Jyvaskylan - View from Vesilinna to Jyväskylä centrum. Jyväsjärvi (lake) and Kuokkala Bridge is on a background.

Jyvaskylan průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Jyvaskylan

Jyväskylä je malebné finské město ležící mezi jezery ve střední části země. Je známé jako centrum vzdělávání a kultury, neboť se zde nachází univerzita a několik muzeí. Navštívit můžete také Alvar Aalto muzeum, kde se seznámíte s dílem tohoto slavného finského architekta. V okolí Jyväskylä naleznete nádherné jezery a lesy pro pěší túry, stejně jako zimní sporty. Strávit večer můžete v místních kavárnách nebo ochutnat finskou kuchyni v tradičních restauracích.

Evropa
FinskoFinsko

Co vidět

Finnish air defence center between 1950s and 1980s. Photographed in the Finnish Air Force signals museum.
 

Finnish Air Force Museum

Finské muzeum letectva, Suomen Ilmavoimamuseo, je pro všechny nadšence letectví naprostou nutností. Nabízí skutečné letouny používané Finským letectvem i modely letadel. Toto vzrušující muzeum určitě stojí za návštěvu v Jyväskylänu.

Alvar Aalto Museum
 

Alvar Aalto Museum

Alvar Aalto Museum je muzeum věnované životu a dílu Alvara Aalta, slavného zástupce moderní architektury. Nachází se v Jyväskylänu a nabízí fascinující pohled na jeho práci. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o architekturu a design. Navštivte toto místo a objevte geniální práci jednoho z nejvýznamnějších architektů 20. století.

Struveho geodetický oblouk
 

Struveho geodetický oblouk

Struveho geodetický oblouk je unikátní technickou památkou, která se táhne přes deset zemí od Norska po Ukrajinu. Tento systém 265 triangulačních bodů byl vytvořen v letech 1816–1855 ruským vědcem Friedrichem Struvem s cílem zjistit přesné rozměry Země pomocí poledníku. Každý bod je označen kamennou krychlí, která byla zapuštěna do země. V roce 2005 byl Struveho geodetický oblouk zapsán na seznam světového dědictví UNESCO pro svůj význam v geodézii a mezinárodní vědecké spolupráci.

Jyväskylská univerzita
 

Jyväskylská univerzita

Jyväskylská univerzita je prestižní vzdělávací instituce v Jyväskylä, Finsko. S více než 14 000 studenty na svých programech je to jedna z největších univerzit ve Finsku. Kampus univerzity je domovem mnoha budov navržených světoznámými architekty jako je Alvar Aalto a Arto Sipinen. Univerzita má původ v první finsky mluvící učitelské škole, založené v roce 1863. Dnes je univerzita známá pro své vynikající výzkumné programy a moderní vzdělávací přístup.

Säynätsalo Town Hall
 

Säynätsalo Town Hall

Säynätsalo Town Hall je multifunkční budova, skládající se ze dvou hlavních budov uspořádaných kolem centrálního dvora; radnice ve tvaru písmene U a městská knihovna s administrativními kancelářemi a byty. Budovu navrhl finský architekt Alvar Aalto pro obec Säynätsalo ve středním Finsku. Aalto dostal zakázku po vítězství v soutěži v roce 1949 a budova byla dokončena v prosinci 1951. Radnice je považována za jednu z nejdůležitějších staveb, které Aalto navrhl v průběhu své kariéry.

Experimental house by Alvar Aalto in Muuratsalo, Jyväskylä, Finland
 

Experimental House

Muuratsalon Koetalo je letním domem vynikajícího architekta Alvara Aalta. Tento okouzlující a hravý objekt nikdy neomrzí. Nachází se v Jyväskylänu a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Interiér je elegantní a moderní, s mnoha originálními prvky, které jsou typické pro Aaltovu tvorbu. Muuratsalon Koetalo je skvělým místem pro milovníky architektury a umění.

Jyvaskylan - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1519 km
Nejbližší letiště JYV
17 km od centra
Přímý let
~ 2h 11min
Finsko Finsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
JYV
Jyvaskylan - View from Vesilinna to Jyväskylä centrum. Jyväsjärvi (lake) and Kuokkala Bridge is on a background.
Jyvaskylan - View from Vesilinna to Jyväskylä centrum. Jyväsjärvi (lake) and Kuokkala Bridge is on a background.Finnish air defence center between 1950s and 1980s. Photographed in the Finnish Air Force signals museum.Alvar Aalto MuseumStruveho geodetický obloukJyväskylská univerzitaSäynätsalo Town HallExperimental house by Alvar Aalto in Muuratsalo, Jyväskylä, FinlandNero StairsTourujoki nature trailMäki-Matti Family ParkKuokkala Bridge

Počasí jaro

Březen
Max: 0 °C
Min: -7 °C
Duben
Max: 7 °C
Min: -1 °C
Květen
Max: 15 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 20 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 14 °C
Min: 7 °C
Říjen
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Listopad
Max: 1 °C
Min: -3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -3 °C
Min: -8 °C
Leden
Max: -4 °C
Min: -10 °C
Únor
Max: -4 °C
Min: -11 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 46 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz