Joensuu - Evangelical-Lutheran Church, Joensuu, Finland

Joensuu průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Joensuu

Joensuu je malebné finské město ležící na severovýchodě země u jezera Pielinen. Toto klidné město je proslulé svou pohostinností, bohatou kulturou a přírodními krásami. Návštěvníci si mohou užít procházky po historickém centru s tradičními dřevěnými domy, návštěvu místního uměleckého muzea, nebo vyrazit na jednu z mnoha naučných stezek v okolí. V zimě se nabízí také možnost lyžování či procházky na sněžnicích po zasněžené krajině. Joensuu je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou spojenou s poznáváním finských tradic.

FinskoFinsko

Co vidět

Botania
 

Botania

Botanická zahrada Botania v Joensuu je ideálním místem pro milovníky rostlin a motýlů. Tropické rostliny a teploty vás vtáhnou do světa exotických zemí. V tropické sekci vás přivítají obyvatelé tropů, jako je síťovanec bělokorunkatý Juuso a amazonské papoušky Lasse a Ilmari. V různých obdobích roku můžete vidět desítky druhů tropických motýlů v různých stádiích vývoje. Botania také nabízí průvodcovské prohlídky po předchozí rezervaci. Venkovní zahrada je otevřena během otevírací doby a vstup je zdarma. Můžete si tu klidně piknikovat pod stromy.

Joensuu Art Museum
 

Joensuu Art Museum

Joensuu Art Museum, známé také jako Joensuun Taidemuseo Onni, se nachází v centru města Joensuu. Toto muzeum umění nabízí návštěvníkům rozmanitou sbírku finského umění od 19. století až po současnost. Kromě trvalých expozic zde najdete také dočasné výstavy a kulturní akce. Joensuu Art Museum je skvělým místem pro milovníky umění, kteří chtějí objevovat finskou kulturu a historii.

Taitokortteli
 

Taitokortteli

Taitokortteli je stará čtvrť dřevěných domů v centru Joensuu. V této čtvrti řemesel a kultury najdete kavárnu Kauppaneuvos, řemeslné centrum, butiky a různé výstavy a akce. Je otevřen celoročně. Tento malebný kousek historie je skvělým místem pro milovníky umění a řemesel, kteří hledají autentický zážitek z finské kultury.

Joensuu Church
 

Joensuu Church

Kostel Joensuu se nachází v centru Joensuu v severní Karelii ve Finsku. Byl postaven v roce 1903 a navržen finským architektem kostelů Josefem Stenbäckem. Architektonicky představuje gotický styl, ale má také prvky národně romantického stylu. Vysoká věž v severovýchodním rohu je zvonice a v nižší jihozápadní věži je varhany, které byly postaveny v roce 1969 v orgánové továrně v Kangasale a mají 36 stop. Kostel má 1000 míst k sezení. Oltářní obraz se nazývá Ukřižování Ježíše a namaloval ho Ilmari Launis v roce 1910.

Sculpture Susi Kosiomatkalla
 

Sculpture Susi Kosiomatkalla

Socha Susi Kosiomatkalla je umělecký klenot města Joensuu. Tato abstraktní socha byla vytvořena finským sochařem Kauko Räsänenem v roce 1979 a najdete ji v blízkosti centra města. Její neobvyklý tvar a materiál (beton) přitahují pozornost a nabízejí zábavnou zastávku pro fotografy a turisty. Socha Susi Kosiomatkalla je určitě nezapomenutelným prvkem při návštěvě Joensuu.

Honkaniemi Beach
 

Honkaniemi Beach

Honkaniemi Beach v Joensuu je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a příjemné místo pro koupání a relaxaci. Pláž je obklopena krásnou přírodou a nabízí čistou vodu a písek. Je ideální pro rodiny s dětmi, ale také pro ty, kteří si chtějí užít vodní sporty. K dispozici jsou také venkovní sprchy a toalety. Nezapomeňte si přinést s sebou piknikový koš a užijte si den na pláži.

Joensuu - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1674 km
Nejbližší letiště JOE
10 km od centra
Přímý let
~ 2h 22min
Finsko Finsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
JOE
Joensuu - Evangelical-Lutheran Church, Joensuu, Finland
Joensuu - Evangelical-Lutheran Church, Joensuu, FinlandBotaniaJoensuu Art MuseumTaitokortteliJoensuu ChurchSculpture Susi KosiomatkallaHonkaniemi BeachUtransaari/ The Utra IslandUtra BeachJoensuu AreenaVirkistysuimala VesikkoNorth Karelian Museum

Počasí jaro

Březen
Max: -1 °C
Min: -7 °C
Duben
Max: 6 °C
Min: -2 °C
Květen
Max: 15 °C
Min: 5 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 20 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 14 °C
Min: 7 °C
Říjen
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Listopad
Max: 0 °C
Min: -4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -3 °C
Min: -9 °C
Leden
Max: -5 °C
Min: -12 °C
Únor
Max: -4 °C
Min: -12 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 4 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 26 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
kaunas
✨ Víkendovka
👌 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz