Kajaani  - Town Hall Raatihuone in Kajaani

Kajaani průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Kajaani

Kajaani je malebné finské město situované na řece Kajaaninjoki, které nabízí poutavou směs přírody a kultury. Prozkoumejte historické centrum s katedrálou a navštivte pevnost Kajaani, jejíž ruiny dodnes stojí jako svědectví bohaté historie města. Vychutnejte si klidné okolí při procházce podél řeky nebo se vydejte na nedaleké jezero Oulujärvi a užijte si vodní sporty či piknik. Kajaani je ideálním místem pro ty, kteří hledají zážitky spojené s přírodou a finskou kulturou.

Evropa
FinskoFinsko

Co vidět

Kajaani Castle Ruins
 

Kajaani Castle Ruins

Kajaani Castle Ruins jsou zbytky středověkého hradu, který se nachází v centru města Kajaani v severním Finsku. Hrad byl postaven v roce 1604 a sloužil jako sídlo švédských vojenských guvernérů. Dnes jsou zbytky hradu oblíbeným turistickým cílem, nabízejícím krásný výhled na okolní krajinu a možnost prozkoumat historii této oblasti. Kajaani Castle Ruins jsou také často využívány pro kulturní akce a koncerty.

Kajaani Art Museum
 

Kajaani Art Museum

Kajaani Art Museum je nejvýznamnějším kulturním centrem v Kajaani. Nachází se v historické budově, která dříve sloužila jako městská radnice. V muzeu je k vidění rozsáhlá sbírka moderního a současného umění. Navíc se zde konají pravidelné výstavy a kulturní akce. Pro milovníky umění je návštěva tohoto muzea nezbytností při pobytu v Kajaani.

Statue of Per Brahe
 

Statue of Per Brahe

Socha Per Brahe stojí v centru finského města Kajaani. Tato socha připomíná významného švédského šlechtice, který měl vliv na vývoj města v 17. století. Socha je vytesána z kamene a má výšku 3,5 metru. Je to oblíbené místo pro turisty i místní obyvatele, kteří se zde rádi fotí a užívají si krásnou atmosféru historického centra města.

Kaukametsä
 

Kaukametsä

Kaukametsä je krásný lesní park v Kajaani, který nabízí skvělé možnosti pro procházky a relaxaci. Nachází se nedaleko centra města a je oblíbeným místem pro místní i návštěvníky. Kaukametsä je také domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin, což z něj činí ideální místo pro pozorování přírody. Uvnitř parku se nachází také několik piknikových oblastí a dětských hřišť.

Kainuu Museum
 

Kainuu Museum

Kainuu Museum v Kajaani je skvělým místem pro milovníky historie. Nachází se v budově bývalého kaserna a nabízí fascinující expozice o životě a kultuře Kainuu regionu. Muzeum je také známé pro své interaktivní výstavy, které zahrnují ukázky tradičních řemesel a zemědělství. Kainuu Museum je ideálním místem pro rodiny s dětmi, kteří se chtějí dozvědět více o historii a tradicích této oblasti.

Kajaanin liikuntapuisto
 

Kajaanin liikuntapuisto

Kajaani nabízí skvělý zážitek pro sportovce i návštěvníky, a to v podobě Kajaanin liikuntapuisto. Tento sportovní areál se nachází v krásné přírodě a nabízí nespočet aktivit, jako jsou tenisové kurty, fotbalová hřiště, běžecké dráhy a mnoho dalších. Pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou nebo jen odpolední sportovní zábavu, je Kajaanin liikuntapuisto ideálním místem.

Kajaani - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1758 km
Nejbližší letiště KAJ
7 km od centra
Přímý let
~ 2h 28min
Finsko Finsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
KAJ
Kajaani  - Town Hall Raatihuone in Kajaani
Kajaani  - Town Hall Raatihuone in KajaaniKajaani Castle RuinsKajaani Art MuseumStatue of Per BraheKaukametsäKainuu MuseumKajaanin liikuntapuistoSuvantorannan puistoSilent Days II sculptureKajaaninjoki

Počasí jaro

Březen
Max: -1 °C
Min: -8 °C
Duben
Max: 4 °C
Min: -3 °C
Květen
Max: 13 °C
Min: 5 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 21 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 19 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 13 °C
Min: 6 °C
Říjen
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Listopad
Max: -1 °C
Min: -4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -4 °C
Min: -9 °C
Leden
Max: -6 °C
Min: -13 °C
Únor
Max: -5 °C
Min: -12 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👍 735 Kč
Bologna
Sardinie
Bergamo
🤘 Multi-city
🚀 1 631 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
😎 788 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
👌 764 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz