Pohled na estoské hlavní město Tallin

Tallinn průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Tallinn

Estonská metropole Tallinn leží na severním pobřeží Estonska u Finského zálivu, zhruba 80 km na jih od Helsinek. Centrum Tallinnu má středověké historické jádro, které je od roku 1997 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. V roce 2011 byl Tallinn také Evropským městem kultury. Dominantou města je gotický kostel sv. Olafa.

Evropa
EstonskoEstonsko

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 950 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 480 Kč / lůžko

Co vidět

Kadriorg Palace, Tallinn, Estonia
 

Kadriorg Art Museum

Kadriorg Art Museum v Tallinnu patří k nejinspirativnějším galeriím věnovaným západní i ruskému umění od 16. do 20. století. Nachází se v extravagantním Kadriorg Palace, který je považován za umělecké dílo samotné. Palác byl postaven jako dar ruského cara Petra Velikého jeho manželce Kateřině a navržen italským architektem Niccolo Michettim v barokním stylu. Dnes zde můžete vidět expozice zahraničního umění, zatímco estonská tvorba od 18. století je vystavována v blízkém Kumu.

Estonian Open Air Museum
 

Estonian Open Air Museum

Estonian Open Air Museum v Tallinnu je živým rekonstrukcí venkovského a rybářského vesničky z 18. století. Na ploše 72 hektarů se nachází 80 budov, včetně kostela, hostince, školy, mlýnů, hasičské stanice a dvanácti statků. Muzeum bylo založeno v roce 1957 a představuje 68 venkovských domů, které byly shromážděny ze severního, jižního a západního Estonska. Kromě statků jsou zde vystaveny i veřejné budovy, které představují přehled estonské venkovské architektury posledních dvou století.

Viru Gate
 

Viru Gate

Brány Viru v Tallinnu jsou impozantním vstupem do Starého města, které se nachází na východní straně městské zdi. Tyto brány byly postaveny v 14. století a věže stojící dodnes jsou jen částí původní stavby. Hlavní věž bran byla postavena v roce 1345-1355. Dnes jsou brány Viru jedním z vstupů do Starého města a vedou k mnoha obchodům a restauracím v ulici Viru.

TV Tower, Tallin, Estonia
 

Tallinn TV Tower

Tallinn TV Tower je vysoká komunikační věž s pozorovací plošinou na 21. patře. Stojí 6 km severovýchodně od centra Tallinnu a byla postavena pro zlepšení telekomunikačních služeb během letních olympijských her v Moskvě v roce 1980. S výškou 313 metrů je nejvyšší nebudovatelskou strukturou v Tallinnu. Pozorovací plošina výšce 170 metrů byla otevřena veřejnosti až do roku 2007, kdy byla uzavřena kvůli rekonstrukci.

Toompea Castle
 

Toompea Castle

Toompea Castle je středověký hrad, který se nachází na kopci Toompea v centru Tallinnu, hlavního města Estonska. Tento barokní hrad byl postaven na základech 9. století a dnes slouží jako sídlo estonského parlamentu. Toompea Castle je nejen významnou historickou památkou, ale také jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Tallinnu. Jeho fasáda je zdobena růžovým barokním stylem, který se připisuje době Kateřiny Veliké.

Seaplane Harbour
 

Seaplane Harbour

The Seaplane Harbour v Tallinnu je námořní muzeum otevřené na jaře 2012. Nachází se v budově bývalého hangáru pro hydroplány v oblasti námořní pevnosti Petra Velikého. Hlavní atrakcí muzea je ponorka Lembit z roku 1936, která byla objednána Estonskem z Velké Británie a byla renovována do své původní podoby z 30. let. Muzeum také nabízí možnost seznámit se s řízením ponorky pomocí žlutého ponorkového simulátoru a replikou hydroplánu Short Type 184 z první světové války.

Tallinn - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1231 km
Nejbližší letiště TLL
5 km od centra
Přímý let
~ 1h 49min
Estonsko Estonsko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
TLL
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Pohled na estoské hlavní město TallinKadriorg Palace, Tallinn, EstoniaEstonian Open Air MuseumViru GateTV Tower, Tallin, EstoniaToompea CastleSeaplane HarbourKGB MuseumKadriorg ParkKostol svätého OlafaChrám svatého Alexandra NěvskéhoKumuTown Hall Square

Počasí jaro

Březen
Max: 2 °C
Min: -4 °C
Duben
Max: 9 °C
Min: 1 °C
Květen
Max: 15 °C
Min: 5 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 21 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 20 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 16 °C
Min: 8 °C
Říjen
Max: 10 °C
Min: 4 °C
Listopad
Max: 4 °C
Min: 0 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 0 °C
Min: -4 °C
Leden
Max: -1 °C
Min: -6 °C
Únor
Max: -2 °C
Min: -7 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz