja KorsukylaSetterbergin PuistoKasarmintori ja ortodoksinen kirkko

Počasí jaro

Březen
Max: 1 °C
Min: -6 °C
Duben
Max: 6 °C
Min: -2 °C
Květen
Max: 14 °C
Min: 4 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 20 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Říjen
Max: 8 °C
Min: 3 °C
Listopad
Max: 3 °C
Min: -1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -1 °C
Min: -5 °C
Leden
Max: -3 °C
Min: -8 °C
Únor
Max: -3 °C
Min: -9 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
malaga
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 27 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz