Oulu - The Oulu City Hall in Oulu, Finland, in the evening. The City Hall was designed by Swedish architect J.E.Stenberg in 1885. Weather: −5 °C.

Oulu průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Oulu

Oulu je finský severní poklad, kde se snoubí tradice s moderní technologií. Toto malebné město na břehu Botnického zálivu nabízí nádherné parky a zelené plochy pro relaxaci i sportovní aktivity. Navštivte historický tržní prostor Kauppatori s útulnými kavárnami a tradičními finskými produkty. Projděte se po malebných kamenných uličkách starého města a obdivujte středověkou architekturu. V zimě zažijte famózní sněhový zámek Lumilinna nebo vydejte na vzrušující pozorování polární záře.

FinskoFinsko

Co vidět

Hupisaaret Islands
 

Hupisaaret Islands

Hupisaaret Islands City Park v centru města Oulu je veřejným městským parkem, který se nachází u řeky. Park byl postaven jako veřejný park v 60. letech 19. století a první bílé dřevěné mosty, které park charakterizují, byly tehdy také postaveny. Malé potůčky a vodní cesty dělí park na menší a větší ostrovy. Největší z ostrovů jsou Plaatansaari, Pakolansaari, Paratiisisaari, Kiikkusaari a Lasaretinsaari. V parku se nachází také muzeum Northern Ostrobothnia, které je umístěno na ostrově Pakolansaari.

Science Centre Tietomaa
 

Science Centre Tietomaa

Tietomaa je vědecké centrum, které se nachází se v blízkosti centra města v okrsku Myllytulli. Je to první vědecké centrum ve Finsku a bylo otevřeno veřejnosti 29. června 1988. Tietomaa se nachází v bývalých budovách továrny na zpracování kůže Veljekset Åström Oy. Hlavní výstavy jsou umístěny v bývalé elektrárně. Tietomaa má 45 metrů vysokou pozorovací věž s venkovním skleněným výtahem, který je bývalou vodárnou továrny. Tietomaa také nabízí obrovské kino, které bylo při svém otevření prvním účelově postaveným IMAX kinem ve Finsku a v severních zemích.

Cultural Centre Valve
 

Cultural Centre Valve

Valve je kulturní centrum, které nabízí prostor pro různé kulturní aktivity, včetně dvou divadelních scén, kina, galerií, dílen a dalších prostor v budově. Valve má druhou největší filmovou knihovnu ve Finsku. Kromě toho se zde nachází kanceláře a galerie Northern Photographic Centre. Budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí po požáru v roce 1882 a dnes slouží jako kulturní centrum města Oulu.

Mannerheim Park, Oulu
 

Mannerheim Park, Oulu

Mannerheim Park je malý městský park v oblasti Vanhatulli. Renovace dokončené v roce 2019 změnily vzhled parku a udělaly ho vhodnější pro malé akce. Park je oblíbeným místem pro mnoho lidí a sousedí s budovou Kela. K dispozici je grilovací kiosek a dětské hřiště s houpačkami. Park byl pojmenován po maršálu Mannerheimovi k poctě jeho 75. narozenin v roce 1942.

Oulu Market Hall
 

Oulu Market Hall

Kauppahalli je historická tržnice v centru města Oulu. Nabízí širokou škálu místních produktů, jako jsou ryby, maso, sýry, pečivo a sladkosti. Tržnice se stala oblíbeným místem pro místní i turisty, kteří chtějí ochutnat tradiční finskou kuchyni. Interiér tržnice je moderní a prostorný, s mnoha stoly, kde si můžete vychutnat své pokrmy. Navštivte Kauppahalli a ochutnejte lahodné místní speciality.

Northern Ostrobothnia Museum
 

Northern Ostrobothnia Museum

Severní ostrovní muzeum v Oulu je regionální muzeum, které se zaměřuje na kulturní historii města Oulu a jeho okolí v Severní Ostrobotnii. Nachází se v parku Hupisaaret Islands v čtvrti Myllytulli. Muzeum nabízí fascinující pohled do historie této oblasti a je skvělým místem pro návštěvu pro všechny, kteří se zajímají o místní kulturu a historii.

Oulu - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1781 km
Nejbližší letiště OUL
10 km od centra
Přímý let
~ 2h 30min
Finsko Finsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
OUL
Oulu - The Oulu City Hall in Oulu, Finland, in the evening. The City Hall was designed by Swedish architect J.E.Stenberg in 1885. Weather: −5 °C.
Oulu - The Oulu City Hall in Oulu, Finland, in the evening. The City Hall was designed by Swedish architect J.E.Stenberg in 1885. Weather: −5 °C.Hupisaaret IslandsScience Centre TietomaaCultural Centre ValveMannerheim Park, OuluOulu Market HallNorthern Ostrobothnia Museumwikimedia.orgOulun TaidemuseoAinolan PuistoPohjois-Pohjanmaan museoOulun AutomuseoTietomaa

Počasí jaro

Březen
Max: -1 °C
Min: -8 °C
Duben
Max: 5 °C
Min: -3 °C
Květen
Max: 13 °C
Min: 4 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 21 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 19 °C
Min: 11 °C

Počasí podzim

Září
Max: 13 °C
Min: 7 °C
Říjen
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Listopad
Max: 0 °C
Min: -3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -3 °C
Min: -8 °C
Leden
Max: -5 °C
Min: -12 °C
Únor
Max: -4 °C
Min: -12 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
Gdaňsk
Riga
🤘 Multi-city
👍 2 136 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 18 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 41 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz