Helsinki - pohled na město

Prodloužený víkend v Helsinkách

Plánujete prodloužený víkend v Helsinkách? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Helsinkách

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Helsinkách na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Helsingin Tuomiokirkko, Esplanadi, Uspenskin katedraali a mnoho dalších. Helsinky se nachází ve státě Finsko přibližně 2h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Helsinkách je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
FinskoFinsko
☕ Kavárny
🏛️ Architektura
👀 Památky

Rychlý přehled

Stát

Finsko

Letiště

1 letiště (HEL)

Co vidět v Helsinkách

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 10 míst, co vidět v Helsinkách .

 • Helsingin Tuomiokirkko
   

  Helsingin Tuomiokirkko

  Evangelická katedrála v Helsinkách je hlavní dominantou Helsinek, která se nachází na Senátním náměstí. Katedrála je vybudována v neoklasicistním architektonickém stylu. Chrám má půdorys řeckého kříže a kromě hlavní věže má i čtyři boční věže. Katedrála do roku 1917 nesla jméno podle svatého Mikuláše.

 • Esplanadi
   

  Esplanadi

  Esplanadi je malebná promenáda skládající se ze dvou historických jednosměrných ulic a velkého veřejného parku. Esplanadi, mezi místními známý Espa, se nachází mezi náměstím Erottaja a Tržním náměstím. Esplanadi byla založena v 19. století a konají se zde kulturní akce a trhy po celý rok.

 • Uspenskin katedraali
   

  Uspenskin katedraali

  Chrám Zesnutí Přesvaté Bohorodičky je pravoslavná katedrála Finské pravoslavné církve v Helsinkách. Katedrála byla postavena v roce 1868 z červených cihel. Pravoslavné bohoslužby se tu konají každou sobotu.

 • Sibeliův památník
   

  Sibeliuspuisto

  Tento park s památníkem byl postaven v roce 1967 na počest finského skladatele Jeana Sibelia (1865-1957). Abstraktní památka s názvem Passio Musicae byla vytvořena průkopnickou umělkyní Eilou Hiltunen. Hudební socha - svazek 600 ocelových trubek zachycuje varhany.

 • Temppeliaukion kirkko
   

  Temppeliaukion kirkko

  Kostel Temppeliaukion je vytesaný do pevného kamene s kopulí potaženou mědí. Navržen byl Timem a Tuomo Suomalainenem v roce 1969. Akustika místa je výjimečná a konají se zde pravidelné koncerty. Otevírací doba se liší v závislosti na událostech a ročních obdobích, proto si před návštěvou zkontrolujte online.

Počasí v Helsinkách

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Helsinky

K cestě do destinace Helsinky lze využít 1 letiště.

Ubytování v Helsinkám

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Menorca
✈️ Zpátečka
😎 788 Kč
Neapol - přístav
Benátky
🤘 Multi-city
💣 1 502 Kč
Londýn
✈️ Zpátečka
👍 571 Kč
Sardinie - moře
✈️ Zpátečka
🤩 895 Kč
Palma de Mallorca
Málaga
🤘 Multi-city
🔥 1 551 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz