Jyvaskylan - View from Vesilinna to Jyväskylä centrum. Jyväsjärvi (lake) and Kuokkala Bridge is on a background.

Prodloužený víkend Jyvaskylan

Plánujete prodloužený víkend do destinace Jyvaskylan? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Jyvaskylan

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Jyvaskylan na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Finnish Air Force Museum, Alvar Aalto Museum, Struveho geodetický oblouk a mnoho dalších. Jyvaskylan se nachází ve Finsku přibližně 2h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Jyvaskylan je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
FinskoFinsko

Rychlý přehled

Stát
Finsko
Letiště
1 letiště (JYV)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Jyvaskylan - 10 míst co vidět .

 • Finnish air defence center between 1950s and 1980s. Photographed in the Finnish Air Force signals museum.
   

  Finnish Air Force Museum

  Finské muzeum letectva, Suomen Ilmavoimamuseo, je pro všechny nadšence letectví naprostou nutností. Nabízí skutečné letouny používané Finským letectvem i modely letadel. Toto vzrušující muzeum určitě stojí za návštěvu v Jyväskylänu.

 • Alvar Aalto Museum
   

  Alvar Aalto Museum

  Alvar Aalto Museum je muzeum věnované životu a dílu Alvara Aalta, slavného zástupce moderní architektury. Nachází se v Jyväskylänu a nabízí fascinující pohled na jeho práci. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o architekturu a design. Navštivte toto místo a objevte geniální práci jednoho z nejvýznamnějších architektů 20. století.

 • Struveho geodetický oblouk
   

  Struveho geodetický oblouk

  Struveho geodetický oblouk je unikátní technickou památkou, která se táhne přes deset zemí od Norska po Ukrajinu. Tento systém 265 triangulačních bodů byl vytvořen v letech 1816–1855 ruským vědcem Friedrichem Struvem s cílem zjistit přesné rozměry Země pomocí poledníku. Každý bod je označen kamennou krychlí, která byla zapuštěna do země. V roce 2005 byl Struveho geodetický oblouk zapsán na seznam světového dědictví UNESCO pro svůj význam v geodézii a mezinárodní vědecké spolupráci.

 • Jyväskylská univerzita
   

  Jyväskylská univerzita

  Jyväskylská univerzita je prestižní vzdělávací instituce v Jyväskylä, Finsko. S více než 14 000 studenty na svých programech je to jedna z největších univerzit ve Finsku. Kampus univerzity je domovem mnoha budov navržených světoznámými architekty jako je Alvar Aalto a Arto Sipinen. Univerzita má původ v první finsky mluvící učitelské škole, založené v roce 1863. Dnes je univerzita známá pro své vynikající výzkumné programy a moderní vzdělávací přístup.

 • Säynätsalo Town Hall
   

  Säynätsalo Town Hall

  Säynätsalo Town Hall je multifunkční budova, skládající se ze dvou hlavních budov uspořádaných kolem centrálního dvora; radnice ve tvaru písmene U a městská knihovna s administrativními kancelářemi a byty. Budovu navrhl finský architekt Alvar Aalto pro obec Säynätsalo ve středním Finsku. Aalto dostal zakázku po vítězství v soutěži v roce 1949 a budova byla dokončena v prosinci 1951. Radnice je považována za jednu z nejdůležitějších staveb, které Aalto navrhl v průběhu své kariéry.

Počasí Jyvaskylan

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Jyvaskylan

K cestě do destinace Jyvaskylan lze využít 1 letiště.

Jyvaskylan - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Varna
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👍 1 159 Kč
Banja Luka
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 880 Kč

Srpnové letenky na Ibizu

Španělsko
Před 38 hodinami
hurghada
🌴 Dovolená
👍 12 490 Kč
londyn
Edinburgh- výhled
🤘 Multi-city
🔥 2 343 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz