Helsinki - pohled na město

Průvodce Helsinky

Co vidět v Helsinkách. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Helsinky

Helsinky jsou hlavním městem Finska. Toto přímořské město nabízí krásné přilehlé ostrovy a spoustu městských parků. Doprava v Helsinkách je jednou z nejlepších na světě, po centru ale projdete většinu památek pěšky či na kole. Návštěvu Helsinek zakončete v jedné z místních veřejných saun.

FinskoFinsko
☕ Kavárny
🏛️ Architektura
👀 Památky

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 1 700 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 700 Kč / lůžko

Co vidět v Helsinkách

Helsingin Tuomiokirkko
 

Helsingin Tuomiokirkko

Evangelická katedrála v Helsinkách je hlavní dominantou Helsinek, která se nachází na Senátním náměstí. Katedrála je vybudována v neoklasicistním architektonickém stylu. Chrám má půdorys řeckého kříže a kromě hlavní věže má i čtyři boční věže. Katedrála do roku 1917 nesla jméno podle svatého Mikuláše.

Esplanadi
 

Esplanadi

Esplanadi je malebná promenáda skládající se ze dvou historických jednosměrných ulic a velkého veřejného parku. Esplanadi, mezi místními známý Espa, se nachází mezi náměstím Erottaja a Tržním náměstím. Esplanadi byla založena v 19. století a konají se zde kulturní akce a trhy po celý rok.

Uspenskin katedraali
 

Uspenskin katedraali

Chrám Zesnutí Přesvaté Bohorodičky je pravoslavná katedrála Finské pravoslavné církve v Helsinkách. Katedrála byla postavena v roce 1868 z červených cihel. Pravoslavné bohoslužby se tu konají každou sobotu.

Sibeliův památník
 

Sibeliuspuisto

Tento park s památníkem byl postaven v roce 1967 na počest finského skladatele Jeana Sibelia (1865-1957). Abstraktní památka s názvem Passio Musicae byla vytvořena průkopnickou umělkyní Eilou Hiltunen. Hudební socha - svazek 600 ocelových trubek zachycuje varhany.

Temppeliaukion kirkko
 

Temppeliaukion kirkko

Kostel Temppeliaukion je vytesaný do pevného kamene s kopulí potaženou mědí. Navržen byl Timem a Tuomo Suomalainenem v roce 1969. Akustika místa je výjimečná a konají se zde pravidelné koncerty. Otevírací doba se liší v závislosti na událostech a ročních obdobích, proto si před návštěvou zkontrolujte online.

Kiasma
 

Kiasma

Muzeum Kiasma, které bylo postaveno v letech 1993-1998, se nachází na nejznámější ulici v Helsinkách zvané Mannerheimintie. Muzeum vystavuje současné umění ze sbírky Finské národní galerie, která byla založena v roce 1990. Primárním cílem muzea je přilákat návštěvníky a nabídnout jim tak možnost poznat lépe tento druh umění.

Letiště obsluhující Helsinky

Letiště poblíž Helsinek

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední tipy na akční letenky

Chania
✈️ Zpátečka
👌 887 Kč

Na otočku na Krétu

Řecko
Před 15 hodinami
Valencie - město vědy a umění
✈️ Zpátečka
🤩 1 313 Kč

Jarní letenky do Valencie

Španělsko
Před 19 hodinami
Katánie
Bologna
🤘 Multi-city
😎 1 759 Kč
Sevilla
Nová linka
👍 4 780 Kč
Vilnius, Litva
✈️ Zpátečka
🔥 973 Kč

Jarní výlety do Vilniusu

Litva
Před 43 hodinami
Korfu
✈️ Zpátečka
🔥 1 196 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz