Kemi - Näkymä Kemiin mereltä päin.

Kemi průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Kemi

Kemi je malebné město v severní části Finska, situováno u ústí řeky Kemijoki do Botnického zálivu. Vyznačuje se svou nezapomenutelnou atmosférou, kterou dotváří krásný přístav a malebné uličky. Navštívit můžete i sněhový hrad a unikátní muzeum ledových soch, které každoročně vzniká v zimním období, anebo se projíždět na ledové pláni na ochočené soby. Kemi je ideální destinací pro milovníky zimních sportů a dobrodružství v srdci divoké finské přírody.

Evropa
FinskoFinsko

Co vidět

Kemi Church
 

Kemi Church

Kemi kostel je jednou z nejvýznamnějších památek města Kemi v severním Finsku. Postaven byl v roce 1902 a jeho architektura je inspirována středověkými kostely. Kostel je známý svými vysokými věžemi a malebným interiérem. Navštivte tento historický kostel a užijte si klid a pohodu v jeho prostorách.

Jalokivigalleria
 

Jalokivigalleria

Kemin Jalokivigalleria (Kemi Gemstone Gallery) je muzeum a galerie s drahokamy, včetně koruny vyrobené pro finského krále a repliky britského císařského korunovačního klenotu. Nachází se v Kemiu a nabízí návštěvníkům fascinující pohled na krásné kameny a jejich historii. Pro milovníky šperků a historie je to určitě skvělá zastávka během cesty.

Sněhový hrad v Kemi
 

Sněhový hrad v Kemi

Sněhový hrad v Kemi je jedním z největších sněhových hradů na světě a je postavený každoročně z místního sněhu. Tento hrad nabízí návštěvníkům neuvěřitelný zážitek plný sněhových soch a ledových místností. Kromě toho zde najdete i výstřední hotel, restauraci a lázně, které jsou také vytesané z ledu a sněhu. Tento hrad je ideální pro milovníky zimních sportů a pro ty, kteří hledají neobvyklé zážitky.

Kemi Indoor Swimming Pool
 

Kemi Indoor Swimming Pool

Kemi Indoor Swimming Pool je ideálním místem pro ty, kteří hledají zábavu a relaxaci. Nachází se v centru města Kemi a nabízí moderní vybavení, včetně tobogánů, saun a vířivek. Pro děti je zde samostatný bazén s atrakcemi. Kromě plavání si můžete užít i lekce aqua fitness nebo si zahrát vodní volejbal. Vstupné je velmi přijatelné a personál je vstřícný a ochotný. Určitě stojí za návštěvu!

Icebreaker Sampo
 

Icebreaker Sampo

Icebreaker Sampo nabízí nezapomenutelný zážitek. Na palubě obrovského ledolamu z 60. let si můžete užít průvodcované prohlídky, arktické plavby a lahodné jídlo. Zažijte jedinečný pocit, jak ledolam rozdrtí led a vy se můžete těšit na nádherné výhledy na arktickou krajinu. Tento zážitek určitě stojí za to!

Kemi Historical Museum
 

Kemi Historical Museum

Kemi Historical Museum je fascinujícím místem, které nabízí pohled na historii města Kemi. Nachází se v centru města a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat mnoho zajímavých exponátů, včetně starých fotografií, dokumentů a předmětů z minulosti. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří chtějí lépe pochopit historii města a zároveň si užít zajímavou procházku po památkách.

Kemi - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1836 km
Nejbližší letiště KEM
4 km od centra
Přímý let
~ 2h 34min
Finsko Finsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
KEM
Kemi - Näkymä Kemiin mereltä päin.
Kemi - Näkymä Kemiin mereltä päin.Kemi ChurchJalokivigalleriaSněhový hrad v KemiKemi Indoor Swimming PoolIcebreaker SampoKemi Historical MuseumSeaside Glass VillasPerämeri National ParkSnowExperience365

Počasí jaro

Březen
Max: -1 °C
Min: -9 °C
Duben
Max: 3 °C
Min: -4 °C
Květen
Max: 12 °C
Min: 3 °C

Počasí léto

Červen
Max: 18 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 20 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 18 °C
Min: 11 °C

Počasí podzim

Září
Max: 13 °C
Min: 6 °C
Říjen
Max: 6 °C
Min: 2 °C
Listopad
Max: 0 °C
Min: -3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -3 °C
Min: -8 °C
Leden
Max: -5 °C
Min: -12 °C
Únor
Max: -5 °C
Min: -12 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Bilbao centrum
porto
🤘 Multi-city
🤩 2 199 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz