Kuusamo - Church of Kuusamo, Finland

Kuusamo průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Kuusamo

Kuusamo je malebné finské město obklopené nedotčenou přírodou. Nachází se v blízkosti národního parku Oulanka, který je ideálním místem pro turistiku, cyklistiku nebo pozorování zvěře. V zimě si zde můžete užít lyžování a sněžný skútr v nedalekých střediscích Ruka. Nenechte si ujít návštěvu husky farmy či pozorování severní polární záře. Prožijte nezapomenutelný zážitek v tradičních finských saunách a ochutnejte místní speciality jako je losos nebo sobí maso.

FinskoFinsko

Co vidět

Kitkajoki
 

Kitkajoki

Jyrävä v Kuusamu je známá vodopádová oblast, kterou určitě nevynecháte při návštěvě Finska. Tento malebný koutek obklopený přírodou nabízí úchvatný pohled na kaskády vody, které padají z výšky přes 10 metrů. Pro milovníky outdoorových aktivit je zde také mnoho možností k turistice a cykloturistice. Zkrátka ideální místo pro relaxaci a odpočinek v přírodě.

Rukatunturi
 

Rukatunturi

Ruka je lyžařské středisko v Kuusamu ve Finsku, s 29 sjezdovkami a 20 vleků. Kromě sjezdového lyžování zde najdete více než 500 km běžeckých tratí a 600 km tras pro snowmobily. Ruka je také jižním koncem turistické stezky Karhunkierros. Celková délka tras v oblasti Ruka a Kuusama je 160 km turistických stezek, 605 km cyklistických tras, 350 km klasifikovaných vodáckých tras a 100 km vodních tras.

Hannu Hautala Nature Photography Center
 

Hannu Hautala Nature Photography Center

Hannu Hautala Nature Photography Centre je skvělým místem pro milovníky přírody a fotografie. Nachází se v Kuusamu, v blízkosti národního parku Oulanka. Centrum nabízí expozice fotografií, workshopy, kurzy a mnoho dalšího. Hannu Hautala je známý finský fotograf přírody, jehož práce jsou velmi ceněny po celém světě. Pokud hledáte inspiraci a chcete se dozvědět více o finské přírodě, určitě navštivte toto místo.

Kujala Reindeer Farm
 

Kujala Reindeer Farm

Kujala Reindeer Farm v Kuusamu je autentickou farmou, která se specializuje na chov sobů již od roku 1860. Rodina Kujala zde žije již více než 160 let a má stádo stovek sobů. Na farmě se dají podniknout mnohé aktivity s těmito zvířaty po celý rok. Farmáři zde také vyrábějí ručně zdobené suvenýry a umělecké předměty. V prodejně farmy lze zakoupit kvalitní produkty ze sobího masa.

Escape Room Kuusamo
 

Escape Room Kuusamo

Escape Room Kuusamo je ideálním místem pro milovníky záhad a dobrodružství. Tento unikátní zážitek nabízí několik místností s různými tématy, které vás testují na vaše logické a týmové schopnosti. Uvnitř se budete muset plížit, hledat skryté věci a rozluštit kódy, abyste se dostali ven. Tento zážitek je vhodný pro všechny věkové kategorie a je skvělým způsobem, jak strávit čas s rodinou nebo přáteli.

Angry Birds Activity Park Kuusamon Tropiikki
 

Angry Birds Activity Park Kuusamon Tropiikki

Pro fanoušky populární hry Angry Birds je zde připraven zábavní park Angry Birds Activity Park Kuusamon Tropiikki. Park nabízí řadu aktivit pro děti i dospělé, včetně lanového parku, skákacího hradu a interaktivních her. Tento park je skvělým místem pro rodinný výlet a zábavu.

Kuusamo - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1958 km
Nejbližší letiště KAO
3 km od centra
Přímý let
~ 2h 43min
Finsko Finsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
KAO
Kuusamo - Church of Kuusamo, Finland
Kuusamo - Church of Kuusamo, FinlandKitkajokiRukatunturiHannu Hautala Nature Photography CenterKujala Reindeer FarmEscape Room KuusamoAngry Birds Activity Park Kuusamon TropiikkiPalosaaren poro- Ja kalastustila OyRuka Safaris OyKuusamo Ski Jump

Počasí jaro

Březen
Max: -3 °C
Min: -9 °C
Duben
Max: 1 °C
Min: -5 °C
Květen
Max: 10 °C
Min: 2 °C

Počasí léto

Červen
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 20 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 17 °C
Min: 10 °C

Počasí podzim

Září
Max: 11 °C
Min: 5 °C
Říjen
Max: 4 °C
Min: -1 °C
Listopad
Max: -2 °C
Min: -6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -6 °C
Min: -11 °C
Leden
Max: -7 °C
Min: -14 °C
Únor
Max: -6 °C
Min: -14 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz