Kuusamo - Church of Kuusamo, Finland

Prodloužený víkend Kuusamo

Plánujete prodloužený víkend do destinace Kuusamo? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Kuusamo

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Kuusamo na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Kitkajoki, Rukatunturi, Hannu Hautala Nature Photography Center a mnoho dalších. Kuusamo se nachází ve Finsku přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Kuusamo je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
FinskoFinsko

Rychlý přehled

Stát
Finsko
Letiště
1 letiště (KAO)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Kuusamo - 9 míst co vidět .

 • Kitkajoki
   

  Kitkajoki

  Jyrävä v Kuusamu je známá vodopádová oblast, kterou určitě nevynecháte při návštěvě Finska. Tento malebný koutek obklopený přírodou nabízí úchvatný pohled na kaskády vody, které padají z výšky přes 10 metrů. Pro milovníky outdoorových aktivit je zde také mnoho možností k turistice a cykloturistice. Zkrátka ideální místo pro relaxaci a odpočinek v přírodě.

 • Rukatunturi
   

  Rukatunturi

  Ruka je lyžařské středisko v Kuusamu ve Finsku, s 29 sjezdovkami a 20 vleků. Kromě sjezdového lyžování zde najdete více než 500 km běžeckých tratí a 600 km tras pro snowmobily. Ruka je také jižním koncem turistické stezky Karhunkierros. Celková délka tras v oblasti Ruka a Kuusama je 160 km turistických stezek, 605 km cyklistických tras, 350 km klasifikovaných vodáckých tras a 100 km vodních tras.

 • Hannu Hautala Nature Photography Center
   

  Hannu Hautala Nature Photography Center

  Hannu Hautala Nature Photography Centre je skvělým místem pro milovníky přírody a fotografie. Nachází se v Kuusamu, v blízkosti národního parku Oulanka. Centrum nabízí expozice fotografií, workshopy, kurzy a mnoho dalšího. Hannu Hautala je známý finský fotograf přírody, jehož práce jsou velmi ceněny po celém světě. Pokud hledáte inspiraci a chcete se dozvědět více o finské přírodě, určitě navštivte toto místo.

 • Kujala Reindeer Farm
   

  Kujala Reindeer Farm

  Kujala Reindeer Farm v Kuusamu je autentickou farmou, která se specializuje na chov sobů již od roku 1860. Rodina Kujala zde žije již více než 160 let a má stádo stovek sobů. Na farmě se dají podniknout mnohé aktivity s těmito zvířaty po celý rok. Farmáři zde také vyrábějí ručně zdobené suvenýry a umělecké předměty. V prodejně farmy lze zakoupit kvalitní produkty ze sobího masa.

 • Escape Room Kuusamo
   

  Escape Room Kuusamo

  Escape Room Kuusamo je ideálním místem pro milovníky záhad a dobrodružství. Tento unikátní zážitek nabízí několik místností s různými tématy, které vás testují na vaše logické a týmové schopnosti. Uvnitř se budete muset plížit, hledat skryté věci a rozluštit kódy, abyste se dostali ven. Tento zážitek je vhodný pro všechny věkové kategorie a je skvělým způsobem, jak strávit čas s rodinou nebo přáteli.

Počasí Kuusamo

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Kuusamo

K cestě do destinace Kuusamo lze využít 1 letiště.

Kuusamo - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz