Mariehamn - Museum ship Pommern docked at Mariehamn, Åland, Finland.

Mariehamn průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Mariehamn

Mariehamn, hlavní město autonomního území Åland v Finsku, je přístavním městem s malebnou přírodou a historií. Procházka po nábřeží s výhledem na řadu jachet vás zavede k majestátnímu muzejnímu škuneru Pommern. Město je také známé svými plážemi, jako je Nabben či Sandösund, které nabízejí skvělé koupání a pěší turistiku. Navštivte místní muzeum, abyste se dozvěděli více o kulturním dědictví Ålandu, nebo užijte relaxační atmosféru v kavárnách a obchodech města.

Evropa
FinskoFinsko

Co vidět

Aland Maritime Museum
 

Aland Maritime Museum

Åland Maritime Museum v Mariehamnu na ostrovech Åland je nejvýznamnějším muzeem v oblasti a připomíná historii ostrovů jako majitele největší flotily dřevěných plachetnic na světě. Nejvýznamnější exponáty zahrnují čtyřmastovou barku Pommern postavenou v Glasgow v roce 1903, kotvící za muzeem. Samotná budova muzea je navržena jako přídě lodě, která proniká do krajiny. Muzeum je označováno jako "muzeum kýče rybolovu a námořního obchodu".

Ålands Kulturhistoriska & Konstmuseum
 

Ålands Kulturhistoriska & Konstmuseum

Ålands Kulturhistoriska & Konstmuseum je skvělým zdrojem informací o historii a kultuře Ålandských ostrovů. Muzeum se nachází v Mariehamnu a po nedávné rekonstrukci nabízí výstavy artefaktů od prvních loveckých období až po moderní dobu. Konstmuseum se zaměřuje na umělecká díla z 20. a 21. století, s množstvím speciálních výstav. Vstup do muzea je zdarma a je to nejvýznamnější muzeum na ostrovech.

Placeholder image.
 

Museumship Pommern

Museumship Pommern v přístavu Mariehamn je krásně zachovalou obchodní barkou s čtyřmi stěžni, postavenou v roce 1903 v Glasgow, Skotsko. Loď kdysi dopravovala tuny nákladu a 26člennou posádku na obchodní trase mezi Austrálií a Anglií. Její rekordní plavba trvala pouhých 110 dní. Loď byla uzavřena pro návštěvníky v roce 2016 kvůli velké renovaci a měla se znovu otevřít na jaře 2019.

Placeholder image.
 

Kobba Klintar

Kobba Klintar je malý ostrov jižně od Mariehamnu, na kterém se nachází maják. Původní pilotní chata byla nahrazena novější a větší budovou s mlhovkou. Dnes už zde piloti nepracují, a tak jsou obnovované budovy využívány pro umělecké výstavy, literární akce a jazzové koncerty. Na ostrově je letní kavárna a mnoho malebných míst, kde si můžete udělat piknik. Kobba Klintar nabízí fascinující historickou lekci a krásný výlet na vodě, který si můžete užít během 20 minut plavby z Mariehamnu.

Placeholder image.
 

Sjökvarteret

Sjökvarteret v Mariehamnu je místem, kde se tradičně staví lodě. Můžete se projít po malebném přístavu plném klasických škunerů a pozorovat stavbu lodí. Muzeum s výstavami o stavbě lodí (bez anglických informací) se nachází v malé dřevěné loděnici. Na konci mola určitě nevynechte malou zrekonstruovanou námořnickou kapli. Sjökvarteret nabízí galerie, unikátní šperky a vynikající obchod s řemeslnými výrobky, a také příjemnou hospodu Pub Niska.

Placeholder image.
 

Sankt Göran’s Kyrka

Sankt Göranova katedrála v Mariehamnu je jedním z mála moderních kostelů na Alandech. Postavena byla v roce 1927 a její art-nouveau styl navrhl Lars Sonck, rodák z Aland. Uvnitř kostela najdete nádherné vitráže od Bruna Tuukkanena a na stropě umělecké prvky tohoto stylu. Vrcholem interiéru je nádherný mozaikový oltář, rovněž od Tuukkanena.

Mariehamn - stručný přehled

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
Belfast
londyn
🤘 Multi-city
👍 2 136 Kč
Riga
✈️ Zpátečka
🎉 878 Kč
tenerife
pláž v agadiru, maroko
🤘 Multi-city
🔥 2 069 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
mykonos
Pohled na Athény
🤘 Multi-city
🚀 2 422 Kč
Katánie
✈️ Zpátečka
💣 1 284 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz