Prodloužený víkend v Rovaniemí

Plánujete prodloužený víkend v Rovaniemí? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Rovaniemí

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Rovaniemí na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Santa Claus Village, Lordi's Square, Rovaniemi Church a mnoho dalších. Rovaniemi se nachází ve Finsku přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Rovaniemí je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
FinskoFinsko

Rychlý přehled

Stát

Finsko

Letiště

1 letiště (RVN)

Co vidět v Rovaniemí

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 18 míst, co vidět v Rovaniemí .

 •  

  Santa Claus Village

  Santa Claus Village je celoroční atrakce pro rodiny, která se nachází pouhých 8 km severně od hlavního města Laponska, Rovaniemi. Navštivte toto kouzelné místo a setkejte se s pravým Santou Clausem, užijte si projížďky na saních tažených soby, jízdu na sněžném skútru nebo bruslení. V Santa Claus Village můžete navštívit i psí park, obdivovat ledové sochy nebo se zúčastnit soutěže v hodu sněhovými koulemi. Prozkoumejte výstavu v Christmas House, kde se dozvíte o vánočních tradicích z celého světa. Toto místo je rájem pro děti a nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

 •  

  Lordi's Square

  Lordiho náměstí je veřejné náměstí v Rovaniemi, Finsko. Jeho neobvyklý název se odvíjí od finské rockové skupiny, která vyhrála soutěž Eurovize v roce 2006. Náměstí je živé a nabízí několik míst k sezení, obchody, restaurace a kavárny. V prosinci se zde nachází velká venkovní kluziště, kde můžete bruslit v doprovodu vánočních písní a dekorací. Náměstí také hostí další velké akce během roku, jako jsou koncerty, farmářské trhy a oslavy. Místo je výhodně umístěno v blízkosti dalších atrakcí, jako jsou Lapland Safaris a Rovaniemi Art Museum.

 •  

  Rovaniemi Church

  Kostel Rovaniemi je známý svým modernistickým designem. Byl postaven v 40. letech podle plánů architekta Bertila Liljequista, přestože na stejném místě stála dřevěná struktura již dříve. Původní kostel byl postaven v roce 1817 a během druhé světové války byl Němci vypálen. Současná stavba má cihlové zdi a unikátní měděnou střechu s vysokou věží zdobenou zářícím křížem, který je vidět z dálky. Kostelní nádvoří nabízí inspirující zahrady plné zelených trávníků a barevných květin. U jednoho z trávníků najdete sbírku památníků věnovaných bývalým kostelním konstrukcím, které se zde kdysi nacházely. Kostel má kapacitu 850 sedadel a nabízí skutečně nezapomenutelné interiéry. 45-klávesový varhanní nástroj byl vyroben v Christensen Organ Factory a dominuje hlavnímu sálu. Za hlavním oltářem si všimnete velké fresky známé jako "Fontána mládí". S výškou 14 metrů ji v roce 1951 namaloval profesor Lennart Segerstråle a zobrazuje různé lidské povahy, včetně dobrého a zlého, a proces života od narození až po smrt. Některá další pozoruhodná umělecká díla v kostele zahrnují obrazy od Antli Salmenlinny a dřevěné sochy od Gunnera Uotily.

 •  

  Arktikum

  Arktikum je nejvýznamnější muzeum v živé metropoli Laponska, Rovaniemi. Nachází se na břehu řeky Ounasjoki a je vzdáleno pouhých 15 minut chůze od většiny hotelů v centru města. Muzeum se zaměřuje na historii a kulturu Laponska a nabízí dvě hlavní stálé výstavy, které prozkoumávají geologické a kulturní dědictví regionu. Interaktivní expozice využívají audiovizuální prezentace, diapozitivy a osvětlené infografiky. V muzeu najdete také masivní skleněný tunel, který slouží jako "brána na sever".

 •  

  Santa Claus Office

  Kancelář Ježíška v Rovaniemi je ideálním místem pro návštěvu s dětmi. Celoročně zde můžete navštívit Ježíška v rustikálním prostředí s soby, skřítky a poštou. Kancelář byla postavena pro prvního oficiálního turistu Arktického kruhu - Eleonoru Rooseveltovou. I když Ježíšek sem přichází celoročně, jeho skutečné bydliště se nachází v tajné dílně na malé hoře Korvatunturi. Je to věřil, že Santa používá obrovská uši, aby slyšel vánoční přání dětí z celého světa.

Počasí v Rovaniemí

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Rovaniemi

K cestě do destinace Rovaniemi lze využít 1 letiště.

Ubytování v Rovaniemi

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Marsa Alam
🌴 Dovolená
🤩 8 590 Kč
Chania
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
💣 5 990 Kč
Ženeva
✨ Víkendovka
👍 1 679 Kč
Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz