Lulea - Panorama of the city of Luleå, Sweden, taken in the summer of 2014

Lulea průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Lulea

Lulea je malebné švédské město ležící u pobřeží Baltského moře. Láká návštěvníky svojí přátelskou atmosférou, bohatou kulturou a krásnou přírodou. Navštivte Luleå Stadskyrka, rozsáhlý kostel v centru města, a Gamla stan, historickou část Luley s zachovalými dřevěnými domy. Město nabízí také četné možnosti pro outdoorové aktivity, jako je jízda na kole, pěší turistika a pozorování polární záře. Určitě si nenechte ujít autentickou švédskou kuchyni a vychutnejte si místní speciality.

Evropa
ŠvédskoŠvédsko

Co vidět

Teknikens Hus
 

Teknikens Hus

Teknikens Hus je moderní muzeum v Luleå, které se zaměřuje na technologii a vědu. Interaktivní expozice nabízejí zábavné a poučné zážitky pro celou rodinu. Navštivte planetárium, kde se můžete podívat na hvězdnou oblohu a sledovat fascinující představení. Prozkoumejte výstavu o těžbě železa, která byla důležitou součástí historie regionu. Teknikens Hus je skvělým místem pro zábavu a vzdělání v Luleå.

Norrbottens museum
 

Norrbottens museum

Norrbottens museum v Luleå je skvělým místem pro poznání historie a kultury regionu. Muzeum nabízí mnoho výstav, které vám umožní prozkoumat život a tradice lidí v oblasti. Navštivte také Norrbottens Järnvägsmuseum a prohlédněte si historické vlaky, které byly důležité pro rozvoj průmyslu a dopravy v této oblasti. Určitě to stojí za návštěvu!

Gammelstad Church Town
 

Gammelstad Church Town

Gammelstad Church Town je malebné městečko v Lulea, které vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Procházejte se uličkami obklopenými tradičními dřevěnými domky a navštivte místní kostel. Toto místo je jedinečné tím, že se zde nachází celkem 424 kostelů, které jsou chráněny jako kulturní dědictví. Přijďte a prožijte atmosféru minulých dob v tomto kouzelném městečku.

Person waling in Gammelstad, Sweden.
 

Gammelstad

Gammelstad je největší a nejlépe zachovalé švédské město z 17. století. Jeho kostel a okolní stavby jsou příkladem tradičního stavění a byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Prozkoumejte úzké uličky a nádherné kamenné domy, které vám nabídnou pohled do minulosti. Navštivte také místní muzeum a ochutnejte tradiční švédské speciality. Gammelstad je skvělým místem pro dovolenou s rodinou nebo romantický pobyt ve dvou.

Flight Museum F 21
 

Flight Museum F 21

Navštivte Letecké muzeum F 21 v Luleå a objevte historii švédského letectví. Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku letadel, vrtulníků a dalších letadel, které představují vývoj od počátků letectví až po současnost. Pro milovníky techniky a historie je to nezapomenutelný zážitek. Vstupné je přátelské k peněžence a vaše návštěva pomůže udržovat muzeum v chodu.

360 Trampoline Center
 

360 Trampoline Center

Navštivte 360 Trampoline Center v Lulea a užijte si nezapomenutelnou zábavu na trampolínách. Tento moderní a bezpečný areál nabízí nejen trampolíny, ale i další atrakce pro dospělé i děti. Zde si můžete procvičit své skákací schopnosti, zahrát si basketbal na trampolíně nebo se vyzkoušet v parkouru. Určitě nezapomeňte na zábavnou zónu pro nejmenší návštěvníky. Vstupné se pohybuje od 150 Kč a otevřeno je celý týden.

Lulea - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1781 km
Nejbližší letiště LLA
4 km od centra
Přímý let
~ 2h 30min
Švédsko Švédsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
LLA
Lulea - Panorama of the city of Luleå, Sweden, taken in the summer of 2014
Lulea - Panorama of the city of Luleå, Sweden, taken in the summer of 2014Teknikens HusNorrbottens museumGammelstad Church TownPerson waling in Gammelstad, Sweden.Flight Museum F 21360 Trampoline CenterFriluftsmuseet HägnanNederlulea KyrkaLulea Kulturens HusLuleå CathedralBälingebergetCape Wild

Počasí jaro

Březen
Max: -1 °C
Min: -8 °C
Duben
Max: 4 °C
Min: -3 °C
Květen
Max: 12 °C
Min: 3 °C

Počasí léto

Červen
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 21 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 19 °C
Min: 11 °C

Počasí podzim

Září
Max: 13 °C
Min: 6 °C
Říjen
Max: 7 °C
Min: 1 °C
Listopad
Max: 0 °C
Min: -4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -3 °C
Min: -8 °C
Leden
Max: -5 °C
Min: -11 °C
Únor
Max: -4 °C
Min: -12 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz