rovaniemi

Průvodce Rovaniemi

Co vidět v Rovaniemi. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Rovaniemi

Rovaniemi, malebné město v srdci finského Laponska, je dokonalým útočištěm pro milovníky zimních sportů a severní krajiny. Proslulé jako domov Santa Clause, uchvátí návštěvníky svou magickou atmosférou a fascinujícími atrakcemi, jako jsou jízdy na saních tahaných soby nebo pozorování polární záře. Rovaniemi nabízí také řadu muzeí a galerií, kde si užijete finskou kulturu, stejně jako proslulé týdenní trhy. Nenechte si také ujít ochutnávku sušeného sobího masa, tradiční lahůdky.

FinskoFinsko
🏞️ Národní parky
🌲 Příroda
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 2 500 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 750 Kč / lůžko

Co vidět v Rovaniemi

Santa Claus Village
 

Santa Claus Village

Santa Claus Village je celoroční atrakce pro rodiny, která se nachází pouhých 8 km severně od hlavního města Laponska, Rovaniemi. Navštivte toto kouzelné místo a setkejte se s pravým Santou Clausem, užijte si projížďky na saních tažených soby, jízdu na sněžném skútru nebo bruslení. V Santa Claus Village můžete navštívit i psí park, obdivovat ledové sochy nebo se zúčastnit soutěže v hodu sněhovými koulemi. Prozkoumejte výstavu v Christmas House, kde se dozvíte o vánočních tradicích z celého světa. Toto místo je rájem pro děti a nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Lordi's Square
 

Lordi's Square

Lordiho náměstí je veřejné náměstí v Rovaniemi, Finsko. Jeho neobvyklý název se odvíjí od finské rockové skupiny, která vyhrála soutěž Eurovize v roce 2006. Náměstí je živé a nabízí několik míst k sezení, obchody, restaurace a kavárny. V prosinci se zde nachází velká venkovní kluziště, kde můžete bruslit v doprovodu vánočních písní a dekorací. Náměstí také hostí další velké akce během roku, jako jsou koncerty, farmářské trhy a oslavy.

Kostel Rovaniemi
 

Kostel Rovaniemi

Kostel Rovaniemi je známý svým modernistickým designem. Byl postaven v 40. letech podle plánů architekta Bertila Liljequista, přestože na stejném místě stála dřevěná struktura již dříve. Původní kostel byl postaven v roce 1817 a během druhé světové války byl Němci vypálen. Současná stavba má cihlové zdi a unikátní měděnou střechu s vysokou věží zdobenou zářícím křížem, který je vidět z dálky. Kostel má kapacitu 850 sedadel a nabízí skutečně nezapomenutelné interiéry.

Arktikum
 

Arktikum

Arktikum je nejvýznamnější muzeum v živé metropoli Laponska, Rovaniemi. Nachází se na břehu řeky Ounasjoki a je vzdáleno pouhých 15 minut chůze od většiny hotelů v centru města. Muzeum se zaměřuje na historii a kulturu Laponska a nabízí dvě hlavní stálé výstavy, které prozkoumávají geologické a kulturní dědictví regionu. Interaktivní expozice využívají audiovizuální prezentace, diapozitivy a osvětlené infografiky. V muzeu najdete také masivní skleněný tunel, který slouží jako "brána na sever".

Santa Claus Office
 

Santa Claus Office

Kancelář Santa Clause v Rovaniemi je ideálním místem pro návštěvu s dětmi. Celoročně zde můžete navštívit Santa Clause v rustikálním prostředí se soby, skřítky a poštou. Kancelář byla postavena pro prvního oficiálního turistu Arktického kruhu - Eleonoru Rooseveltovou. I když sem přichází celoročně, jeho skutečné bydliště se nachází v tajné dílně na malé hoře Korvatunturi.

Angry Birds Playground
 

Angry Birds Playground

Angry Birds Park je tematický park v Rovaniemi, který je věnován populární mobilní aplikaci Angry Birds. Park byl postaven v roce 2012 a je plně zdarma. Nachází se na břehu řeky Kemijoki a nabízí inspirativní výhledy na řeku. Park je snadno dostupný z centra města, které je jen krátkou procházkou. Mezi atrakce patří venkovní hřiště, lanovka, houpačky, lezecké stěny a skluzavky. Park je také domovem několika malebných piknikových míst, které lze využívat během teplých měsíců v roce. V zimě park nabízí základní zařízení pro lyžování a sněžnice.

Rovaniemi - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1936 km
Nejbližší letiště RVN
8 km od centra
Přímý let
~ 2h 42min
Finsko Finsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
RVN
rovaniemi
rovaniemiSanta Claus VillageLordi's SquareKostel RovaniemiArktikumSanta Claus OfficeAngry Birds PlaygroundCulture House KorundiOunasvaara Ski OyMrs. Santa Claus Christmas CottageSanta's House of SnowmobilesSyväsenvaara Fell (Observation Tower)Hiidenkirnut

Počasí jaro

Březen
Max: -2 °C
Min: -9 °C
Duben
Max: 2 °C
Min: -5 °C
Květen
Max: 11 °C
Min: 3 °C

Počasí léto

Červen
Max: 18 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 21 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 18 °C
Min: 11 °C

Počasí podzim

Září
Max: 12 °C
Min: 6 °C
Říjen
Max: 5 °C
Min: 0 °C
Listopad
Max: -1 °C
Min: -5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -4 °C
Min: -10 °C
Leden
Max: -6 °C
Min: -14 °C
Únor
Max: -5 °C
Min: -13 °C
Proč navštívit?
🏞️ Národní parky
🌲 Příroda
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Letiště obsluhující Rovaniemi

Letiště poblíž Rovaniemi

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
Gdaňsk
Riga
🤘 Multi-city
👍 2 136 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 17 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 39 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz