Lappeenranta - Лаппеенранта. Кирха св.Марии

Lappeenranta průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Lappeenranta

Lappeenranta je malebné finské město, které se rozkládá na březích jezera Saimaa. Toto město je ideální destinací pro milovníky přírody, kultury a historie. Navštivte pevnost Lappeenranta, ponořte se do finské historie v Muzeu Jižní Karélie nebo si užijte klidné chvíle v parku Esplanade. Nenechte si ujít plavbu po jezeře Saimaa a ochutnejte místní speciality ve finských restauracích. Lappeenranta vám nabídne nezapomenutelný zážitek v srdci Finska.

Evropa
FinskoFinsko

Co vidět

South Karelia Museum
 

South Karelia Museum

Museum se zaměřuje na historii města Lappeenranta a jeho sesterských měst Käkisalmi a Vyborg. Muzeum sídlí v masivních budovách z šedého kamene, které byly dříve skladištěm děl. Tyto neoklasicistní budovy vyčnívají ze svého okolí, protože byly postaveny z místního kamenného materiálu, který má vysokou koncentraci vápna. Budovy byly dokončeny na počátku 19. století.

Lappeenranta Fortress
 

Lappeenranta Fortress

Lappeenranta Fortress je komplex pevnosti z 18. století, který nyní slouží jako muzea, restaurace, obchody, divadlo a mnoho dalšího. Nachází se v městě Lappeenranta a nabízí skvělý zážitek pro turisty i místní obyvatele. Pevnost je skvělým místem pro poznávání historie a kultury této oblasti. Navštivte toto místo a užijte si krásné výhledy a kulturní zážitky.

Lappeenranta Museum of Art
 

Lappeenranta Museum of Art

Lappeenranta Museum of Art je umělecké muzeum nacházející se v pevnosti Linnoitus. Stálá expozice moderních obrazů od karelských a jiných finských umělců je doplněna velkým prostorem pro dočasné výstavy, často s místními umělci. Muzeum nabízí skvělý zážitek pro milovníky umění a historie.

The Wolkoff House Museum
 

The Wolkoff House Museum

Wolkoff House Museum v Lappeenrantě je unikátní příklad tradičního finského venkovského domu z 19. století. Dům byl původně postaven pro místního obchodníka a jeho rodinu, ale později sloužil jako ubytování pro dělníky. Dnes slouží jako muzeum, které přináší návštěvníkům pohled do minulosti a ukazuje, jak se lidé v této oblasti živili a bydleli. V muzeu se nachází mnoho zajímavých exponátů, jako například staré nástroje a nábytek.

Sandcastle Lappeenranta
 

Sandcastle Lappeenranta

Sandcastle Lappeenranta je největší pískovcový hrad na světě a nachází se v Lappeenrantě. Tento ohromující hrad byl postaven v roce 1987 a je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Nabízí nejen krásné výhledy na město a okolní krajinu, ale také různé zábavné aktivity pro celou rodinu. Navštivte Sandcastle Lappeenranta a užijte si nezapomenutelný zážitek!

Lauritsala Church
 

Lauritsala Church

Kostel Lauritsala je evangelicko-luterský kostel v oblasti Lauritsala v Lappeenrantě. Kostel byl otevřen v prosinci 1969. Modernistický betonový design vytvořili architekt Toivo Korhonen a architektonický student Jaakko Laapotti. Základem designu je rovnostranný trojúhelník symbolizující Svatou Trojici. Kostel Lauritsala je krásnou stavbou, kterou stojí za to navštívit při cestě do Finska.

Lappeenranta - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1491 km
Nejbližší letiště LPP
3 km od centra
Přímý let
~ 2h 9min
Finsko Finsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
LPP
Lappeenranta - Лаппеенранта. Кирха св.Марии
Lappeenranta - Лаппеенранта. Кирха св.МарииSouth Karelia MuseumLappeenranta FortressLappeenranta Museum of ArtThe Wolkoff House MuseumSandcastle LappeenrantaLauritsala ChurchOld ParkMyllysaari Family ParkRaatihuoneen Puisto

Počasí jaro

Březen
Max: 0 °C
Min: -6 °C
Duben
Max: 7 °C
Min: 0 °C
Květen
Max: 16 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 21 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Říjen
Max: 8 °C
Min: 3 °C
Listopad
Max: 2 °C
Min: -2 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -2 °C
Min: -7 °C
Leden
Max: -4 °C
Min: -9 °C
Únor
Max: -3 °C
Min: -10 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Pisa
Malta - zátoka
Katánie
🤘 Multi-city
😎 1 895 Kč
Kodan - Nyhavn
✨ Prodloužený víkend
😍 718 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz