Gallivare - Fjällnäs, Gällivare

Gallivare průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Gallivare

Gallivare, malebné švédské městečko, leží v provincii Norrbotten a nabízí jedinečné severní kouzlo. Ponořte se do fascinující kultury Sámů a navštivte místní muzeum, kde se dozvíte více o jejich historii a způsobu života. Na lavinu adrenalinu si zaběžte na lyžích nebo snowboardech ve středisku Dundret či vydejte na tůru do Národního parku Muddus. Gallivare vám poskytne překrásné přírodní scenérie a nezapomenutelné zážitky za polárním kruhem.

Evropa
ŠvédskoŠvédsko

Co vidět

Dundret
 

Dundret

Dundret je malebná hora v oblasti Gallivare, která nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky outdoorových aktivit je zde mnoho možností, jako například turistika, cyklistika nebo lyžování. Pokud hledáte klid a relaxaci, Dundret je pro vás ideální místo. Navštivte tento kouzelný kraj a užijte si krásy severu Švédska!

Gällivare gamla kyrka
 

Gällivare gamla kyrka

Gällivare gamla kyrka je historický kostel v centru města Gallivare v severním Švédsku. Kostel byl postaven v roce 1880 a je jedním z nejstarších budov v městě. Interiér kostela je bohatě zdobený a nabízí klidné místo pro úvahu a modlitbu. Pokud hledáte místo s historií a duchovní atmosférou, Gällivare gamla kyrka je určitě místem, které stojí za návštěvu.

Norrskensgallerian
 

Norrskensgallerian

Norrskensgallerian je moderní nákupní centrum v Gallivare, které nabízí široký výběr obchodů a restaurací. Můžete si zde nakoupit suvenýry, módu, kosmetiku a mnoho dalšího. Navštivte Norrskensgallerian a užijte si příjemné odpoledne v centru města.

Gällivare Folkets Hus
 

Gällivare Folkets Hus

Gällivare Folkets Hus je kulturní centrum v srdci města Gallivare. Navštivte toto místo a užijte si koncerty, divadelní představení a další kulturní akce. Tento moderní prostor nabízí také knihovnu a kavárnu, kde si můžete odpočinout a ochutnat místní speciality. Gällivare Folkets Hus je ideálním místem pro poznávání místní kultury a tradičního životního stylu.

Gällivare Kulturmuseum
 

Gällivare Kulturmuseum

Gällivare Kulturmuseum je fascinující muzeum, které se nachází v srdci Gallivare. Toto muzeum nabízí jedinečný pohled na historii a kulturu tohoto regionu. Návštěvníci si mohou prohlédnout rozmanitou sbírku exponátů, včetně tradičních oděvů a nástrojů, které ukazují, jakým způsobem lidé žili a pracovali v minulosti. Pokud chcete poznat více o místní historii a kultuře, Gällivare Kulturmuseum je tím pravým místem pro vás!

Placeholder image.
 

Gällivare isarena

Gällivare isarena je moderní sportovní aréna v Gallivare, která nabízí nezapomenutelné zážitky pro milovníky sportu. Můžete si zde užít hokejové zápasy, koncerty a další kulturní akce. Aréna se nachází v krásném prostředí a nabízí širokou škálu zábavy pro celou rodinu. Navštivte Gällivare isarena a užijte si jedinečné zážitky, které vám zůstanou v paměti na celý život.

Gallivare - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1929 km
Nejbližší letiště GEV
6 km od centra
Přímý let
~ 2h 41min
Švédsko Švédsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
GEV
Gallivare - Fjällnäs, Gällivare
Gallivare - Fjällnäs, GällivareDundretGällivare gamla kyrkaNorrskensgallerianGällivare Folkets HusGällivare KulturmuseumMALMBERGET

Počasí jaro

Březen
Max: -2 °C
Min: -10 °C
Duben
Max: 1 °C
Min: -6 °C
Květen
Max: 9 °C
Min: 2 °C

Počasí léto

Červen
Max: 16 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 19 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 16 °C
Min: 10 °C

Počasí podzim

Září
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Říjen
Max: 4 °C
Min: -1 °C
Listopad
Max: -2 °C
Min: -7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -5 °C
Min: -11 °C
Leden
Max: -6 °C
Min: -13 °C
Únor
Max: -5 °C
Min: -14 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👍 735 Kč
Bologna
Sardinie
Bergamo
🤘 Multi-city
🚀 1 631 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
😎 788 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
👌 764 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz