Joensuu - Evangelical-Lutheran Church, Joensuu, Finland

Prodloužený víkend Joensuu

Plánujete prodloužený víkend do destinace Joensuu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Joensuu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Joensuu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Botania, Joensuu Art Museum, Taitokortteli a mnoho dalších. Joensuu se nachází ve Finsku přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Joensuu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
FinskoFinsko

Rychlý přehled

Stát
Finsko
Letiště
1 letiště (JOE)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Joensuu - 11 míst co vidět .

 • Botania
   

  Botania

  Botanická zahrada Botania v Joensuu je ideálním místem pro milovníky rostlin a motýlů. Tropické rostliny a teploty vás vtáhnou do světa exotických zemí. V tropické sekci vás přivítají obyvatelé tropů, jako je síťovanec bělokorunkatý Juuso a amazonské papoušky Lasse a Ilmari. V různých obdobích roku můžete vidět desítky druhů tropických motýlů v různých stádiích vývoje. Botania také nabízí průvodcovské prohlídky po předchozí rezervaci. Venkovní zahrada je otevřena během otevírací doby a vstup je zdarma. Můžete si tu klidně piknikovat pod stromy.

 • Joensuu Art Museum
   

  Joensuu Art Museum

  Joensuu Art Museum, známé také jako Joensuun Taidemuseo Onni, se nachází v centru města Joensuu. Toto muzeum umění nabízí návštěvníkům rozmanitou sbírku finského umění od 19. století až po současnost. Kromě trvalých expozic zde najdete také dočasné výstavy a kulturní akce. Joensuu Art Museum je skvělým místem pro milovníky umění, kteří chtějí objevovat finskou kulturu a historii.

 • Taitokortteli
   

  Taitokortteli

  Taitokortteli je stará čtvrť dřevěných domů v centru Joensuu. V této čtvrti řemesel a kultury najdete kavárnu Kauppaneuvos, řemeslné centrum, butiky a různé výstavy a akce. Je otevřen celoročně. Tento malebný kousek historie je skvělým místem pro milovníky umění a řemesel, kteří hledají autentický zážitek z finské kultury.

 • Joensuu Church
   

  Joensuu Church

  Kostel Joensuu se nachází v centru Joensuu v severní Karelii ve Finsku. Byl postaven v roce 1903 a navržen finským architektem kostelů Josefem Stenbäckem. Architektonicky představuje gotický styl, ale má také prvky národně romantického stylu. Vysoká věž v severovýchodním rohu je zvonice a v nižší jihozápadní věži je varhany, které byly postaveny v roce 1969 v orgánové továrně v Kangasale a mají 36 stop. Kostel má 1000 míst k sezení. Oltářní obraz se nazývá Ukřižování Ježíše a namaloval ho Ilmari Launis v roce 1910.

 • Sculpture Susi Kosiomatkalla
   

  Sculpture Susi Kosiomatkalla

  Socha Susi Kosiomatkalla je umělecký klenot města Joensuu. Tato abstraktní socha byla vytvořena finským sochařem Kauko Räsänenem v roce 1979 a najdete ji v blízkosti centra města. Její neobvyklý tvar a materiál (beton) přitahují pozornost a nabízejí zábavnou zastávku pro fotografy a turisty. Socha Susi Kosiomatkalla je určitě nezapomenutelným prvkem při návštěvě Joensuu.

Počasí Joensuu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Joensuu

K cestě do destinace Joensuu lze využít 1 letiště.

Joensuu - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz