Kuopio průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Kuopio

Kuopio, malebné finské město, je ideálním místem pro milovníky přírody a aktivního odpočinku. Prozkoumejte krásné jezero Kallavesi, které nabízí úchvatné scenérie a možnosti vodních sportů. Navštivte národní park Kolovesi a poznejte autentickou finskou krajinu. Nezapomeňte ochutnat tradiční finské speciality jako je karjalanpiirakka a karelský guláš. Prozkoumejte historické centrum s barevnými dřevěnými domy a vydejte se na panoramatickou vyhlídku Puijo, odkud uvidíte celé město a jeho okolí.

FinskoFinsko

Co vidět

Puijo tower
 

Puijo tower

Věž Puijo se nachází na vrcholu stejnojmenného kopce v Kuopiu ve východním Finsku. Otevřena byla v roce 1963 a je vysoká 75 metrů. Na vrcholu se nachází rotační restaurace s 100 místy. Věž byla první v severních zemích s rotační restaurací. V restauraci se inspiroval Erkki Lindfors, starosta Tampere, který dostal nápad postavit podobnou věž v jeho domovském městě, což vedlo k věži Näsinneula, která byla otevřena v roce 1971. Věž Puijo již navštívilo více než 5,5 milionů turistů.

VB Photographic Center
 

VB Photographic Center

VB Fotografické centrum v Kuopiu je největším centrem svého druhu ve Finsku. Toto centrum nabízí nejen výstavy a workshopy, ale také knihovnu a galerii s více než 40 000 fotografiemi. Je to ideální místo pro milovníky fotografie, kteří chtějí objevovat nové umělecké směry a techniky. Navštivte VB Fotografické centrum a nechte se inspirovat krásou fotografií.

Snellman Park
 

Snellman Park

Snellman Park v Kuopiu je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Tento park se nachází v centru města a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Můžete si zde užít piknik s rodinou a přáteli nebo se projít po parku a obdivovat krásné květiny a zelené plochy. Pro milovníky sportu jsou zde k dispozici různé sportovní aktivity. Snellman Park je ideálním místem pro odpočinek a zábavu pro všechny návštěvníky Kuopia.

RIISA- Orthodox Church Museum of Finland
 

RIISA- Orthodox Church Museum of Finland

RIISA - Muzeum pravoslavné církve Finska je specializované muzeum nacházející se ve městě Kuopio. Zaměřuje se na výzkum, ochranu a archivaci vizuálního a hmatatelného kulturního dědictví finské pravoslavné církve. Muzeum nabízí rozmanité sbírky, které zahrnují mimo jiné ikony, liturgické předměty, knihy a fotografie. Pro milovníky historie a kultury je toto muzeum skvělým místem k návštěvě.

Old Kuopio Museum
 

Old Kuopio Museum

Staré muzeum Kuopio nabízí fascinující pohled na historii města. Nachází se v historické budově, která kdysi sloužila jako škola. Muzeum se zaměřuje na život a kulturu obyvatel Kuopia v minulosti, s výstavami, které zahrnují archeologické nálezy, fotografie a artefakty. Pro turisty, kteří chtějí lépe pochopit historii města, je to skvělé místo k návštěvě.

Kuopio Market
 

Kuopio Market

Kuopio Market je živoucím venkovním trhem, který hostí prodejce čerstvého ovoce, zeleniny, květin a mnoho dalšího. Trh je otevřen od roku 1818 a je oblíbeným místem pro místní i návštěvníky. Najdete zde širokou škálu produktů, které jsou k dispozici za velmi přijatelné ceny. Pokud hledáte autentický zážitek v Kuopiu, neváhejte navštívit tento trh.

Kuopio - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1635 km
Nejbližší letiště KUO
13 km od centra
Přímý let
~ 2h 19min
Finsko Finsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
KUO

Počasí jaro

Březen
Max: -1 °C
Min: -7 °C
Duben
Max: 6 °C
Min: -1 °C
Květen
Max: 15 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 20 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 14 °C
Min: 7 °C
Říjen
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Listopad
Max: 0 °C
Min: -3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -3 °C
Min: -9 °C
Leden
Max: -5 °C
Min: -12 °C
Únor
Max: -4 °C
Min: -12 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 4 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 26 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
kaunas
✨ Víkendovka
👌 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz