rovaniemi

14 míst, co musíš vidět v Rovaniemi

Tipy na nejlepších 14 míst, které musíš určitě navštívit v Rovaniemi.

14 míst, co musíš vidět v Rovaniemi

Santa Claus Village
 

Santa Claus Village

Santa Claus Village je celoroční atrakce pro rodiny, která se nachází pouhých 8 km severně od hlavního města Laponska, Rovaniemi. Navštivte toto kouzelné místo a setkejte se s pravým Santou Clausem, užijte si projížďky na saních tažených soby, jízdu na sněžném skútru nebo bruslení. V Santa Claus Village můžete navštívit i psí park, obdivovat ledové sochy nebo se zúčastnit soutěže v hodu sněhovými koulemi. Prozkoumejte výstavu v Christmas House, kde se dozvíte o vánočních tradicích z celého světa. Toto místo je rájem pro děti a nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Lordi's Square
 

Lordi's Square

Lordiho náměstí je veřejné náměstí v Rovaniemi, Finsko. Jeho neobvyklý název se odvíjí od finské rockové skupiny, která vyhrála soutěž Eurovize v roce 2006. Náměstí je živé a nabízí několik míst k sezení, obchody, restaurace a kavárny. V prosinci se zde nachází velká venkovní kluziště, kde můžete bruslit v doprovodu vánočních písní a dekorací. Náměstí také hostí další velké akce během roku, jako jsou koncerty, farmářské trhy a oslavy.

Kostel Rovaniemi
 

Kostel Rovaniemi

Kostel Rovaniemi je známý svým modernistickým designem. Byl postaven v 40. letech podle plánů architekta Bertila Liljequista, přestože na stejném místě stála dřevěná struktura již dříve. Původní kostel byl postaven v roce 1817 a během druhé světové války byl Němci vypálen. Současná stavba má cihlové zdi a unikátní měděnou střechu s vysokou věží zdobenou zářícím křížem, který je vidět z dálky. Kostel má kapacitu 850 sedadel a nabízí skutečně nezapomenutelné interiéry.

Arktikum
 

Arktikum

Arktikum je nejvýznamnější muzeum v živé metropoli Laponska, Rovaniemi. Nachází se na břehu řeky Ounasjoki a je vzdáleno pouhých 15 minut chůze od většiny hotelů v centru města. Muzeum se zaměřuje na historii a kulturu Laponska a nabízí dvě hlavní stálé výstavy, které prozkoumávají geologické a kulturní dědictví regionu. Interaktivní expozice využívají audiovizuální prezentace, diapozitivy a osvětlené infografiky. V muzeu najdete také masivní skleněný tunel, který slouží jako "brána na sever".

Santa Claus Office
 

Santa Claus Office

Kancelář Santa Clause v Rovaniemi je ideálním místem pro návštěvu s dětmi. Celoročně zde můžete navštívit Santa Clause v rustikálním prostředí se soby, skřítky a poštou. Kancelář byla postavena pro prvního oficiálního turistu Arktického kruhu - Eleonoru Rooseveltovou. I když sem přichází celoročně, jeho skutečné bydliště se nachází v tajné dílně na malé hoře Korvatunturi.

Angry Birds Playground
 

Angry Birds Playground

Angry Birds Park je tematický park v Rovaniemi, který je věnován populární mobilní aplikaci Angry Birds. Park byl postaven v roce 2012 a je plně zdarma. Nachází se na břehu řeky Kemijoki a nabízí inspirativní výhledy na řeku. Park je snadno dostupný z centra města, které je jen krátkou procházkou. Mezi atrakce patří venkovní hřiště, lanovka, houpačky, lezecké stěny a skluzavky. Park je také domovem několika malebných piknikových míst, které lze využívat během teplých měsíců v roce. V zimě park nabízí základní zařízení pro lyžování a sněžnice.

Culture House Korundi
 

Culture House Korundi

Korundi je jedním z nejvýznamnějších kulturních center v Rovaniemi. Tento unikátní areál je domovem dvou kulturních institucí, Laplandské komorní orchestry a Muzea moderního umění Rovaniemi. Korundi se může pochlubit inspirativními prostory, které pocházejí z roku 1933. Koncertní sál má klasický akustický design a kapacitu 340 lidí. Muzeum se zaměřuje především na finské moderní umění produkované od 40. let 20. století až po současnost, ale také ukazuje práci mezinárodních umělců.

Ounasvaara Ski Oy
 

Ounasvaara Ski Oy

Ounasvaara Ski Oy je skvělé středisko pro lyžování, běžkování a sněžné túry. Nachází se na kopci Ounasvaara v Rovaniemi a nabízí i restaurace a sáňkařskou dráhu. Pro ty, kteří se chtějí naučit lyžovat, jsou k dispozici lekce. Všechny aktivity jsou k dispozici v zimním období. Ounasvaara Ski Oy je ideálním místem pro zimní zábavu pro všechny věkové kategorie.

Mrs. Santa Claus Christmas Cottage
 

Mrs. Santa Claus Christmas Cottage

Mrs. Santa Claus Christmas Cottage v Rovaniemi je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít vánoční atmosféru v pravém stylu. Tento kouzelný domek je plný vánočních dekorací a dárků pro malé i velké návštěvníky. Kromě toho zde najdete i řadu dalších aktivit, jako například jízdu na saních tažených soby, navštívení Santa Parku a mnoho dalšího.

Santa's House of Snowmobiles
 

Santa's House of Snowmobiles

Santa's House of Snowmobiles je výstava sněžných skútrů, která se nachází v Rovaniemi, na domácí půdě Santa Clause. Výstava představuje skvosty sněžných skútrů z různých období. Tato zábavná expozice je ideální pro návštěvníky všech věkových kategorií, sdílí příběhy o sněžných skútrech a ukazuje technologie jako součást arktické historie, přírody a kultury.

Syväsenvaara Fell (Observation Tower)
 

Syväsenvaara Fell (Observation Tower)

Syväsenvaara Fell (Věž s výhledem) nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů v Rovaniemi. Nachází se na kopci Syvasenvaara a nabízí úchvatné panoramatické výhledy na okolní přírodu a město. Věž má výšku 26 metrů a je přístupná celoročně. Navštivte tuto atrakci a užijte si nádherný výhled na zasněžené krajiny Laponska.

Hiidenkirnut
 

Hiidenkirnut

Hiidenkirnut jsou přírodní útvary v oblasti Rovaniemi, které vznikly během poslední doby ledové. Tyto kamenné jámy jsou vysoké až 12 metrů a jsou oblíbeným místem pro turisty, kteří se zajímají o geologii. Okolní lesy a jezera nabízejí krásné scenérie pro procházky a cyklistiku. Hiidenkirnut jsou snadno dostupné a nabízejí jedinečný pohled na finskou krajinu.

Rovaniemi Local History Museum
 

Rovaniemi Local History Museum

Muzeum místní historie v Rovaniemi se nachází na farmě Pöykkölä, která byla postavena na břehu řeky Kemijoki koncem 19. století. Otevřeno je pouze v letních měsících od června do srpna, ale mimo sezónu lze návštěvu domluvit předem. Muzeum nabízí poutavý pohled do minulosti této oblasti a jejího vývoje.

Auttiköngäs
 

Auttiköngäs

Auttiköngäs je název spektakulárního vodopádu situovaného v národním parku Taiga, asi hodinu jízdy od města Rovaniemi. Park je přístupný malebnou jízdou podél řeky Kemijoki a je ideálním místem pro celodenní výlet. Hlavní atrakcí v Taize je přírodní stezka Auttiköngäs, která vede asi 3,5 km hustou lesní vegetací, skalnatými útvary a samozřejmě samotným vodopádem. Stezka nabízí dechberoucí výhledy na různorodé krajiny parku.

Mapa

⭐ Vše (14)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Rovaniemi s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz