Joensuu - Evangelical-Lutheran Church, Joensuu, Finland

Joensuu - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 11 míst, které musíš určitě navštívit v Joensuu.

Joensuu - co musíš vidět

Botania
 

Botania

Botanická zahrada Botania v Joensuu je ideálním místem pro milovníky rostlin a motýlů. Tropické rostliny a teploty vás vtáhnou do světa exotických zemí. V tropické sekci vás přivítají obyvatelé tropů, jako je síťovanec bělokorunkatý Juuso a amazonské papoušky Lasse a Ilmari. V různých obdobích roku můžete vidět desítky druhů tropických motýlů v různých stádiích vývoje. Botania také nabízí průvodcovské prohlídky po předchozí rezervaci. Venkovní zahrada je otevřena během otevírací doby a vstup je zdarma. Můžete si tu klidně piknikovat pod stromy.

Joensuu Art Museum
 

Joensuu Art Museum

Joensuu Art Museum, známé také jako Joensuun Taidemuseo Onni, se nachází v centru města Joensuu. Toto muzeum umění nabízí návštěvníkům rozmanitou sbírku finského umění od 19. století až po současnost. Kromě trvalých expozic zde najdete také dočasné výstavy a kulturní akce. Joensuu Art Museum je skvělým místem pro milovníky umění, kteří chtějí objevovat finskou kulturu a historii.

Taitokortteli
 

Taitokortteli

Taitokortteli je stará čtvrť dřevěných domů v centru Joensuu. V této čtvrti řemesel a kultury najdete kavárnu Kauppaneuvos, řemeslné centrum, butiky a různé výstavy a akce. Je otevřen celoročně. Tento malebný kousek historie je skvělým místem pro milovníky umění a řemesel, kteří hledají autentický zážitek z finské kultury.

Joensuu Church
 

Joensuu Church

Kostel Joensuu se nachází v centru Joensuu v severní Karelii ve Finsku. Byl postaven v roce 1903 a navržen finským architektem kostelů Josefem Stenbäckem. Architektonicky představuje gotický styl, ale má také prvky národně romantického stylu. Vysoká věž v severovýchodním rohu je zvonice a v nižší jihozápadní věži je varhany, které byly postaveny v roce 1969 v orgánové továrně v Kangasale a mají 36 stop. Kostel má 1000 míst k sezení. Oltářní obraz se nazývá Ukřižování Ježíše a namaloval ho Ilmari Launis v roce 1910.

Sculpture Susi Kosiomatkalla
 

Sculpture Susi Kosiomatkalla

Socha Susi Kosiomatkalla je umělecký klenot města Joensuu. Tato abstraktní socha byla vytvořena finským sochařem Kauko Räsänenem v roce 1979 a najdete ji v blízkosti centra města. Její neobvyklý tvar a materiál (beton) přitahují pozornost a nabízejí zábavnou zastávku pro fotografy a turisty. Socha Susi Kosiomatkalla je určitě nezapomenutelným prvkem při návštěvě Joensuu.

Honkaniemi Beach
 

Honkaniemi Beach

Honkaniemi Beach v Joensuu je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a příjemné místo pro koupání a relaxaci. Pláž je obklopena krásnou přírodou a nabízí čistou vodu a písek. Je ideální pro rodiny s dětmi, ale také pro ty, kteří si chtějí užít vodní sporty. K dispozici jsou také venkovní sprchy a toalety. Nezapomeňte si přinést s sebou piknikový koš a užijte si den na pláži.

Utransaari/ The Utra Island
 

Utransaari/ The Utra Island

Utransaari/ The Utra Island je největší ostrov v jezeře Pyhäselkä a je oblíbeným místem pro rekreaci a turistiku. Nachází se nedaleko Joensuu a je snadno dostupný trajektem. Ostrov nabízí krásné pláže, cyklostezky a turistické stezky. Pro milovníky přírody je zde mnoho možností k pozorování ptáků a procházek v lese. Utransaari je ideálním místem pro rodinnou dovolenou nebo romantický výlet.

Utra Beach
 

Utra Beach

Utra Beach je jednou z nejkrásnějších pláží ve městě Joensuu. Nachází se na břehu jezera Pielinen a nabízí návštěvníkům nejen koupání a opalování, ale také krásné výhledy na okolní krajinu. Pláž je oblíbeným místem pro pikniky a grilování, a také hostí různé kulturní akce. Utra Beach je ideální pro rodiny s dětmi i pro ty, kteří si chtějí odpočinout od rušného městského života.

Joensuu Areena
 

Joensuu Areena

Joensuu Areena je multifunkční aréna v centru finského města Joensuu. Tato moderní aréna nabízí širokou škálu kulturních a sportovních akcí, včetně koncertů, hokejových utkání a výstav. Joensuu Areena je také domovským stadionem místního hokejového týmu, Jokipojat. Aréna má kapacitu až 5 600 diváků a poskytuje moderní vybavení pro všechny návštěvníky.

Virkistysuimala Vesikko
 

Virkistysuimala Vesikko

Virkistysuimala Vesikko je moderní plavecký komplex v Joensuu, který nabízí nejen bazény, ale i saunu, parní lázeň a relaxační zóny. V létě je otevřen venkovní bazén s tobogánem a dětským bazénem. Pro sportovce jsou k dispozici fitness centrum a hala na squash. Vesikko je ideálním místem pro rodiny s dětmi i pro ty, kteří chtějí zrelaxovat po náročném dni.

North Karelian Museum
 

North Karelian Museum

North Karelian Museum je fascinující muzeum v centru Joensuu, které nabízí návštěvníkům pohled na historii a kulturu regionu. Muzeum se skládá z několika stálých výstav, které představují život a tradice místních obyvatel, stejně jako dočasné výstavy zaměřené na různá témata. Pro milovníky historie a kultury je to nevynechatelná zastávka při návštěvě Joensuu.

Mapa

⭐ Vše (11)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Joensuu s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz