Mariehamn - Museum ship Pommern docked at Mariehamn, Åland, Finland.

Letenky do Mariehamn

Hledáte levné letenky do destinace Mariehamn? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Mariehamn

Mariehamn leží v Finska. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Mariehamn navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
FinskoFinsko

Stručně a jasně

Stát
Finsko
Letiště
1 letiště (MHQ)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Mariehamn.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 44min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Mariehamn Airport se nachází 3 km od centra města Mariehamn.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Mariehamn od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Mariehamn je letiště Mariehamn Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Mariehamn Airport (MHQ)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Mariehamn je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Mariehamn

K cestě do destinace Mariehamn lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Mariehamn - 7 míst co vidět .

 • Aland Maritime Museum
   

  Aland Maritime Museum

  Åland Maritime Museum v Mariehamnu na ostrovech Åland je nejvýznamnějším muzeem v oblasti a připomíná historii ostrovů jako majitele největší flotily dřevěných plachetnic na světě. Nejvýznamnější exponáty zahrnují čtyřmastovou barku Pommern postavenou v Glasgow v roce 1903, kotvící za muzeem. Samotná budova muzea je navržena jako přídě lodě, která proniká do krajiny. Muzeum je označováno jako "muzeum kýče rybolovu a námořního obchodu".

 • Ålands Kulturhistoriska & Konstmuseum
   

  Ålands Kulturhistoriska & Konstmuseum

  Ålands Kulturhistoriska & Konstmuseum je skvělým zdrojem informací o historii a kultuře Ålandských ostrovů. Muzeum se nachází v Mariehamnu a po nedávné rekonstrukci nabízí výstavy artefaktů od prvních loveckých období až po moderní dobu. Konstmuseum se zaměřuje na umělecká díla z 20. a 21. století, s množstvím speciálních výstav. Vstup do muzea je zdarma a je to nejvýznamnější muzeum na ostrovech.

 • Placeholder image.
   

  Museumship Pommern

  Museumship Pommern v přístavu Mariehamn je krásně zachovalou obchodní barkou s čtyřmi stěžni, postavenou v roce 1903 v Glasgow, Skotsko. Loď kdysi dopravovala tuny nákladu a 26člennou posádku na obchodní trase mezi Austrálií a Anglií. Její rekordní plavba trvala pouhých 110 dní. Loď byla uzavřena pro návštěvníky v roce 2016 kvůli velké renovaci a měla se znovu otevřít na jaře 2019.

 • Placeholder image.
   

  Kobba Klintar

  Kobba Klintar je malý ostrov jižně od Mariehamnu, na kterém se nachází maják. Původní pilotní chata byla nahrazena novější a větší budovou s mlhovkou. Dnes už zde piloti nepracují, a tak jsou obnovované budovy využívány pro umělecké výstavy, literární akce a jazzové koncerty. Na ostrově je letní kavárna a mnoho malebných míst, kde si můžete udělat piknik. Kobba Klintar nabízí fascinující historickou lekci a krásný výlet na vodě, který si můžete užít během 20 minut plavby z Mariehamnu.

 • Placeholder image.
   

  Sjökvarteret

  Sjökvarteret v Mariehamnu je místem, kde se tradičně staví lodě. Můžete se projít po malebném přístavu plném klasických škunerů a pozorovat stavbu lodí. Muzeum s výstavami o stavbě lodí (bez anglických informací) se nachází v malé dřevěné loděnici. Na konci mola určitě nevynechte malou zrekonstruovanou námořnickou kapli. Sjökvarteret nabízí galerie, unikátní šperky a vynikající obchod s řemeslnými výrobky, a také příjemnou hospodu Pub Niska.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Mariehamn

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
Gdaňsk
Riga
🤘 Multi-city
👍 2 136 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 17 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 40 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz