Mariehamn - Museum ship Pommern docked at Mariehamn, Åland, Finland.

Prodloužený víkend Mariehamn

Plánujete prodloužený víkend do destinace Mariehamn? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Mariehamn

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Mariehamn na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Aland Maritime Museum, Ålands Kulturhistoriska & Konstmuseum, Museumship Pommern a mnoho dalších. Mariehamn se nachází ve Finsku přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Mariehamn je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
FinskoFinsko

Rychlý přehled

Stát
Finsko
Letiště
1 letiště (MHQ)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Mariehamn - 7 míst co vidět .

 • Aland Maritime Museum
   

  Aland Maritime Museum

  Åland Maritime Museum v Mariehamnu na ostrovech Åland je nejvýznamnějším muzeem v oblasti a připomíná historii ostrovů jako majitele největší flotily dřevěných plachetnic na světě. Nejvýznamnější exponáty zahrnují čtyřmastovou barku Pommern postavenou v Glasgow v roce 1903, kotvící za muzeem. Samotná budova muzea je navržena jako přídě lodě, která proniká do krajiny. Muzeum je označováno jako "muzeum kýče rybolovu a námořního obchodu".

 • Ålands Kulturhistoriska & Konstmuseum
   

  Ålands Kulturhistoriska & Konstmuseum

  Ålands Kulturhistoriska & Konstmuseum je skvělým zdrojem informací o historii a kultuře Ålandských ostrovů. Muzeum se nachází v Mariehamnu a po nedávné rekonstrukci nabízí výstavy artefaktů od prvních loveckých období až po moderní dobu. Konstmuseum se zaměřuje na umělecká díla z 20. a 21. století, s množstvím speciálních výstav. Vstup do muzea je zdarma a je to nejvýznamnější muzeum na ostrovech.

 • Placeholder image.
   

  Museumship Pommern

  Museumship Pommern v přístavu Mariehamn je krásně zachovalou obchodní barkou s čtyřmi stěžni, postavenou v roce 1903 v Glasgow, Skotsko. Loď kdysi dopravovala tuny nákladu a 26člennou posádku na obchodní trase mezi Austrálií a Anglií. Její rekordní plavba trvala pouhých 110 dní. Loď byla uzavřena pro návštěvníky v roce 2016 kvůli velké renovaci a měla se znovu otevřít na jaře 2019.

 • Placeholder image.
   

  Kobba Klintar

  Kobba Klintar je malý ostrov jižně od Mariehamnu, na kterém se nachází maják. Původní pilotní chata byla nahrazena novější a větší budovou s mlhovkou. Dnes už zde piloti nepracují, a tak jsou obnovované budovy využívány pro umělecké výstavy, literární akce a jazzové koncerty. Na ostrově je letní kavárna a mnoho malebných míst, kde si můžete udělat piknik. Kobba Klintar nabízí fascinující historickou lekci a krásný výlet na vodě, který si můžete užít během 20 minut plavby z Mariehamnu.

 • Placeholder image.
   

  Sjökvarteret

  Sjökvarteret v Mariehamnu je místem, kde se tradičně staví lodě. Můžete se projít po malebném přístavu plném klasických škunerů a pozorovat stavbu lodí. Muzeum s výstavami o stavbě lodí (bez anglických informací) se nachází v malé dřevěné loděnici. Na konci mola určitě nevynechte malou zrekonstruovanou námořnickou kapli. Sjökvarteret nabízí galerie, unikátní šperky a vynikající obchod s řemeslnými výrobky, a také příjemnou hospodu Pub Niska.

Letiště k destinaci Mariehamn

K cestě do destinace Mariehamn lze využít 1 letiště.

Mariehamn - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 017 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz