Skelleftea - Markstedtska gården. Kvarteret Falken, Skellefteå. John Laurentz 1881, tillbyggnad 1926 Birger Dahlberg

Skelleftea průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Skelleftea

Skellefteå je malebné švédské město ležící na pobřeží Baltického moře. Svým návštěvníkům nabízí čistou přírodu, krásnou architekturu a pohostinnost místních obyvatel. Nezapomeňte navštívit historické centrum města s tradičními dřevěnými domy, kostel sv. Olov a zajímavé muzea. Milovníci přírody ocení okolní národní parky a možnosti pěších túr. Po celodenním objevování si dopřejte chutnou večeři v jedné z místních restaurací se švédskými specialitami.

Evropa
ŠvédskoŠvédsko

Co vidět

Bonnstan
 

Bonnstan

Bonnstan je historická čtvrť města Skelleftea v severním Švédsku. Tato malebná oblast byla založena v 17. století a nabízí návštěvníkům pohled na tradiční dřevěné domy a úzké uličky. Navštivte kostel svatého Ondřeje, který pochází z roku 1778, nebo se projděte po okolních lesích a jezerech. Bonnstan je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat historii a kulturu severního Švédska.

Lejonströmsbron
 

Lejonströmsbron

Lejonströmsbron je malebný most v Skelleftea, který překonává řeku Skellefte. Tento most je oblíbeným místem pro procházky a fotografování díky svému unikátnímu designu. Pokud se nacházíte v této oblasti, určitě navštivte tento zajímavý most a užijte si krásné výhledy na okolní krajinu.

Strandpromenaden i Skellefteå
 

Strandpromenaden i Skellefteå

Skellefteå nabízí návštěvníkům krásnou plážovou promenádu, kde si můžete užít příjemnou procházku podél břehu řeky. Pro milovníky vodních sportů jsou zde ideální podmínky pro kajak, paddleboarding a další aktivity. Vychutnejte si pohled na město ze vzdálenosti a užijte si klidnou atmosféru tohoto místa, které je skvělým útočištěm od ruchu velkoměsta.

Skellefteå museum
 

Skellefteå museum

Muzeum Skellefteå nabízí poutavý pohled do historie města a jeho okolí. Zajímavé výstavy a artefakty z období průmyslové revoluce až po současnost přináší nezapomenutelný zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií. Vstupné je zdarma a personál ochotně poskytne informace o místní historii. Navštivte toto muzeum a prozkoumejte fascinující příběhy Skellefteå.

Skellefteå Landsförsamling
 

Skellefteå Landsförsamling

Skellefteå Landsförsamling je historický kostel v centru města Skelleftea v severním Švédsku. Tento nádherný kostel byl postaven v roce 1846 a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Navštivte tento kostel a prohlédněte si jeho krásnou architekturu a historii. Skellefteå Landsförsamling je nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky historie a architektury.

Vintergatan Mall
 

Vintergatan Mall

Vintergatan Mall je moderní obchodní centrum v centru Skelleftey. Nabízí širokou škálu obchodů, restaurací a zábavních aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Zdejší atmosféra je přátelská a přívětivá, což z návštěvy Vintergatan Mallu činí nezapomenutelný zážitek. Užijte si nakupování, oběd nebo večerní zábavu v tomto moderním a stylovém obchodním centru v srdci Skelleftey.

Skelleftea - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1676 km
Nejbližší letiště SFT
15 km od centra
Přímý let
~ 2h 22min
Švédsko Švédsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
SFT
Skelleftea - Markstedtska gården. Kvarteret Falken, Skellefteå. John Laurentz 1881, tillbyggnad 1926 Birger Dahlberg
Skelleftea - Markstedtska gården. Kvarteret Falken, Skellefteå. John Laurentz 1881, tillbyggnad 1926 Birger DahlbergBonnstanLejonströmsbronStrandpromenaden i SkellefteåSkellefteå museumSkellefteå LandsförsamlingVintergatan MallBoda Borg SkellefteåFolkparken SkellefteåSkellefte stadspark

Počasí jaro

Březen
Max: 0 °C
Min: -7 °C
Duben
Max: 5 °C
Min: -2 °C
Květen
Max: 13 °C
Min: 4 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 21 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 19 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 14 °C
Min: 7 °C
Říjen
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Listopad
Max: 1 °C
Min: -3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -2 °C
Min: -7 °C
Leden
Max: -4 °C
Min: -10 °C
Únor
Max: -3 °C
Min: -10 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

korfu
🌴 Dovolená
👌 9 280 Kč
Pisa
Sardinie
milan
🤘 Multi-city
🔥 2 154 Kč
Turín
✨ Prodloužený víkend
🔥 1 086 Kč
sal
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Pohled na Athény
santorini
🤘 Multi-city
🤩 2 469 Kč
Marseille
⏰ Last minute
👍 886 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz