Tartu - Ruins of Tartu Cathedral.

Tartu průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Tartu

Tartu, druhé největší estonské město, je známé svou historií a univerzitní atmosférou. Prozkoumejte starobylé uličky a navštivte obrannou pevnost Tarbatu ve čtvrti Toome Hill. Užijte si atmosféru místních kaváren a restaurací, navštivte založenou roku 1632 Tartuskou univerzitu a choděte po nejstarším mostě v Estonsku, přes řeku Emajõgi. Tartu je město plné kouzel, které hravě spojuje minulost s moderním životem a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

EstonskoEstonsko

Co vidět

Tartu Toy Museum
 

Tartu Toy Museum

Muzeum hraček v Tartu je největší hračkářské muzeum v Pobaltí. Nachází se v jedné z nejstarších dřevěných budov v Tartu a nabízí více než 5000 exponátů, včetně interaktivních hraček a herny pro děti. V roce 2005 byla otevřena výstava filmových loutek, která představuje loutky z estonských filmů posledních 50 let. Muzeum je ideálním místem pro rodinný výlet, který zaujme nejen děti, ale i dospělé.

Estonian National Museum
 

Estonian National Museum

Estonian National Museum v Tartu je muzeum věnovaný dědictví folkloristy Jakoba Hurta, estonské etnografii a lidovému umění. Muzeum sleduje historii, život a tradice estonského lidu, prezentuje kulturu a historii dalších finno-ugorských národů a menšin v Estonsku. Má komplexní výstavu tradičních estonských národních kostýmů z celé země. Výstava zahrnuje také řadu dalších řemesel od ručně tkaných koberců po lněné ubrusy. Budova muzea je také architektonickým skvostem a stojí na bývalém sovětském letišti.

Muzeum umění Tartu
 

Muzeum umění Tartu

Muzeum umění Tartu je největší muzeum umění v jižním Estonsku. Nachází se v historické budově v centru města Tartu. Sbírka obsahuje kolem 23 000 uměleckých děl od estonských i zahraničních umělců, kteří jsou s Estonskem spojeni. Kromě stálé expozice nabízí muzeum také dočasné výstavy ve spolupráci s estonskými a zahraničními muzei a galeriemi. Pokud hledáte orientační bod, raději se neohlížejte na tuto budovu, protože způsobila subsidence způsobená nedalekou řekou Emajõgi.

Estonian Sports and Olympic Museum
 

Estonian Sports and Olympic Museum

Estonian Sports and Olympic Museum v Tartu je největším sportovním muzeem v Pobaltí. Založeno bylo v roce 1963 a modernizováno v roce 2001. Kromě oslav estonské olympijské excellence nabízí muzeum interaktivní zážitky pro návštěvníky. Můžete si vyzkoušet jízdu na stacionárním kole, testovat svou sílu v interaktivním souboji sil nebo se stát virtuálním rallyovým jezdcem. Muzeum se nachází na ulici Rüütli v Tartu, Estonsko.

University of Tartu History Museum
 

University of Tartu History Museum

Muzeum historie Univerzity v Tartu je největším muzeem v Tartu a nachází se v historické katedrále. Muzeum se skládá ze tří částí: muzea v katedrále, muzea v Tartu Old Observatory a muzea umění Univerzity v Tartu. Uvnitř muzea najdete mnoho zajímavých exponátů, které dokumentují studentský život v Tartu. Začněte tím, že se vyvezete historickým výtahem z 20. let do nejvyššího patra a postupně se sestupujete dolů. Děti si oblíbí "Kabinet šíleného vědce", kde se mohou sami zapojit do vědeckých experimentů.

Old Observatory
 

Old Observatory

Stará observatoř v Tartu, známá také jako Tartu Observatory, je muzeum a památka na dobu, kdy Tartu byla jednou z nejvýznamnějších observatoří na světě. Postavena byla v roce 1810 a do roku 1964 zde probíhala výzkumná činnost. Nyní slouží jako muzeum a patří k Muzeu univerzity v Tartu. Pro fanoušky astronomie a historie vědeckých objevů je toto místo nevynechatelné, zejména díky expozicím a interaktivním výukovým prostředkům.

Tartu - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1218 km
Nejbližší letiště TAY
8 km od centra
Přímý let
~ 1h 48min
Estonsko Estonsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
TAY
Tartu - Ruins of Tartu Cathedral.
Tartu - Ruins of Tartu Cathedral.Tartu Toy MuseumEstonian National MuseumMuzeum umění TartuEstonian Sports and Olympic MuseumUniversity of Tartu History MuseumOld ObservatoryAHHAA Science CentreTartu CathedralDevil's BridgeAngel's BridgeBotanical Garden of the University of TartuKGB Cells Museum

Počasí jaro

Březen
Max: 2 °C
Min: -4 °C
Duben
Max: 10 °C
Min: 1 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 5 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 21 °C
Min: 11 °C

Počasí podzim

Září
Max: 16 °C
Min: 7 °C
Říjen
Max: 10 °C
Min: 4 °C
Listopad
Max: 3 °C
Min: -1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 0 °C
Min: -4 °C
Leden
Max: -2 °C
Min: -6 °C
Únor
Max: -2 °C
Min: -7 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rhodos z výšky
✈️ Zpátečka
🔥 1 633 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč

Jarní letenky na Sardinii

Itálie
Před 45 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz